ورود هندورابی به چرخه گردشگری

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از ورود جزیره هندورابی به چرخه گردشگری کیش از نوروز امسال و خرید شش فروند هواپیمای کوچک برای وصل کردن مراکز استان ها به صورت مستقیم به جزیره کیش خبر داد.

علی اصغر مونسان سه شنبه شب پس از پایان جلسه هماهنگی ستاد نوروزی ۹۶ در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال ایرنا درمورد امکان سفر به هندورابی در ایام نوروز ۹۶ اظهار کرد: فرودگاه شامل باند ، روشنایی ، برج مراقبت و سالن انتظار و همچنین بندرگاه با اجرای دو هزار متر موج شکن به صورت کامل آماده شده است .
وی به جابه جایی بیش از ۶۰ هزار مرجان در هندورابی اشاره کرد و گفت: علاوه بر اینکه هتل آماده شده و پذیرای گردشگران است برای زیبایی فضا درختان نخل زیادی کاشته شده و برنامه های تورهای گردشگری در حال انجام است .

** افتتاح طرح های عمرانی هندورابی با حضور رئیس جمهوری
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش از افتتاح طرح های هندورابی با حضور رئیس جمهوری در آینده نزدیک به صورت رسمی خبرداد و افزود : از کیشوندان دعوت می کنم از هندورابی دیدن کنند، شناورها برای انتقال مسافران آماده شده و بزودی از مسیر هوایی نیز این امکان فراهم می شود.
وی گفت : در شرایط کنونی تردد به هندورابی از طریق هوایی در پایان هفته امکان پذیر است که با افزایش گردشگر تعداد پروازها افزایش خواهد یافت .
مونسان اظهار کرد : در سال ۹۶ سرمایه گذاری بخش خصوصی و همچنین ویلا سازی و هتل سازی در هندورابی آغاز و این جزیره به فضای گردشگری منطقه ای اضافه می شود.
مدیرعامل منطقه آزاد کیش درمورد افزایش ناوگان هوایی گفت: تنها ایرلاینی بودیم که افزایش ناوگان داشتیم، چهار فروند ایرباس با سایز بزرگ به مجموعه اضافه شده، دو ایرباس جوان ترین هواپیمای کشور هستند.

** خرید شش فروند هواپیمای کوچک / وصل شدن مراکز شهرستان ها و استان ها به کیش
وی از خرید شش فروند هواپیمای کوچک و اضافه شدن آن به ناوگان هوایی کیش خبر داد و افزود :تلاش داریم مراکز شهرستان ها و استان ها را به کیش متصل کنیم ، برخی مراکز استانی برای سفر به کیش مجبور هستند تا به استان های همجوار و پایتخت بروند که هزینه و زمان بر است .
مونسان به ایرنا گفت : با خریداری این هواپیماهای کوچک امیدواریم بتوانیم مراکز استان ها را مستقیم به کیش وصل کنیم که در رونق گردشگر اثر گذار خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه خرید هواپیما با توجه به شرایط موجود کاری سخت و زمان بر است اظهار کرد : تا پایان سال اگر بتوانیم دو فروند به مجموعه اضافه کنیم کار بزرگی خواهد بود و در غیر این صورت در سال ۹۶ عملی می شود.

** پیش بینی رشد گردشگر در نوروز ۹۶
وی در پاسخ به سئوالی خبرنگاری در مورد پیش بینی افزایش تعداد مسافران در سال ۹۶ اظهار کرد : سال خوبی را سپری کردیم باید به شرایط اقتصادی کشور توجه کنیم ، نمایندگان جوامع بازاریان و هتلداران از وضعیت رضایت داشتند، به رغم کاهش تعداد ویزا چنجی ها( تغییر روادید) آمارها نشان از رشد گردشگر دارد که مایه خوشحالی است .
مونسان گفت : پیش بینی می شود نوروز سال ۹۶ نسبت به ۹۵ که تجربه خوبی داشتیم با افزایش گردشگر روبرو شویم ، با تمهیداتی که سال گذشته اتخاذ شد بازخورد آن در طول سال را شاهدیم که فضای خوبی در بحث گردشگری کشور ایجاد شد.
وی با تاکید بر کنترل قیمت ها در طول سال گذشته گفت : این ذهنیت که کیش گرانتر از کشورهای خارجی است کمتر شده و امسال نیز این کنترل صورت می گیرد.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش اظهار کرد: افزایش کیفیت در مکان های پذیرایی و هتل ها ، کنترل قیمت بلیت و بازارها موجب افزایش رضایتمندی شده است و کیش را از وضعیت روانی ایجاد شده خارج کرده و فضای مثبتی ایجاد شده است .
وی به اقدامات خوب انجام شده در بحث توسعه شهری اشاره کرد و گفت : زیبا سازی شهر ، گسترش شهری به غرب جزیره و مراکز تفریحی اضافه شده سبب جذب گردشگر شده است و این در حالی است که برخی شهرهای کشور با کاهش گردشگر روبرو هستند.
مونسان در مورد آمار رشد گردشگر گفت : از ابتدای امسال تا شش ماه اول و بر اساس آخرین آمار با کنار گذاشتن ویزا چنجی ها ۱۴ درصد رشد گردشگر داشته ایم.

** برقراری پروازهای خارجی توسط کیش ایر
مونسان در مورد برقراری پروازهای خارجی از کیش در ایام نوروز گفت : پیش از این اقدام خاصی در این زمینه انجام نمی شد چرا که هواپیما برای این منظور مناسب نبودند بر اساس گزارش مدیرعامل کیش ایر،با اضافه شدن چهار فروند هواپیمای ایرباس بزودی پروازهای خارجی کیش ایر برقرار خواهد شد و گردشگران خارجی با حضور در جزیره کیش از جاذبه های آن لذت خواهند برد.

**تمدید پایان کارها دو سالانه می شود
مونسان در پاسخ به سئوالی مبنی بر افزایش زمان تمدید پایان کار ساختمان ها در کیش نیز گفت : این موضوع در جلسه شورای معماری شهر سازی مورد بررسی قرار گرفت ، کسانی که درخواست تمدید پروانه اقتصادی سالانه داشتند باید تمدید پایان کار سالانه می گرفتند که زمانبر بود و نیاز به بازرسی ناظران و نداشتن خلافی بود که صدور پروانه جدید فرایندی طولانی داشت .
رئیس هیات مدیر منطقه آزاد کیش گفت : سرمایه گذاران زیادی خواستار کوتاه شدن این فرآیند بودند که در جلسه روز دوشنبه تصویب شد که تمدید پایان کارها به صورت دو سالانه انجام گیرد .
جلسه هماهنگی ستاد نوروزی سال ۹۶ سه شنبه شب با حضور مدیرعامل سازمان ، معاونان و مدیران بخش های مختلف، نمایندگان جوامع واصناف ، نماینده نهاد امامت جمعه و روسای ادارات در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

انتهای پیام

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن