خرید تور تابستان

مشکل پرستو فروهر در فرودگاه

باربد گلشیری فرزند مرحوم هوشنگ گلشیری خبر داده که پرستو فروهر که به خاطر سالگرد والدینش به ایران برگشته، در فرودگاه در تهران مورد سوال و جواب قرار گرفته و گذرنامه و وسائل الکترونیکی‌اش ضبط شده است.

به گزارش انصاف نیوز، گلشیری در عین حال درباره‌ی در توییتر نوشته که حال پرستو فروهر خوب است.

خانم فروهر چند روز پیش در یادداشتی نوشته بود:

«هرسال در این چند روزی که به سالگرد قتل پدر و مادرم مانده است، حسی جانکاه از دریغ روز به روز، و آه به آه، سنگین‌تر بر جان ما و یادشان می نشیند. مدام به خود می گویی که ۲۵ سال پیش در چنین روزهایی آن دو هنوز زنده بودند، نفس‌شان گرم بود و صدایشان پژواک داشت.‌ در این روزهای آخر هر سال آرزویی محال سربرمی آورد که ای کاش آن فاجعه در یکم آذر ۷۷ هرگز رخ نمی داد، که وقوع آن بربریت کابوسی بیش نبود. تخیل زندگی در دریغ فرومی‌کشد.

سال‌هاست که تلاش می‌کنم تا از دل این دریغ استقامت و دادخواهی بیرون بکشم. راهی جز این نمی‌شناسم و نخواهم جست اما این روزها دنیا چنان در کام درنده‌ی دشمنی و سبوعیت و قلدری و جنگ فرورفته است که این دریغ به هزاران هزار دریغ دیگر می رسد، فضا از آن انباشته می‌شود و مجرای نفس امید را تنگ و تنگ‌تر می کند، و گاه یکسره می بندد.»

پرستو فروهر که مقیم خارج کشور است معمولا هر ساله در سالگرد درگذشت والدین خود داریوش فروهر و پروانه اسکندری در سال ۱۳۷۷ در جریان قتل‌های زنجیره‌ای، برای بزرگداشت آنها به ایران می‌آید.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا