مرسی هرگز به ریاست جمهوری باز نمی‌گردد

عمرو موسی، عضو ارشد جبهه نجات ملی مصر اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری مصر در اوایل سال ۲۰۱۴ میلادی برگزار می شود و محمد مرسی هرگز به سمت ریاست جمهوری باز نمی گردد.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از تسنیم، عمرو موسی، عضو جبهه نجات ملی مصر و رئیس حزب الموتمر در گفتگو با “صدای روسیه” اعلام کرد که مرسی به منصب ریاست جمهوری هرگز باز نمی گردد.

عمرو موسی با تاکید بر اینکه انتخابات ریاست جمهوری جدید در اوایل سال آینده برگزار می شود، گفت: کشور به عقب باز نمی گردد و مصر باید از بحران کنونی عبور کند و مرسی نیز بار دیگر رئیس جمهور مصر نخواهد شد.

عضو ارشد جبهه نجات ملی مصر اعلام کرد که توافق ملی احزاب و توقف خشونت ها ضرورت دارد و حامیان مرسی و اخوان المسلمین حق برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز را دارند اما نباید این تظاهرات منجر به آشوب و درگیری شود.

وی در ادامه با بیان اینکه قصد کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را ندارد گفت: انتخابات ریاست جمهوری بین ۶ تا ۹ ماه دیگر یعنی اوایل سال آینده برگزار می شود.

عمرو موسی همچنین درباره تحولات سوریه گفت: کنفرانس بین المللی “ژنو۲” درباره سوریه به نتیجه ای منجر نخواهد شد و برنامه ریزی خاصی برای برگزاری این کنفرانس وجود ندارد.

وی تصریح کرد: چندین ماه از طرح برگزاری کنفرانس “ژنو۲” می گذرد اما تا کنون برگزار نشده است و به اعتقاد من قضیه سوریه باید در شورای امنیت حل شود.

رئیس حزب الموتمر گفت: ممکن است روسیه و آمریکا درباره سوریه به توافق برسند اما این مساله در شورای امنیت باید حل شود نه کنفرانس های بین المللی.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا