افشای یک دروغ آقای کیهان درباره ی خاتمی و هاشمی

در حالی که رسانه های دست چندم اصولگرایان به ادعای این که نقل قولی از ویکی لیکس کرده اند، هاشمی و خاتمی را مشوق تحریم ها علیه ایران متهم کرده اند، بررسی اسناد ویکی لیکس دروغ بودن این ادعا را ثابت می کند. شنبه شب نیز حسین شریعتمداری، مدیر مسوول تندروی روزنامه ی کیهان این ادعاها را در صداوسیما تکرار کرد.

به گزارش انصاف نیوز، یک کاربر شبکه های اجتماعی که این بررسی را انجام داده، در این باره با تندی می نویسد: «وقتی یک مشت بی سواد (به معنی واقعی کلمه)، رسانه داشته باشند همین می شود. بخشی از متن که اینها عکس آن را منتشر کرده اند، خلاصه ی سند است که در آن اصلا به این مواردی که گفتند اشاره نشده است.

شایعه ی منتشر شده از سوی تندروها به این قرار است:

«سند دیگری از خیانت سران فتنه به ملت ایران: خاتمی و هاشمی در تماس با سفیر اتریش در ایران از وی خواستند تا در موضوع حقوق بشر و انتخابات، اروپا به ایران فشار و تحریم هایی جدید وارد کند. (۲۰۰۹)»

اما اصل بخش مربوط به هاشمی رفسنجانی به همراه  توضیح آن کاربر فضی مجازی که در اختیار انصاف نیوز قرار گرفته، در پی می آید:

«رفسنجانی درباره ی اینکه از دیدگاه او حکومت ایران چطور می تواند تکامل پیدا کند نیز بحث کرد، با این استدلال که تغییر باید از داخل ایران بیاید و مداخله ی خارجی ها در اکثر موارد پذیرفتنی نیست. با این حال، رفسنجانی باور داشت بهترین کمک ممکن از سمت خارجی ها این است که بگویند انتخابات منصفانه نبوده و به نقض های حقوق بشری که در پس آن آمد اشاره کنند، هرچند درباره ی اینکه به نظر وی اثرات چنین بیاناتی چه خواهد بود با جزئیات صحبت نکرد».

در این سند آمده که به طور عمده درباره ی همکاری های اقتصادی، که تمرکز اصلی رفسنجانی بوده صحبت کردند، و اینکه ۱۰ الی ۱۵ ناظر از بخش های مختلف حکومت ایران در جلسه حضور داشتند. از بحث پیرامون انتخابات و مساله ی هسته ای هم دوری کردند. رفسنجانی نسبت به همکاری در زمینه ی انرژی های غیر هسته ای ابراز علاقه کرده و سوالات پرجزئیاتی درباره ی انرژی باد پرسیده از سفیر و او هم گفته می توانیم کمک کنیم.

اصلا تماسی در کار نبوده! دیدار بوده. جفت دیدارها داخل ایران آن هم در زمانی که طرف سفیر بوده انجام شده، که مخفی نبوده. این سند از این بابت محرمانه است که از دفتر سازمان ملل به آزانس بین المللی انرژی اتمی فرستاده شده. (توضیحات سفیر اتریش درباره ی فضای تهران بعد انتخاباته)

در دیدارش با خاتمی، خاتمی به طرف گفته با توجه به فضای بعد انتخابات، صحبت سیاسی نباید بکنیم.

فشار! تحریم! خیانت! اصلا یک کلمه از اروپا در متن نیست!

انتهای پیام

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

19 thoughts on “افشای یک دروغ آقای کیهان درباره ی خاتمی و هاشمی”

 1. فکر کنید یک مسئول جمهوری اسلامی به یک سفیر خارجی اینگونه بگوید : رفسنجانی باور داشت بهترین کمک ممکن از سمت خارجی ها این است که بگویند انتخابات منصفانه نبوده و به نقض های حقوق بشری که در پس آن آمد اشاره کنند.
  یعنی صراحتا داره به سفیر اتریش میگه که در امور داخلی ایران دخالت کنید
  مرحبا به غریتت حاج آقا
  7  0
 2. همه می دانند که این آقا هرچه داشته باشد اما از یک جو ایمان وتقوا برخوردار نیست.برای اینکه بی محابا بدون سند ودلیل به هرکه هر اتهامی را می بندد وبه کسی هم پاسخگو نیست دلیلش هم این است که بیش از ۵۰ تا۶۰ بار پرونده اش به هیات نظارت برمطبوعات رفته وهمیشه تبرئه شده است؟؟؟؟!!!به نظر می رسد ادعا های ایشان نسبت به دیگران به خودش بر می گردد بعد ها وبا گذشت زمان روشن خواهد شد که ایشان کیست.الان که هم از ….. می خورد هم از……ماجرا جویی و……کار ایشان است،از کاه کوه ساختن در منش او تداعی است وهزاران هزارصفتهای ….در ایشان کاملا مشهود اما……..شاید من اشتباه بکنم ایشان با این کارهای ناصواب می خواهد ریشه انقلاب،خط امام ورهبری ودر انتها زبانم لال فاتحه نظام وازبین بردن خون شهدا است. انشا الله که اشتباه می کنم اما عملکردش را جز این نمی توان برداشت کرد.خدا ایشان را اهل کند
  1  1
 3. يك زماني،‌ اوايل انقلاب در كتاب هاي ديني دوره دبيرستان،‌ بحث انواع ايدئولو‍ژي ها مطرح مي شد و اينكه تمام حكومت هاي سوسياليستي و ليبرال و سرمايه داري الا حكومت ديني خواه ناخواه دچار انحراف مي شن،‌ چون رابطه اي با دين ندارند. تجربه اثبات كرد كه مشكل اصولاً هيچوقت دين نبوده و نيست،‌ چون دين فقط خوبي ها و كمالات رو براي انسان ها مي خواد،‌ مشكل متوليان دين اند و تفاسير مختلف. انسان،‌ انسانه و بعبارتي ممكن الخطا! اين آقاي شريعتمداري قطعاً انسان بسيار شريعت مداريه، ولي شريعتي كه بر اساس تفكرات ذهني خود ايشون يا مرادهاشونه و بر همون اساس هم دروغ گفتن و تهمت زدن و بازي با آبروي ديگراني كه رفتار و گفتارشون با آموخته هاي ديني ايشون منافات دارند، نوعي فضيلت محسوب مي شه! البته تا اينجاي كار هم، اگه يك سيستم قضايي عادل برقرار باشه، مهم نيست، اما خطر زمانيه كه ابزار قدرت و بيت المال در اختيار چنين تفكراتي قرار بگيره …
  0  0
 4. وقتی رجالگانی تهمت را حتی در حد مسائل اخلاقی وجنسی جائز وروا وبلکه ابزاری مباح ومستحب وتوصیه شده اعلام میدارند دیگر از اشخاص دست چندم ومفلوک وشقی بالذات چه انتظاری دارید؟
  0  1
 5. “رفسنجانی باور داشت بهترین کمک ممکن از سمت خارجی ها این است که بگویند انتخابات منصفانه نبوده و به نقض های حقوق بشری که در پس آن آمد اشاره کنند، ”
  مقام مسئول در جمهوری اسلامی چنین چیزی به نماینده کشور خارجی بگوید ، چه معنا دارد؟! خیانت شاخ و دم دارد ؟! برای تسویه حساب سیاسی داخلی از دشمنان ملت و اجنبی ها کمک میگیرد و به آن ها میگوید چه کار کنند بهتر است…
  4  0
 6. این بابا یه عمر برای این و آن … پرونده سازی کرده و چه بیگناهانی که با پرونده سازی رسانه ای امثال این شخص در زندان هستند یا به سرای باقی فرستاده شدند. موزه عبرت اینها رنگین تره.
  1  1
 7. چرا در این کشور با وجود ادعای مسلمانی برای ” دروغ گفتن ” قبح و سرزنشی نیست ؟؟؟ چرا مقامات فرا دست در اینگونه مواقع سکوت اختیار میکنند و کذب وکاذب را محکوم نمیکنند ؟؟؟ چرا همه مقدسات واخلاقیات بایست تحت تاثیر سیاست باشد ؟؟؟
  0  0
 8. صدتا خبرگذاری گفتن صحت داره اونوقت انصاف نیوز در میاره میگه ب نقل از یک کاربر شبکه ی مجازی صحت ندارد… منم ی کاربر شبکه ی مجازی از طرف من نقل کن بگو وقتی مهدی هاشمی و محمدرضا خاتمی بصورت رودر رو و تلفنی خواهان تحریم شدید علیه ایران بودن پس خود اقای رفسنجانی و محمد خاتمی هم ازشون بعید نیست ( ناگفته نمونه محمدرضا خاتمی ب خواست مستقیم محمدخاتمی درخواست وضع تحریم های شدید ترو کرده بود ) ی جستجو کنید اسنادش هست حتی صوت مکالمه ی مهدی هاشمی با یکی از عاملان کدخدا)
  3  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *