شکارچی غیرمجاز در مازندران شکار شد

درگیری محیط بانان تالاب بین المللی میانکاله در شرق مازندران با شکارچیان غیرمجاز در حال شکار ، به زخمی شدن یکی از آنها انجامید .

به گزارش ایرنا، این شکارچی غیرمجاز به همراه تعدادی دیگر در حال شکار فلامینگو در تالاب میانکاله بود که با تیر مستقیم محیط بانان از ناحیه کیف دچار جراحت و پس از آن دستگیر شد.

مدیر روابط عمومی محیط زیست مازندران خبر درگیری محیط بانان قلعه پایان شهرستان بهشهر در شرق این استان با شکارچیان غیرمجاز در تالاب میانکاله را تائید کرد.
میلاد بهرامی چهارشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت که شکارچی غیرمجاز در حال فرار بود که بر اثر شلیک محیط بانان از ناحیه کتف زخمی شده است.

وی افزود : شکارچیان غیرمجاز تعدادی فلامینگو را که برای زمستان گذرانی تالاب میانکاله را انتخاب کردند ، مورد هدف قرار داده بودند که تحت تعقیب محیط بانان قرار گرفتند.

مازندران با داشتن چندین تالاب ، آبگیر و آببندان به خصوص تالاب بین المللی میانکاله سالانه پذیرایی بیش 150 گونه از پرندگان زمستان گذران با جمعیت یک میلیون و 500 هزار بال است .

بر اساس گزارش های رسمی سالانه 250 تا 300 هزار بال از این پرندگان میهمان زیر تیغ شکارچیان قرار می گیرند.

آمارهای رسمی حاکی از وجود 20 هزار تفنگچی دارای مجوز از محیط زیست در مازندران است که می توانند در فصل شکار آزاد و تنها در 2 روز پایانی هفته پرندگانی را که محیط زیست اعلام می کند ، شکار کنند .

سهمیه هر شکارچی چهار قطعه پرنده است ولی اغلب نه تنها سهمیه را رعایت نمی کنند ، بلکه اقدام به سلاخی پرندگان کمیاب و تحت حفاظت نیز می کنند .
شورای عالی محیط زیست جریمه شکار هر بال فلامینگو را 12 میلیون ریال تعیین کرده است .

آمارهای غیررسمی از فعال شدن حدود 80 هزار شکارچی غیرمجاز هم همزمان با زمستان گذرانی پرندگان در مازندران حکایت دارد .

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا