مخالفت استاندار با طرح زوج و فرد از درب منازل با شاخص آلودگی زیر ۲۰۰

استاندار تهران ضمن مخالفت با اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل پایتخت با شاخص آلودگی زیر ۲۰۰، تاکید کرد که در صورت تشدید آلودگی هوا، زمان اجرای طرح محدوده زوج و فرد تا ساعت ۲۱ افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید حسین هاشمی در پایان هفدهمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران که در محل استانداری برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: شرایط تهران به عنوان پایتخت کشور با سایر کلانشهرها متفاوت است بنابراین به دنبال سخت گیری بیش از اندازه برای شهروندان نیستیم و تنها در صورت رسیدن وضعیت آلودگی هوای پایتخت به مرز بحران (۲۰۰ به بالا)، تمهیدات سختگیرانه تری از جمله اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل اتخاذ خواهد شد.

شاخص کیفیت هوا بین صفر تا ۵۰ وضع پاک هوا را نشان می دهد و ۵۰ تا ۱۰۰ وضع سالم ، ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس -بیماران قلبی،‌ ریوی، سالمندان و کودکان-، ۱۵۰ تا ۲۰۰ ناسالم برای تمام افراد جامعه و ۲۰۰ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم خواهد بود.

کمیته اضطرار هوای پایتخت عصر امروز شنبه در استانداری تهران تشکیل شد و براساس مصوبات آن مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و مدارس مقطع دبستان شهرستانهای استان تهران به جزء فیروزکوه، دماوند و پردیس فردا(یکشنبه) تعطیل اعلام شد.

همچنین محدوده طرح ترافیک پایتخت در روزهای یکشنبه و دوشنبه (۱۹ و ۲۰ دی) به زوج و فرد گسترش داده شده و محدودیت های طرح ترافیک تهران در این ۲ روز نیز تا ساعت ۱۹ اعمال خواهد شد.

* رفع مشکل ۷۹۷ واحد تولیدی استان تهران در ۹ماه نخست سال ۹۵

استاندار تهران از رفع مشکل ۷۹۷ واحد تولیدی و صنعتی در قالب مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان خبرداد و گفت: مشکل این واحدها در ۹ماه نخست سال جاری براساس مصوبات این ستاد رفع شد.

هاشمی گفت: از ابتدای آغاز به کار ستاد تسهیل تولید استان تهران تا کنون ۱۵۰۰مصوبه برای رفع واحدهای تولیدی و صنعتی استان صادر شده است.

وی به بیشترین مشکلات واحدهای تولیدی استان تهران اشاره کرد و گفت : بانکها با ۴۷درصد، امور مالیاتی و تامین اجتماعی هر کدام با ۲۲ درصد و سایر دستگاهها با ۹ درصد بیشترین فراوانی مشکلات واحدهای تولیدی استان تهران را به خود اختصاص داده اند.

استاندار تهران خاطر نشان کرد: هدف از فعالیت ستاد تسهیل و موانع تولید، تقویت اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی است.

به گزارش ایرنا، در قالب طرح سراسری رونق تولید، قرار است تا پایان سال هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و کشاورزی راکد و نیمه فعال در کل کشور احیا شود که در این طرح مشکلات مالی این واحدها با پرداخت ۱۶۰ هزار میلیارد ریال از طریق تامین سرمایه ثابت و در گردش رفع می شود.

سهم کل اعتبارات استان در طرح سراسری رونق تولید، ۱۳هزار و ۱۶۰۰ میلیارد ریال است که مجموع پرداختی ها به واحدهای تولیدی استان از طریق سامانه بهین یاب و مستقیم از طرف بانک ها، از مرز ۱۱ هزار میلیارد ریال گذشته است.

سامانه بهین یاب، پنجره واحد اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت است که در راستای بهبود محیط کسب و کار و افزایش کیفیت ارایه اطلاعات و خدمات از سوی این وزارتخانه راه اندازی شده است.

همچنین واحدهای تولیدی می توانند برای اعلام مشکلات خود به دبیرخانه ستاد واقع در سازمان صنعت استان مراجعه یا از طریق تارنمای این سازمان به نشانی (teh.mimt.gov.ir) اقدام کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران پیشتر به ایرنا گفته بود که پس از فراخوان داده شده برای ثبت نام واحدهای صنعتی و کشاورزی دارای مشکل استان، افزون بر دو هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی در این طرح نام نویسی کردند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *