خرج «۹ دی»ها را به گورخواب‌ها بدهید!

علی اصغر شفیعیان، انصاف نیوز: هزینه‌های مراسم‌های ملی و فراملی و بزرگترین در عالم به مناسبت ۹ دی چقدر شده است؟ آیا کسانی که در چنین مراسم‌هایی شرکت می‌کنند، به گورخواب‌ها فکر کرده‌اند؟

آیا بهتر نیست کمی، فقط کمی از ولخرجی‌ها از کیسه‌ی ملت بکاهید؟ لااقل گزارش دهید که این هزینه‌ها برای برگزاری مراسم‌ها و این همه بیلبورد به این مناسبت‌ها، چه خروجی داشته است؟ آیا خروجی این ولخرجی‌ها غیر از همین گورخواب‌ها و هزاران تبعات دیگر بوده است؟

۳۷ – ۳۸ سال از انقلابی می‌گذرد که مردم کردند؛ آیا حتما باید پشیمان شوند؟ یعنی اینقدر اصرار بر پشیمان کردن مردم برای چیست؟

یادمان باشد که یکی از مصادیق بارز ظلم مسوولان قبل از انقلاب، همان حلبی‌آبادهایی بود که عکس‌هایش را در کتاب‌های مدارس چاپ کرده بودند. گویا طبق آمار، حاشیه‌نشینی شهرها در آن زمان حدود دو سه میلیون بود و حالا به حدود ۱۱ میلیون نفر رسیده است و این تصاویر دلخراش گورخواب‌ها هم که دیگر خجالت آور است.

می‌توان نام برد از خیلی از نهادها و مسوولانی که بود و نبودشان در آن مسوولیت‌ها کمترین فایده‌ای در زندگی مردم ندارد، بلکه مسوولیت آنها فقط هزینه است. یعنی از جیب ملت خرج چیزهایی می‌شود که کوچک‌ترین فایده‌ای در زندگی نمی‌بینیم، الا همین فاکتورهایی که همین الان در مجلس در حال بررسی هستند تا از جیب ملت پرداخت شود!

بله، پول یا مفت را می‌خورند و بذل و بخشش می‌فرمایند و آن وقت کسانی که دزدی نمی‌کنند مجبورند در گورهایی بخوابند و صدایشان هم درنمی‌آید.

لااقل اسامی بعضی مراکز را عوض کنید، بلکه امید واهی به بدبخت و بیچاره‌ها داده نشود، از جمله بنیاد مستضعفان و کمیته‌ی امداد امام خمینی و هر چیزی که با اسامی عدالت و کمک و از این قبیل مرتبط است.

آهای آقایانی که برای رفت و آمدتان یا برای حرف زدن‌تان، یا برای بازدیدتان از اینجا و آنجا، حتی برای ابراز شادی و نارحتی شما از جیب ملت هزینه می‌شود، کمی خجالت بکشید!

والله با کمی جمع و جور کردن ولخرجی‌ها و رشوه‌ها و دزدی‌های غیرخصوصی [!] در این همه نهاد گل و گشاد، حداقل دیگر کسی زنده در گور نمی‌خوابد!

لطفا خرج‌هایی که برای همین ۹ دی کرده‌اید را فهرست کنید، شفاف اعلام کنید. البته اگر جرات اعلام آن را دارید، ریز به ریز محاسبه کنید، یعنی از تبلیغات رسانه‌ای، جلساتی که برای آن می‌گذارید، تریبون‌هایی که برای آن برگزار می‌شود، مراسم‌ها و حتی همین انتشار خبرهایش در صداوسیما و دیگر رسانه‌ها.

شاید باور نکنید، اما گزارش نشست خبری «رییس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم دی» را بخوانید، من هم باور نمی‌کردم، اما ببینید چه دم و دستگاهی و چه مراسم‌های گسترده‌ای به این مناسبت برگزار می‌شود. واویلایی است. اگر گزارش گورخواب‌ها را دیده باشید، با خواندن فهرست برنامه‌های ۹ دی چه وضعی پیدا می‌کنید؟

یکی دیروز کنایه‌ی صحیح و سنگینی زد به ساختمان فوق مجلل مرقد امام خمینی که در نزدیکی‌های همان جایی است که در گزارش گورخواب‌ها آمده است. نگاه‌های مسوولان در این سالها چقدر تغییر کرده است. مگر ممکن است؟ آیا امام خمینی که امام مستضعفان بود راضی بود پس از او چنین کنند؟ آیا مردمی که قرار بود صاحب انقلاب باشند، راضی هستند به این رفتارها؟

آقای مسوول! بله شما، چپ و راست ندارد! همه‌ی اینها از جیب ملت است، جیبی که دست شماست! این کارها را نمی‌دانم چقدر قانونی یا غیرقانونی است، اما میدانم غیراخلاقی است.

گزارش ویژه از گورخواب‌های نصیرآباد؛ زندگی در قبر

تشریح برنامه‌های بزرگداشت حماسه ۹ دی در سراسر کشور!

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. دمت گرم رفیق! به خرج ملت و … هر سال به بهانه ۹ دی، از در و دیوار خیابانها تا رسانه هایشان سوهان روح است. هر چند اکثریت به این کار عادت کرده اند. بیهوده است که امیدوار باشیم این رفتار ها را کنار بگذارند منافع و عایدی های کلانش مگر قابل اغماض است؟!

 2. کم کم آقایان اصالت و حقیقت وجودی خودشان را رو میکنند، بالاخره همیشه که پنهان کاری نمیشود، یه روزی ابرهای حقیقت پوش کنار رفته و حقیقت عریان میشود. همین چیزی که الان در حال اتفاق افتادن است.

 3. کار از این حرفها گذشته است !
  یارب روا مدار گدا معتبر شود
  گر معتبر شود ز خدا بی خبر شود

 4. گفته اید «صدایشان هم درنمی‌آید». مسئولان محترم باید گاهی نگاهی هم به قرآن کریم بیندازند (البته نه برای شروع جلسات بلکه برای آموختن) و بترسند از خشم صابران. وای به روزی که صدای صابران در آید. گویی در این کشور عده ای تعمد دارند که حتماً چنین شود.

 5. برای آنها که به ظاهر اصرار دارند جامعه دو قطبی نشود، خروجی ۹ دی کاملا دوقطبی کردن جامعه است که البته یک قطب سبز رنگش چنان سنگین است که قطب دیگر را بی وزن کرده است. اکنون هم از ترس چند روز پیش از ۹ دی است که همه تبلیغات برخاسته از جیب مردم را بلندگو میکنند اما دیگر شبیه گذر آدم ترسو در شب از قبرستان است که فریاد میکشد که خودش نترسد

 6. … خاصیت سایت و رسانه جنابعالی چیه؟ دست چندتا گرفتار و کارتن خواب رو خودت گرفتی؟از همسایه هات خبر داری که چندتاشون گرفتارن؟ تو فامیل خودت دیدی که چندتاشون مشکل دارن؟ فقط ۹دی و شرکت کنندگانش به چشمت اومد؟روز کوروش کجا بودی؟اون مردمی که اونجا بودن رو حرفی برای گفتن بهشون نداری ؟ همون آریایی ها رو منظورمه؟ ببین آقای سردبیر یه سوزن به خودت بزن و بعد یه جوال دوز به دیگران….
  ادامه بده با این نوشته ها تو هم معروف میشی و شاید بتونی بری اونور آب و تحویلت بگیرن
  کاش واقعا درد محرومین و مستضعفین رو داشتی نه عقده فروخورده ای که از ناکامی در فتنه سبز اموی گریبانگیرت شده

  1. مساله، پولی است که از جیب بیت المال برای چه جشن و چه عزا می رود، وگرنه هر کسی با پول خودش هر چه می خواهد جشن بگیرد یا عزاداری کند. این عدالت نیست که از پول بیت المال چنین همایش هایی گسترده ای برگزار شود.

   1. جناب شفیعیان، متاسفانه چون این جماعت از هر موضوعی سواستفاده میکنند تا رنگ و بوی ۹ دی را به آن داده و بهره برداری جناحی بکنند، لذا ارزش جواب دادن نداشت. و البته که ما هم از این زنده نگهداشتن ۹ دی استقابل میکنیم چرا که بدین ترتیب، ۸۸ و مظالمی که بر مردم روا داشتند، زنده خواهد ماند تا روز رسیدگی انشاالله. و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون.

 7. بالاخره ۹ دی حماسه […] جبهه پایداری و […]، نمیشه که بی تفاوت از کنارش بگذرن

 8. عالی بود
  واقعا بعضی ازمعضلات موجود به همین راحتی قابل حل است.
  امیداست گوش شنوایی باشد.

 9. نمیشد خرج برجام رو به این ملت داد
  حالا مراسم ۹ دی شده معضل برجام شده امداد؟؟
  واسه مذاکره با برجام چقدر خرج شد؟؟ ۱۰۰ میلیون دلار !! ۱ میلیارد دلار یا …
  به جای کدخدا پرستی اول خدا پرست باشین بعد هم میهن پرست
  شما ارتزاقتون با این حرفاست وگرنه چه میدونین کارتون خواب چیه تا حالا از نزدیک هم ندیدینشون

  1. خلط مبحث نکن مسئله گورخواب ها مسئله دیروز وامروز نیست که با عناوین بیربط به برجام و…………..مربوطش کنید این پرسشی است تاریخی این بود که میخواستیم؟وشعارش را میدادیم؟این جامعه فاضله مان بود؟حالا هزینه های میلیاردی ۹دی هم مانند هزینه های دیگر مگر قرار است یکی از اینها کم شود.ما که ۳ قرن است هزینه میدهیم…………

 10. هزینه اس ام اس های جناب روحانی از کجا می اید؟
  مرقد امام را جناب تولیت استان مقدسشان یعنی حسن خمینی به کاخ نبدیل کرده اند نه کس دیگری! همو که [نزدیک به] جناب هاشمی اسن برادر. به کوری چشم شما پیروان بی بی سی فارسی ۹ دی با شکوهتر برگزار خواهد شد. تا کور شود هرانکه نتواند دید

 11. از اقای شفیعیان این مطالب خیانت انگیز و تفرقه افکنانه بعید نیست.
  چرا همش نظرات موافق خودتون رو پخش کردین؟
  اقای روحانی پول پیامک هایی که همین چندروز پیش ارسال کرد رو از کجا اورده؟؟
  اون همه هزینه برای منشور حقوق شهروندی که با قانون اساسی هم مغایر هست رو از کجا اورد؟؟
  چرا لال میشین و اینارو نمینویسین؟؟
  درد شما ولایت و اسلام هست،وگرنه وراجی و حرافی رو همه بلدن،مخصوصا اقای شفیعیان.

 12. واقعا از نویسنده و انصاف نیوز متشکرم.این حرف دل اکثر مردم این کشور است ولی مسولان خودشون رو جدا از ملت میدونن و هر از چند گاهی همچین برنامه هایی رو برای اثبات بی لیاقتی خودشون اجرا میکنن.

 13. توجه کنید وضعیت این جامعه تعبیر همان شرائطی است که اصحاب حجتیه برای ظهور امام زمان میشمردند مگر نمیبینید انانیکه زمان حیات امام تحت هیچ شرایطی نام شان حتی مطرح نبود واکنون هرروز وهر ساعت برمدح وثنا این طرفی ها وقدح وذم انطرفی ها می دمند این فسادمالی واخلاقی که تاروپود جامعه را در هم تنیده همان جامعه است خدا رحمت کند امام خمینی را مقامش عالیست متعالی باد چنین روزهایی را پیش بینی میکرد.

 14. از ماست که برماست
  وقتی مردم ایران نمیدونستند که تمدن بزرگ و رسیدن به آن یعنی چی پس حالا زجر بکشید

 15. واقعا هزینه ای جز ۹ دی ندیدی تو به فکر گور خواب هایی یا به فکر حمله به ۹ دی .کدام یک از مسئولانی که طرفداریشان را میکنی یک ریال به ۹ دی کمک کردن کمک که نکردن بلکه در این مراسم که خار چشم دشمنان بود شرکت نکردند .تازه مراسم ۹ دی در شهر ها با حداقل امکانات در مساجد بعد از نماز اجرا شد چه هزینه ای که شما را به وحشت انداخته. شما اگر دلسوزی به کسانی که طرفداریشان را می کنید بگوئید نگذارند فساد های اخیر رخ بدهد .نه اینکه بخواهید برای اینکه به اهدافتان برسید به مراسم های که امنیت کشور را تضمین می کند حمله کنید . یکی از فایده های ۹ دی این است که دشمن جرات تعرض به کشور ما را نمی کند چون می بیند مردم چگونه با شرکت در این مراسمات پشت کشورشان ایستادند به قول شما ها سایه جنگ را از کشور بر می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا