معصومه ابتکار: خانم الف من هستم/ اختلاس نکردم که نگران نام بردن اسمم باشم

در جلسه اول بررسی تایید صلاحیت های وزراء، در نطق نماینده مخالف، از آقای نجفی سوالاتی در مورد اتفاقات سال ۸۸ و همراه وی با خانمی به نام “الف” برای سرکشی به خانواده های آسیب دیدگان سوال شد؛ نقطه مبهم اینجا بود که خانم “الف” چه کسی میتواند باشد. در مصاحبه سایت خبرگزاری مهر با خانم “ابتکار” پرده از راز خانم “الف” برداشته شد. اما طولی نکشید که به گفته وب سایت منتسب به خانم ابتکار این مصاحبه از خروجی سایت برداشته شد. توضیحات کامل در مورد این مصاحبه در وب سایت منتسب به ایشان منتشر شده.

به گزارش سایت انصاف به نقل از وبلاگ ابتکار سبز،  رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به سخنان مطرح شده در صحن مجلس در جریان بررسی تایید صلاحیت محمد علی نجفی گفت: از من به عنوان خانم الف نام برده شده که باید بگویم نگرانی ندارم. زیرا در حال اجرای مصوبه شورای شهر تهران بودم.
به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار در جریان جلسه علنی روز سه شنبه با اشاره به سخنانی که در صحن علنی مجلس گفته شده بود و از وی به عنوان خانم الف نام برده بودند، گفت: معمولا نام کسانی را به اختصار می گویند که اختلاس کرده باشند، اما من نگرانی در این رابطه ندارم. منظور از خانم الف که به همراه آقای نجفی به دیدار آسیب دیدگان حوادث بعد از انتخابات سال ۸۸ می رفت، معصومه ابتکار است و ما در حال اجرای مصوبه شورای شهر بودیم.
وی با بیان اینکه وارد کردن اتهامات از تریبون مجلس درست نیست، گفت: لازم می دانم توضیحاتی را در این رابطه ارائه کنم که این دیدارها بر اساس مصوبه شورای شهر بود که تکالیف و وظایف انسانی را در خصوص آسیب دیدگان آن حوادث به ما تکلیف کرده بود.
ابتکار ادامه داد: این حداقل وظایف انسانی ما در این رابطه بود و نقش دکتر نجفی در این زمینه بسیار مهم و کلیدی بود.

حمایت کشانی، شکیب، خادم و مسجدجامعی از نجفی
در ادامه جلسه علنی شورا برخی از اعضا در نشستی با خبرنگاران حمایت خود را از محمدعلی نجفی اعلام کردند.
رسول خادم با اشاره به دغدغه های نجفی در زمینه اعتبارات حمایت شهرداری از مدارس گفت: ایشان در تمامی مصوبات دغدغه مشکلات آموزش و پرورش را داشتند و با جدیت این موضوعات را دنبال می کردند و با تلاش ایشان سرانه حمایت شهرداری از مدارس چندین برابر شد.

نقطه قوت نجفی مشی مستقل وی است
در ادامه احمد مسجدجامعی عضو کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به همکاری شش ساله خود با نجفی گفت: امیدواریم با کسب رای اعتماد به نجفی زمینه مناسب برای همکاری بیشتر بین آموزش و پرورش و مدیریت شهری فراهم شود.
وی ادامه داد: نجفی در این سالها نگاهی کارشناسی داشت و دارای تفکری مستقل بود با توجه به ارتباط نزدیکی که با دیدگاه های مختلف سیاسی داشت اما مشی مستقلی داشت و در کار نجفی هیجان‌زدگی نمی دیدیم.
مسجدجامعی ادامه داد: وی مدیری آزموده بود که در شورای شهر با تمام سلایق و دیدگاه ها رفیق بود یکی از ویژگیهای وی دغدغه همیشگی اش در خصوص آموزش و پرورش بود که از ابتدای شورای سوم این اعتبارات به ۲۰ میلیارد تومان می رسید.
این عضو شورای شهر تهران ابراز امیدواری کرد: با حضور وی در وزارت آموزش و پرورش زمینه تحقق مدیریت یکپارچه شهری و زمینه آموزش تکالیف شهروندی به دانش آموزان نیز فراهم شود.

نجفی هیچگاه با خط و خطوط سیاسی به مسائل نگاه نمی کرد
در ادامه حمزه شکیب یکی دیگر از اعضای شورای شهر سوم با بیان اینکه نجفی می تواند گزینه مناسبی برای آموزش و پرورش باشد و دکتر روحانی به درستی ایشان را به مجلس معرفی کرد، گفت: مردم اختیار تصمیم گیری در این زمینه را به نمایندگان خود واگذار کردند اما به عنوان یک شهروند که در این چند سال با وی همکار بودند به نظر در خط کشی های سیاسی شاید در کنار هم قرار نداشتیم باید بگویم ایشان انصافا هر زمانی که بحث کارشناسی و مسائل شهری مطرح بود ایشان نگاهی کارشناسانه داشتند و به خط و خطوط های سیاسی ورود پیدا نکردند و مطمئنا با همین نگاه زمینه ساز ارتقاء آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت خواهند بود و با تجربه ای که از گذشته دارند کمی و کاستی ها را برطرف می کنند.
شکیب با بیان اینکه التزام ایشان به نظام و مقام معظم رهبری مشخص است، گفت: وی در دوران حوادث بعد از انتخابات سال ۸۸ بسیار با تدبیر و هوشمندانه رفتار کردند و با موفقیت این دوران را پشت سر گذاشتند.

نجفی بچه جنوب شهر است، حق وی معاونت ریاست جمهوری بود
حبیب کاشانی از اعضای اصولگرای شورای شهر سوم با اشاره به همسایگی شش ساله در شورا با نجفی گفت: وی بچه جنوب شهر در محله سرسبیل است که در این محله بزرگ شد، در خارج از کشور تحصیل کرد و با وجود پیشنهادات خوبی که داشت ترجیح داد در کشور خودش ادامه کار دهد.
وی با بیان اینکه توان نجفی در حد معاونت ریاست جمهوری بود، افزود: ایشان در تمام مسائل نگاهی کارشناسانه و منصفانه را در پیش گرفته بود.
کاشانی با اشاره به برخی از توصیه ها که درخواست کرده بودند وی در این جلسه شرکت نکند، تصریح کرد: من صادقانه و از زبان دلم در این جلسه حضور داشتم، نجفی فردی معتقد به ولایت و مقید به اهل بیت(ع) است و در ولایت مداری وی نقطه ضعفی ندیدم. من اهل نان قرض دادن به کسی نیستم و هر چه در دل و باورم بود، در رابطه باوی بیان کردم./

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن