خرید تور تابستان

چه کسی عادل نیست؟

حجت‌الاسلام احمد حیدری در یادداشتی که در اختیار انصاف نیوز قرار داده است، نوشت:

جدای از این که سند 2030 هیچ مطلب ضد اسلامی ندارد که اجرای آن مخالف موازین اسلام و جمهوری اسلامی باشد، لذا آقای بطحایی وزیر آموزش و پرورش اصولگرای دولت روحانی در سال 98 گفت: «آنچه در 2030 گفته شده را به صورت متعالی‌تر در سند تحول خودمان و مبانی تعلیم و تربیت اسلامی داشته و نیازی به 2030 نداریم»، [در مورد محتوای سند 2030 و ضد اسلامی نبودن آن و ناجوانمردی اصولگرایان در رفتار با دولت روحانی در ارتباط با این سند؛ در زمان مطرح شددن 2030 و تا آخر دولت روحانی و حتی بعد از اتمام دولت او، یادداشت‌های مکرر نوشتم که لینک یکی از آنها این است]

رهبری هم اجرای این سند را منع نکرد بلکه در باره اجرای آن هشدار داد که با دقت و تأمل بیشتر پیش روند تا مبادا با اجرای حساب نشده این سند، زمینه ترویج فرهنگ غرب فراهم آید.

علاوه؛ جالب است بدانید که در اواخر سال 1401، خانم خزعلی معاون امور زنان آقای رئیسی در میزگرد تلویزیونی با خانم ابتکار- معاون امور زنان آقای روحانی- اقرار کرد که دولت انقلابی آقای رئیسی بخش آموزش سند 2030 را با «حق تحفظ» اجرا می‌کند.

با این وجود؛ در اجلاس اخیر خبرگان، آقای سید رحیم توکل- نماینده مازندران در مجلس خبرگان- در ارتباط با این سند سخنان تندی علیه آقای روحانی بر زبان رانده است. آقای توکل در باره سخنانش می‌گوید:

«ایشان(روحانی) زمانی که ریاست داشتند گفتند حتی اکثر مواد 2030 را اجرایی می‌کنم. من علیه این موضع ایشان سخنان قاطعی در اجلاس صبح مجلس خبرگان گفتم. وقتی آقای روحانی بعد از ظهر آن روز از خودش دفاع کرد و رفت[و برای جواب شنیدن نماند]، نمایندگان هم فورا از آقای رئیسی [که] نائب‌رئیس مجلس بود، اجازه گرفتند و در همان‌جا[مجلس خبرگان] کلیپی از آنچه که ایشان در مورد قانون 2030 گفته بود، را دوبار از بلندگوی مجلس خبرگان پخش کردند. بعضی اعضای خبرگان در تحسین من و سخنانم می‌گفتند بگذار دست شما را ببوسیم! بعضی ما را بغل کردند، بعضی ما را بوسیدند، بعضی‌ها گفتند که شما غیرت اسلامی را به منصه ظهور گذاشتید؛ و …»

متعاقب سخنان آقای توکل، دفتر آقای روحانی اعلام کرده کلیپی که در مجلس خبرگان به صورت تقطیع پخش شده، تقطیع‌شده از یک سخنرانی [ظاهرا در یکی از متینگ‌های انتخاباتی و در یک جلسه ظاهرا مطبوعاتی] رسمی بوده که قبلا آن سخنرانی به طور کامل منتشر شده و جمله کامل دکتر روحانی نشان می‌دهد که منظور او چه بوده است؟ نگذشتن از اجرای سند ۲۰۳۰ یا نگذشتن از تهمت اجرای سند 2030؟!

فیلم کامل سخنان روحانی -که وبسایت او منتشر کرده- صراحت دارد که وی گفته «از همه کسانی که به این دولت تهمت‌های ناجوانمردانه زدند، گذشتم جز از کسانی که تهمت اجرای سند 2030 را آن هم با آن توصیف‌های خلاف اخلاق و حقیقت به این دولت و به معلمان شریف آموزش و پرورش، زدند. از آنها هرگز نخواهم گذشت.»(نقل به مضمون)

حالا آقایان «خودعمّار پندار» فیلم را تقطیع کرده و یک جمله از آن که موهم معنای خلاف مقصود گوینده و مطابق میل خودشان است، در مجلس خبرگان دوبار پخش می‌کنند و … .

در این اوضاع و شرایط ما منتظریم ببینیم شورای نگهبان به عنوان تأیید کننده صلاحیت علمی و تقوایی کاندیداها؛ آیا صلاحیت آقای روحانی را ردّ می‌کند که ناجوانمردانه آماج توهین قرار گرفته یا صلاحیت «خود عمّارپندارهایی» که روز روشن بر او دروغ می‌بندند و در مهمترین مجلس کشور آن دروغ را پخش می‌کنند و بر اساس آن، یکی از «خود عمّار پندارها» علیه رئیس جمهور سابق سخنرانی انقلابی می‌کند و دیگر «خود عمار پندارها» سخنران را در آغوش می‌گیرند و تحسین می‌کنند و می‌بوسند و …

امروز روز امتحان فقیهان شورای نگهبان در محضر خدا و ملت است و کاش نمره مردودی نگیرید!

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. به نظر اسم آیت‌الله را باید از این آقای توکلی گرفت چون یا بی تقواست یا مغرض پس در هردو صورت ایشان صلاحیت تقواو عدالت ندارد

  2. «این سند ٢٠٣٠ یونسکو و ازاین‌قبیل، چیزهایی نیست که جمهوری اسلامی بتواند زیر اینها شانه قرار بدهد و تسلیم شود.» این ها فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع معلمین در خصوص سند 2030 است که به طور صریح در مورد اجرای آن هشدار دادند.

    چرا دروغ ؟؟؟؟

    2
    3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا