پلمپ قلابی شکسته شد [+بیانیه]

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام مشهد پس از پس گرفتن دفتر خود که توسط افرادی به صورت شبانه به اشغال درآمده بود [لینک]، بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش انصاف نیوز، متن این بیانیه در پی می آید:

برترين ادب آن است كه انسان در حدّ خود بماند و از اندازه خويش تجاوز نكند. [امام علی علیه السلام، ميزان الحكمه، ج ۱، ص۱۰۱]

در پی پلمپ غیرقانونی دفتر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام مشهد و ضبط تمامی اموال، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام در تاریخ ۱۸ دیماه ۱۳۹۵ اعتراضات خود را مبنی بر احقاق حقوق قانونی خود تقدیم هیات ناظر بر تشکلات دانشگاه خیام کرد که حاصل آن مصوبات و مواضع زیر نسبت به این عمل خلاف قانون است:

۱ ) دفتر انجمن به همراه اقلام مسروقه و مصادره شده به شکل تمام و کمال باز پس گرفته شد.

۲ ) پلمپ اولیه درب دفتر انجمن اسلامی دانشجویان که توسط مهر بسیج دانشجویی خیام انجام شده بود، پس از پخش تصاویر پلمپ درب، مورد تکذیب تشکل مربوطه قرار گرفت که این عمل بالفعل امری غیر قانونی بوده است. همچنین مطالب مطرح شده در کانال منتسب به بسیج دانشجویی خیام و بیانیه ی رسمی توهین امیز و تهدید امیز این تشکل که با مهر رسمی آنها در سطح دانشگاه منتشر شده است همچنان موجود بوده و پاسخی در خصوص آنها داده نشده است!

۳ ) انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام طبق ماده ۱۳ آیین نامه تشکل های اسلامی منتظر پایان مهلت یک هفته ای رسیدگی به شکایات خود از طرف هیات نظارت بر تشکلات دانشگاه خیام است تا پس از آن موضوع را از طریق مراجع ذی صلاح مورد پیگیری قرار دهد.

۴ ) پلمپ ثانویه ای که بر روی درب دفتر انجمن اسلامی، با مهر امور فرهنگی دانشگاه خیام در فضای مجازی با مضمون «تعطیلی دفتر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام به علت اتمام دوره فعالیت اعضای شورای مرکزی انجمن تا برگزاری انتخابات دوره ی بعد»، منتشر شده است؛ بدون نظارت هیات نظارت دانشگاه است، که از این رو به علت تخلف و عمل نابجا، از سرپرست فرهنگی دانشگاه جناب اقای مهندس بشارتی شکایتی تنظیم و تقدیم هیات مذکور شده است.

۵ ) هیچ نامه، شکایت یا احضاریه ی مکتوبی از سوی هیات نظارت دانشگاه در باره ی بیانیه ای که انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام در خصوص آقای صادقی امضا کرده است، تسلیم نشده است.

و در آخر اعلام می داریم، ما تا آنجا که وزارت علوم و مراجع قانونی دولت یازدهم اجازه داده اند این موضوع را پیگیری خواهیم کرد. و پیگیر برخورد با متخلفین این اتفاق هستیم.

حمله شبانه به اتاق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام مشهد

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

1 thought on “پلمپ قلابی شکسته شد [+بیانیه]”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *