«تلاش برای عدم بازگشت «احمدی نژادی» است»

استاندار گلستان با بیان اینکه در مدیریت کلان نظام، اعتقاد به نقش سازی و تأثیرگذاری قشر دانشجو وجود دارد، گفت: جنبش دانشجویی و انجمن های اسلامی باید نقش فعال و تأثیرگذار در جامعه داشته باشند.

به گزارش دریافتی انصاف نیوز، دکتر حسن صادقلو شامگاه یکشنبه (۱۲دی) در دیدار با جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان افزود: شما باید با مطالعه تاریخ، از این میراث عظیم، راه را بیابید. انجمن های دانشجویی باید ابتدا درک کنند که ماهیت شکل گیری آنها چیست و سپس به دنبال این شناخت بتوانند اقدامات بعدی را انجام دهند. باید ابتدا خاستگاه شکل گیری انجمن ها را بشناسید و سپس با مطالعه تاریخ، آینده آن را مدیریت کنید.

صادقلو تصریح کرد: توجه به سابقه فعالیت ها در انجمن های اسلامی که کارهای جهادی و بزرگ در آن اتفاق می افتاده نشان می دهد که این انجمن، مفهوم مجاهده ای جامع را در خود دارد. احساس بن بست با روحیه انجمن خوانا نیست زیرا روحیه انجمن های اسلامی باید روحیه امید، پایداری، استمرار و تعصب به اینکه این راه باید مسیر خود را پیدا کند باشد.

وی با تأکید بر زمان شناسی و موقعیت شناسی گفت: دانشجو باید عالمانه حرکت کند. تولید راه، یک موضوع مهم و اساسی است زیرا اگر نتوانید یک راه جدید تولید کنید به بن بست خواهید رسید.

استاندار گلستان بزرگترین ثروت آدمی را عمر و مهمتر از آن را مدیریت عمر عنوان و اظهار کرد: دوران دانشجویی یکی از بهترین دوران زندگی است که مدیریت عمر در آن صورت می گیرد.

استاندار تأکید کرد: باید مشرف به قوانین باشید. مسلح شدن به قانون از شما انسان قدرتمندی می سازد که می توانید از حقوق خود دفاع کنید.

وی در پایان گفت: توصیه ما همواره این بوده که در تحرک بخشی انجمن های اسلامی به گونه ای بایدها و نبایدها تعیین شود که جلوی این تحرک گرفته نشود اما انجمن های اسلامی نیز باید تابع قانون باشند و از هنجارشکنی بپرهیزند.

در ابتدای این نشست نیز، احمد بهرام زاده دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان نکاتی را درباره ی مشکلات و برنامه های آینده ی این تشکل مطرح کرد و گفت: اعضای انجمن اسلامی برای تفکر خویش فعالیت می کنند و نه منفعت خود.

او با اشاره به نقش جوانان و جنبش دانشجویی در کشور گفت: انتظار از مجموعه استانداری بها دادن به جوانان و دانشجویان است.

وی اظهار کرد: فضای امنیتی دولت قبل جنبش دانشجویی را به جریانی تبدیل کرده که فقط در بزنگاه هایی مثل انتخابات منسجم می شود.

وی با اشاره به نقش جنبش دانشجویی در هموار کردن مسیر پیشرفت کشور و انتخابات سال آینده افزود: تلاش بسیاری از دانشجویان در انتخابات ۹۶ عدم بازگشت تفکر احمدی نژادی است.

وی در پایان گفت: انجمن اسلامی دانشجویان با امید به آینده و اراده آهنین رو به جلو و در مسیر حق حرکت خواهد کرد.

4687386

4687385

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *