چه شیخ علی تهرانی در بغداد و چه حمید روحانی در تهران

حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی فاضل ميبدی در یادداشتی به اظهارات سیدحمید روحانی پاسخ داده است که در پی می آید:

«روحانی –حميد- با تأکید بر اینکه انگیزه مجمع روحانیون، مجمع مدرسین و محققین و اصلاح‌طلبان از این جریان، توطئه امام زدایی است، گفت: هدف آن‌ها از حمایت از شیخ علی تهرانی رویارویی با اسلام ناب،‌ مقابله با امام و اصل ولایت و همچنین مقام معظم رهبری است که مانند کوه استوار در مقابل اغراض استکبار جهانی و عوامل آن‌ها ایستاده است.» (مصاحبه حميد روحاني به نقل از سايت تسنيم 13 دی)

ورنگويي عيب خود باري خمش / از نمايش وز دغل خود را مكش (مولوي)

تهمت و تهاجم در اين روزها ابزار برخي از گروهاي افراطي شده تا بتوانند با افترا و توهين و تهمت رقيب خود را در انتخابات آتي شكست دهند . آقای سيد حميد روحاني كه ظاهرا روزگاري در نجف با بيت مرحوم امام خميني رفت و آمد داشته و در اين چند سال اخير همواره در سيما صاحب تريبون شده و در سخنان خود براي حمله و هجوم كلامي به افراد، حتي براي نزديكترين ياران امام و انقلاب و بيت امام و دولت هيچ حدي و مرزي را نمي شناسد، اين بار مجمع محققين و مدرسين را هدف گرفته و با ادعايي سراپا كذب، مجمع و گروه هاي اصلاح طلب را حامي شيخ علي تهراني دانسته است.

او به نيكي مي داند كه مجمع محققين و مدرسين هيچگاه از كساني كه روزگاري با منافقين همدست شده و امام و نظام را هدف گرفته بودند حمايت نكرده و هموار اين پرسش را داشته كه شيخ علي تهراني با چه پشت و پناهي در امان است و در اين روزگار هم با كساني كه در رسانه ها براي خشنودي گروهي اقليت به افراد شاخص نظام توهين مي كنند و همواره تهمت روا مي دارند سر سازگاري ندارد. حال چه شيخ علي تهراني در صداي بغداد باشد و چه حميد روحاني در رسانه هاي رسمي جمهوري اسلامي ايران.

توصيه ی ما به اين برادر اين است، گذشت روزگاري كه مردم هر سخني را از هر كسي بپذيرند، لهذا براي بازي در عرصه ی سياسي باید اخلاق و انسانيت و آزادگي را در نظر گرفت. در شب مناظره ی چند شب گذشته كه مدير مسوول كيهان آشكارا به دو تن از روساي جمهور اسبق تهمتي بزرگ وارد كرد و آنان را سر منشا تحريمها و همدست با غارتگران غربي دانست، – كه اگر اين سخن راست باشد بايد براي مردم روشن شود و اگر دروغ باشد بايد مدير مسوول كيهان را به خاطر اين تهمت پاسخ گو دانست – فهميدم كه ابزار جديد برخي از اين افراد به كار بردن جمله ی مجعول «فباهتوهم» است.

آقاي حميد روحاني از كجا و با چه سندی مجمع محققين را حامي شيخ علي تهراني دانسته است و يا چند نفر محقق و مدرس رسمي حوزه را مقابل اسلام «به گفته ی او ناب» قرار مي دهد.

به قول حافظ : گوييا باور نمي دارند روز داوري / كين همه مكر و دغل در كار داور مي كنند.

ممكن است هما نطور كه در نجف عليه برخي مراجع جعل سند مي شده اين جا هم جعل سند شود. دريغا كه برخي در كسوت روحانيت و يا به نام حامي ارزشهاي ديني بي وقفه تهمت و دروغ رواج مي دهند. تاسف بارتر اين كه كسي نيست تا در صدا و سيما جلوي اين دروغ پردازيها را بگيرد. ما آمده بوديم تا به دنيا صداقت صادر كنيم و آدميان را به سفره ی اخلاق دعوت كنيم. حال چه شده است كه فردي در كسوت روحانيت حاضر است سخني بر خلاف واقع بگويد؟ اميد است با عذر خواهي رسمي بار گناه خود را سبك کند تا در پيشگاه حق مورد مغفرت قرار گيرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. مال حرام ! جناب ميبدى، مال حرام !
  خدا هرگز نصيب ما و شما نكند ، در تاريخ موارد زيادى نقل شده از آنها كه مال حرام زير دندانهايشان مزه كرده
  هيچگاه توفيق حلاليت طلبى از صاحبان حق را نخواهند يافت !
  از كسى توقع راستى و درستى داشته باشيد كه اندك شرافتى و مروتى برايش باقى مانده باشد
  از سوى ديگر، مطمئن باشيد نظام حاكم بر هستى طورى طراحى شده كه هيچگاه دروغى را تحمل نخواهد كرد !
  حافظ چه خوش سروده است :
  دور فلكى يك سره بر منهج عدل است
  خوش باش كه ظالم نبرد راه به منزل !

 2. ” دور فلكى يك سره بر منهج عدل است
  خوش باش كه ظالم نبرد راه به منزل »
  (حافظ)
  جناب ميبدى
  نظام حاكم بر هستى ٫٫دروغ را ،، هرگز هضم نخواهد كرد، مطمئناً دير يا زود اوق خواهد شد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا