خرید تور تابستان

«خالص سازان معمولا کم هوش، کم سواد و خود برتربین و خودحق‌پندار هستند»

حسین انتظامی، مدیر مطبوعاتی سابق وزارت ارشاد، درباره ویژگی خالص سازان در یادداشتی در سایت خبرآنلاین نوشت:

خالص‌سازان معمولاً کم سواد و کم هوش‌اند؛ هرچند سلسله‌جنبانان آنان از قضا بسیار باهوشند و انگیزه و انگیخته‌های شیطانی هم دارند. اما اینجا بدنه آنان یعنی ماشین اجرا را مراد می‌کنیم که شاید در قالب دستیابی به هدفی مقدس، حسن نیت داشته باشند.

وی با بیان اینکه همین کم‌سوادی باعث می‌شود خیال خود را راحت کنند و به جای ورزش ذهنی و اندیشه ورزی، ساده‌سازی کرده، همه چیز را به دو گروه تقسیم کنند؛ تاکید کرد: اداره بدنه، آن هم بدنه‌ای ساده و واله و کم‌سواد و کم‌هوش، با دو قطبی‌گری خیلی راحت‌تر است. همه فرمول‌ها به طرز خیره‌کننده‌ای ساده‌اند! هیتلر و استالین (و اذناب او در اردوگاه شرق) مصداق خالص‌سازی‌اند. و چه خوب هانا آرنت بین این تفکر و توتالیتاریسم، نسبت برقرار می‌کند. استالین به دنبال کمونیسم ناب بود. هیتلر هم با ایده پاکسازی نژادی، حذف ناخالص‌ها را در سر داشت. یادمان باشد صهیونیست‌ها هم مصداق دقیق خالص‌سازی‌اند. به اتکای آموزه‌ای ایدئولوژیک (قوم برگزیده) ترور و نسل‌کُشی را نه تنها روا بلکه لازم می‌دانند.

وی در این یادداشت، تاکید می کند: خالص‌سازان، خود برتربین و خود حق پندارند و از این رو دیگران را زاید، مضر و مزاحم و لذا بایسته حذف می‌شمارند. آنان به ماشین رعب و تبلیغ نیاز دارند و به همین دلیل سیطره بر دستگاه‌های پلیسی، امنیتی، نظامی و رسانه را ضروری می‌دانند. اصرار هیتلر و استالین و صهیونیست‌ها برای استیلا بر این حوزه‌ها از همین نیاز و ضرورت حکایت دارد.

انتظامی در ادامه نوشته است: خالص‌سازان به اتکای نگاه فرقه‌ای خود نیازمند ایدئولوژی‌اند. ایدئولوژی دو کارکرد مناسب برای آنان دارد: مسخ اعضای داخل و رواشماری خشونت نسبت به بیرونی‌ها. دقیقاً به همین دلیل است که اخلاق نزد آنان جایگاهی ندارد؛ هرچند با تعریف مبانی اخلاقی خاص خود، ضمن نجات از تهمت‌ بی‌اخلاقی‌گری، استخدام هر وسیله‌ای در تحقق هدف را توجیه می‌کنند. واقعا فکر می‌کنید خوارج، داعش، نازی‌ها، کمونیست‌ها وصهیونیست‌ها می‌گفتند و می‌گویند ما ضد اخلاقیم؟! و اساساً نظام اخلاقی ندارند؟!

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا