آقای جنتی: عوامل فتنه مستحق آزادی و رفع حصر نیستند

آیت‌الله جنتی که دبیر شورای نگهبان و رییس مجلس خبرگان رهبری است، در بیانیه‌ای تأکید کرد: عوامل فتنه نه تنها مستحق آزادی و رفع حصر نیستند بلکه اعمالشان مستوجب محاکمه جدی است و البته در دادگاه عدل الهی نیز باید پاسخگوی بغی در برابر حاکم اسلامی باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت الله جنتی در بیانیه‌ای به مناسبت «نهم دی» تاکید کرد: مجلس خبرگان رهبری در آستانه سالگرد حماسه ۹دی، ضمن پاسداشت خروش عظیم ملت بصیر و فهیم ایران در ۹ دی ۸۸ و محکوم نمودن اعمال منافقانه فتنه‌گران و حامیان داخلی و خارجی آنان اعلام می دارد عوامل فتنه، نه تنها مستحق آزادی و رفع حصر نیستند که اعمالشان مستوجب محاکمه جدی است و البته در دادگاه عدل الهی نیز باید پاسخگوی بغی در برابر حاکم اسلامی باشند.

در این بیانیه آمده است:

– الْفِتْنَهُ أَکْبَرُ مِنَ الْقَتلِ (بقره /۲۱۷)؛ تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران، سرشار از مجاهدت‌ها، پایداری ها، جوانمردی ها و استقامت مردمی است که همواره تا پای جان در برابر دشمنی های مستکبرین عالم و خیانت های مزدوران داخلی آنان از حریم اسلام، ولایت و جمهوری اسلامی، دفاع کرده و خواهند کرد.

– حماسه ۹دی در سال ۸۸ یکی از باشکوه ترین صحنه های خروش دینی و بصیرت عاشورایی مردم آگاه و زمان شناس ایران اسلامی در دفاع از ساحت سیدالشهداء(ع)، عزاداران حسینی، نظام و ولایت فقیه در مقابل فتنه گران و هتاکان به حریم خاندان عصمت و طهارت و اصل مترقی ولایت فقیه بود که برای همیشه در تاریخ این سرزمین جاودان خواهد ماند.

– فتنه‌گران در سال ۸۸ با ادعای تقلب در انتخابات، در صدد نفی آراء ۴۰ میلیونی مردم در انتخابات بر آمدند و مدتها کشور را به آشوب و هرج و مرج کشیدند به گونه ای که  سالها نیاز است تا زیانهایی که به این کشور شهیدپرور و نظام مردمسالار دینی  وارد ساختند، جبران گردد.

– بدیهی است شیطنت بزرگ آنان از ذهن و دل خانواده‌های داغدار شهداء و دلسوزان این انقلاب، محو نخواهد شد. آنان به عنوان پیاده نظام آمریکای جنایتکار، اسرائیل غاصب و انگلیس خبیث، با القای شبهه تقلب در انتخابات با اعتماد عمومی این ملت کاری کردند که دشمنان طی سالهای پس از پیروزی انقلاب از عهده آن برنیامده بود، غافل از اینکه مردم ما بیدارند و به فرموده رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی «مردم ما در مقابله‌ با فتنه، خودشان به پا خاستند و نهم دی در سرتاسر کشور مشت محکمی به دهان فتنه‌گران زدند. این کار را خود مردم کردند. این حرکت یک حرکت خودجوش بود؛ این خیلی معنا دارد؛ این نشانه‌ این است که این مردم بیدارند، هشیارند.»

– اینک مجلس خبرگان رهبری در آستانه سالگرد حماسه ۹دی، ضمن پاسداشت خروش عظیم ملت بصیر و فهیم ایران در ۹ دی ۸۸ و محکوم نمودن اعمال منافقانه فتنه گران و حامیان داخلی و خارجی آنان اعلام می دارد عوامل فتنه، نه تنها مستحق آزادی و رفع حصر نیستند که اعمالشان مستوجب محاکمه جدی است و البته در دادگاه عدل الهی نیز باید پاسخگوی بغی در برابر حاکم اسلامی باشند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

  1. صحیح است، صحیح است! وقتی که آدم، جمعیت کم شمار معترض به نتیجه انتخابات ۸۸ که به خیابان آمدند و به تعداد انگشتان یک دست هم نبودند، از یک طرف و جمعیت بیشمار ی که حضرت ذالنور فرمودند ۴۰ میلیون نفر بوده اند در حماسه جاویدان ۹ دی، به خیابان ها آمدند، را از طرف دیگر می بیند، بی اختیار بر زبانش فتبارک الله احسن الخالقین جاری میشود، چقدر این محصورین میتوانند فاقد بصیرت باشند که نبینند این چیزها را!! البته که اینان فتانه هستند، یعنی فتنه گر (مشتبه نشود لطفا). یک چیز دیگر هم میخواهم بگویم که جناب حضرت جنتی، از آن غفلت کرده اند و آن اینکه این بزعم ایشان فتنه گران، پیاده نظام آمریکای جنایتکار، اسرائیل غاصب و انگلیس خبیث نبوده اند، بلکه این ، آن کشورها بوده اند که پیاده نظام اینان بوده اند! از بصیرت حضرت ایشان بدور بود که این مورد را از قلم بیاندازند

  2. به جای تکرارمکررات و فتنه فتنه گوئی بروید منشا وسرچشمه مفاسد اقتصادی واختلاسها و نجومیات!!!،اخیراعم از اختلاس واملاک وسپرده وغیره وذالک را شناسائی کنید وسرخودتان ومردم را با فتنه فتنه گوئی گرم نکنید. اختلاسهای نجومی وهیچکدام از نجومیات !!!به آنها مربوط نمیگردد وپاکترین دوره انقلاب به آنها برمیگردد …بروید اول دوستان خودرا تزکیه کنید.

  3. البته ان حرکت خود جوش را همه میدانیم ……..ولی وای برما وای برما اگر مصداق منظرین شویم اقای جنتی وقت تنگ است …….

  4. فکر نمی کنید خود شما هم از عوامل پدید آمدن [این وضعیت] بودید و باید در پیشگاه خداوند پاسخ گو باشید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا