خرید تور تابستان

«گربه‌های ولگرد را نوازش نکنید»

«موارد ابتلای گربه‌‌ها به بیماری هاری افزایش یافته که نیاز است مردم حساسیت‌های لازم را در انجام اقدامات پیشگیرانه انجام دهند.»

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دام پزشکی خراسان شمالی نسبت به افزایش کانون‌های بیماری هاری گربه هشدار داد و گفت: مردم مراقبت‌های لازم در برابر این بیماری را داشته باشند. حسن قاسمی فرد به ایرنا اظهارکرد: کانون و موردی از ابتلای گربه به بیماری هاری تا سال ۱۳۹۹ در استان گزارش نشده بود اما در این مدت شمار کانون‌ها افزایش یافته است. او تصریح کرد: کانون‌های هاری گربه در سال ۱۴۰۰ به ۲ مورد رسید، سال گذشته یک مورد و در سال جاری تاکنون سه مورد شناسایی شده است. او گفت: پنج کانون هاری گربه شناسایی شده در سه سال اخیر مربوط به بجنورد و یک کانون مربوط به گرمه است که در سال ۱۴۰۰ گزارش شد.

او خاطرنشان کرد: موارد ابتلای گربه‌‌ها به بیماری هاری افزایش یافته که نیاز است مردم حساسیت‌های لازم را در انجام اقدامات پیشگیرانه انجام دهند. قاسمی فرد گفت: بیماری هاری در گربه‌های صاحب‌ دار از طریق واکسیناسیون قابل کنترل است اما کنترل و واکسیناسیون گربه‌های بدون صاحب و ولگرد، میسر نیست. او تصریح کرد: امسال ۷۵۰ قلاده گربه صاحب دار در استان واکسن‌های مختلف از جمله هاری دریافت کردند. رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی افزود: به افراد توصیه می‌شود که هرگز به گربه‌های ولگرد نزدیک نشوند و از لمس و نوازش این حیوان به طور جدی خودداری کنند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا