پاسخ کانون ملی منتقدان تئاتر به روزنامه کیهان

کانون ملی منتقدان تئاتر ایران در پاسخ به یادداشت روزنامه کیهان درباره “بهرام بیضایی” بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

همصدا با سایر هنرمندان این مرز و بوم، ما اعضای کانون ملی منتقدان تئاتر ایران، یادداشت دور از راستی و اخلاق روزنامه کیهان درباره نمایشنامه‌نویس، کارگردان و پژوهشگر ارجمند تئاتر ایران، بهرام بیضایی را محکوم می‌کنیم و معتقدیم این گفتمان جز تباهی ساحت اندیشه حاصلی ندارد و با هر عقیده و باوری باید جلوی غلبه این ادبیات نخ‌نمای کین‌توز و افترازن را بر فضای ادبی گرفت تا شان قلم بیش از پیش خدشه‌دار نشود و نویسنده محترم این نوشته را ارجاع می‌دهیم به منش حضرت على ( ع) که هرگز نه تهمت به کسی زد و نه دشنام داد.

باشد که در نقد جانب انصاف و عدالت را رعایت کنیم. که در روز پسین خداوند هرگز از حق الناس نمی‌گذرد. در انتها یقین داریم باوجود همه این هجمه‌ها نام “بهرام بیضایی” در حافظه تاریخی این دیار به نیکی و فرزانگی خواهد ماند.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/orZz9
برچسب ها

نوشته های مشابه

2 Comments

  1. جناب کانون، کيهان و سرنشينانش را به که ارجاع داده ايد!؟ به شخصيتي که عملا نشان داده اند، دخلي به وي ندارند!؟ به منشي که اثبات کرده اند اساسا با آن غريبه اند!؟ کيهان و کيهان نشينان را چه به يعصوب دين و ايمان!؟ ميزان الاعمال کيهان و کيهان نشينان، عناد و کينه توزي و دروغ و تهمت و افترا و بهتان است و لاغير. متاسفانه اين ارجاع، در واقع اهانت به مولود کعبه است. اميد که منبعد از اين ارجاعات و قياسات که بجز توهين به غالب کل غالب، چيزي نيست بپرهيزيم.

  2. شوربختانه عناصری درباره هنر وهنرمردان وبالاخص استاد بیضایی ترهاتی می بافند که ذره ای درک وشعور هنری ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن