«بابک زنجانی همکاری نمی‌کند»

وکیل شرکت ملی نفت گفت: امیدواریم متهم متنبه شده و کمک کند اموالی را که در اختیار خود و یا ایادی‌اش قرار دارد، بازگردد.

غلامرضا مهدوی، وکیل شرکت ملی نفت ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره سرانجام اموال شرکت نفت در صورت اجرای حکم اعدام بابک زنجانی گفت: از زمانی که مسئولین امر تصمیم گرفتند اموال بیت‌المال را که در اختیار متهم بوده، بازگردانند اموال توسط کارشناسان رسمی منتخب وزارت نفت، متهم و دادستان تهران ارزیابی شد. اموال داخل کشور که رقم آن حدود ۲ هزار میلیارد تومان است، مورد  شناسایی قرار گرفت تا تحت تملک شرکت ملی نفت درآید. در مورد بقیه اموال و آنچه در خارج از کشور منتسب به محکوم است نیز با کمک  دستنگاه های ذیربط از جمله بانک مرکزی، وزارت اطلاعات، دادستانی تهران، و وزارت نفت نسبت به شناسایی اقدام می کنیم که در برخی زمینه ها پیشرفت هایی داشته و در برخی زمینه ها نیز در محاکم خارجی مثل کشور ترکیه اقدامات قضایی صورت گرفته اما نتیجه ملموس و نهایی بدست نیامده ولی تلاش ها همچنان ادامه دارد.

وی افزود: اموال در هر گوشه و کنار که باشد، چون متعلق به بیت المال و مردم است مسئولین کوتاه نمی‌آیند و تلاش می کنند که از همه امکانات و ظرفیت‌ها استفاده کرده تا از طریق مجاری قانونی، مسیرهای حقوقی و حتی موافقتنامه‌های بین‌المللی قضایی آنها را بازگردانیم.

مهدوی تصریح کرد: اجرای حکم مانع تلاش مسئولین امر جهت بازگرداندن اموال نیست و با جدیت دنبال می شود تا اموال به یغما رفته به بیت المال بازگردد و اخبار خوبی به مردم داده شود.

وی اظهار داشت: ما بارها در جلسات دادگاه، مراحل رسیدگی به اتهامات، ملاقات با محکوم و حتی بعد از حکم اولیه و قبل از تایید نهایی تلاش کردیم کمک کنیم تا متهم که پول‌هایی را که در اختیارش بوده برگرداند اما شاهد همکاری مطلوب از جانب وی نبودیم.

وکیل شرکت ملی نفت تاکید کرد: ما از تلاش خود کوتاه نمی آییم و امیدواریم متهم نیز متنبه شده و کمک کند اموالی را که در اختیار خود و یا ایادی اش قرار دارد، بازگردد.

وی بیان داشت: ما براساس موازین قانونی با فردی طرفیم که پول در اختیار اوست. بنابر این تنها کسی که باید کمک کند و قدم بردارد خود اوست. لذا درباره صدور حکم اعدام نیز تابع حکم محاکم قضایی هستیم و اگر چه وظیفه ما فقط اجرای قانون  اما بازگشت پول به بیت‌المال قطعا اولویت دارد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. متاسفانه به هیچ عنوان با تیتر بالا موافق نیستم به چند دلیل
    یکم:با توانی که برای سربازان گمنام امام زمان قایلم اصلا و ابدا تو کتم نمی رود که یک در مقابل:وزارت اطلاعات,اطلاعات سپاه,عوامل نیروی انتظامی,بازپرس های دادگاه انقلاب و قوه قضاییه و..
    دوم:شان کسر من ایرانی است که تمام عوامل بالا دستهایشان بالا برود باز تو کتم نمی رود؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    و اما سوم و دلیل اصلی این باید باشد که اگر دادگاه علنی و کامل برگزار میشد؟که نشد؟؟؟و اگر میشد حرف و حدیث ها هم باعث خدشه نمی شد.
    در پایان عقل ناچیز من میگوید در هر دو مورد ایشان اعدام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن