بنیاد تعزیه به دنبال مجوز برای تحصن

حسن محمدباقر، رییس هیات‌مدیره بنیاد تعزیه خبر داد: با رأی اکثریت اعضای مجمع عمومی بنیاد تعزیه، عبدالحسین مختاباد به دلیل عدم همکاری شایسته و عدم حضور، از هیات امنای بنیاد تعزیه کنار گذاشته شد.

حسن محمدباقر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از برگزاری جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده بنیاد تعزیه خبر داد و گفت: این مجمع با چهار دستور جلسه برگزار شد.

رییس هیات‌مدیره بنیاد تعزیه تشریح کرد: انتخاب اعضای هیات‌امنا، انتخاب اعضای هیات‌مدیره، بررسی ساختمان تصرف شده توسط شهرداری منطقه ۱۷ و برگزاری سومین گردهمایی اصحاب تعزیه ایران دستور جلسات این مجمع عمومی فوق‌العاده را تشکیل می‌دادند.

محمدباقر ادامه داد: در این جلسه مصوب شد سومین گردهمایی اصحاب تعزیه ایران اوایل بهمن‌ماه امسال برگزار شود و در این راستا سالنی مهیا شده و از اصحاب تعزیه کشور دعوت شود که در این همایش مانند دو همایش قبلی شرکت کنند.

او با اشاره به برنامه‌های این گردهمایی خاطرنشان کرد: در نوبت صبح برنامه‌های تشریفاتی بنیاد تعزیه را داریم و در نوبت ظهر یعنی بعد از نهار و نماز کارگروه‌های علمی را برگزار می‌کنیم که مانند هر سال خروجی آن ارائه مقالاتی خواهد بود.

محمدباقر با اشاره به دستور جلسه انتخاب اعضای هیات امنا و هیات‌مدیره، گفت: مجمع عمومی به این نتیجه رسیدند که جلسه انتخاب هیات امنا و هیات‌مدیره را بعد از گردهمایی برپا کنند؛ مجمع در این جلسه تنها به یک نتیجه رسیدند.

رییس هیات‌مدیره بنیاد تعزیه خاطرنشان کرد: با رأی اکثریت اعضای مجمع عمومی بنیاد تعزیه، عبدالحسین مختاباد به دلیل عدم همکاری شایسته و عدم حضور، از هیات امنای بنیاد تعزیه کنار گذاشته شد و بعد از گردهمایی با برگزاری جلسه مجمع عمومی و با انتخابات جدید، اعضای جدید را جایگزین وی خواهیم کرد.

محمدباقر یادآور شد: درباره ساختمان تصرف شده توسط شهرداری منطقه ۱۷، علی‌رغم اینکه شهردار منطقه قول‌های مساعدی برای همکاری داشته‌اند ولی به هیچ‌کدام پایبند نبودند و قرار شد مجددا این موضوع پیگیری شود و نامه‌هایی به وزارت کشور داده شود و از وزارت کشور مجوز تحصن را مقابل بنیاد درخواست کنیم که ان‌شاءالله بتوانیم به احقاق حق بنیاد تعزیه برسیم. همچنین نمایندگان مجلس و کمیسیون فرهنگی مجلس و هنرمندان در این راستا اعلام همکاری کرده‌اند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. ظاهرا اين بنياد هم از جيب مردم ايران تغذيه ميكنه.امان از اين بنيادهاى غير مولد و مال مردم خور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا