توضیح برادر آیت الله هاشمی در مورد وجود دو تابوت

صبح امروز یکی از سایت های خبری، درباره پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در مراسم روز گذشته تشکیک به وجود آورد که برادر آیت الله این خبر را تکذیب کرد.

به گزارش انصاف نیوز، محمد هاشمی در گفتگو با برنامه ی حالا خورشید صداوسیما اعلام کرد: این موضوعات تنها حاشیه سازی های بی مورد است و اصلا صحت ندارد.

وی درباره ی «تغییر قفل های تابوت در دو عکس اقامه نماز و پس از آن» گفت: تابوت هنگام نماز با تابوتی که در خیابان بر روی ماشین حمل پیکر بود، کاملا متفاوت بود و ما در این زمینه حرفی نداریم.

هاشمی توضیح داد: با توجه به تجربه ای که در زمان تشییع پیکر امام خمینی (ره) وجود داشت، تصمیم ما و ستاد برگزاری مراسم بر این شد که دو تابوت متفاوت داشته باشیم، تابوت اول که در هنگام نماز بود، ارتفاع کمتری داشت، سبکتر و قابل حمل بود، تابوت دوم اما سنگین تر و با ارتفاع بلندی تری بود که خدایی نکرده اتفاقی برای پیکر نیفتد ولی همه اینها دلیل بر انتشار اخبار کذب نمی شود.

برادر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی از برخی رسانه هایی که می خواهند اتفاقات تاریخی تشییع آیت الله را با «انتشار اخبار کذب» زیر سوال ببرند خواست، «وحدت شکن نباشند».

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *