نشست خبری چهاردهمین همایش تعالی سازمانی

نشست خبری چهاردهمین همایش تعالی سازمانی، 9 بهمن ماه با حضور مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، در این نشست دکتر محمدعلی محمدی مدیرعامل اظهار داشت: در چهاردهمین همایش تعالی سازمانی که در تاریخ 9 اسفندماه امسال در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود، نتایج تلاش‌های یکساله مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی در گسترش مفاهیم تعالی سازمانی در کشور ارائه می شود و از سازمان های سرآمد در حیطه تعالی و کیفیت تقدیر به عمل می‌آید.
وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف جایزه ملی تعالی سازمانی، رقابت پذیری بین سازمان ها و بنگاه ها برای اثبات شایستگی آنها است تا بتوانند در عرصه رقابت بین المللی حضور یابند و سهم کشور از اقتصاد جهانی را بگیرند.
وی افزود: مبنای ارزیابی بنگاه ها الگوی تعالی سازمانی است که دربرگیرنده قابلیت های یک سازمان سرآمد است و در قالب معیارهای تعالی سازمانی به معرفی خصوصیات یک سازمان متعالی می‌پردازد و تا کنون 5 بار ویرایش شده است.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی یادآورشد: فرایند ارزیابی هر بنگاه 6 تا 7 روز برای مطالعه اطلاعات و بازدید از محل طول می کشد و نتیجه آن ارتقاء سطح آگاهی مدیران از قابلیت های بنگاه؛ مشخص کردن نقاط قابل بهبود بنگاه ها و ایجاد فرصتی برای بهبود فرایندها است.
دکتر محمدی تاکید کرد: اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی یک نماد است و اصالت با بهبود فرایندهای بنگاه است؛ و از این منظر بزرگترین حسن ارزیابی، گزارش بازخوری است که به شرکت ها می دهیم و با توصیه هایی برای بهبود فرایندها همراه است.
وی با اشاره به اینکه نرخ رشد شرکت هایی که در فرایند جایزه شرکت کرده اند روز 9 اسفند اعلام می شود، افزود: “رقابت پذیری” ؛ “مدیریت و رهبری سازمان” و “توسعه منابع انسانی” از ابعاد قابلیت های سازمان برای تعالی است.
بنا به این گزارش، دکتر مهدی اسماعیلی رخ مدیر “مرکز تعالی سازمانی در این نشست اظهار داشت: همه سازمان‌ها و شركت‌هاي ايراني در قالب 5 بخش ساخت و توليد، خدمات، سلامت، آموزش و بخش عمومي، در صورت انجام خودارزيابي بر اساس الگوي تعالي سازماني و به اجرا گذاردن برنامه‌های بهبود مي‌توانند متقاضي جايزه ملّي تعالي سازماني باشند.
وی افزود: در طی 14 سال گذشته سازمان های ايراني 1300 بار از نزديك و توسط ارزيابان خبره تعالي سازماني مورد ارزيابي قرار گرفته اند و نقاط قوت و زمينه‌هاي قابل بهبود نظام‌هاي مديريتي آن‌ها شناسايي شده و بهبود يافته است و در امسال نيز 71 سازمان و شركت بزرگ و معتبر كشور متقاضی دریافت جايزه ملّي تعالي سازماني در سه سطح هستند.
دکتر اسماعیلی رخ گفت: 15 شرکت برای سطح تندیس، 30 شرکت برای سطح تقدیرنامه و 26 شرکت برای سطح گواهی تعهد به تعالی متقاضی هستند.
وی با اشاره به حضور 250 نفر از ارزیابان در فرایند جایزه تعالی سازمانی اظهار داشت: تیم‌های ارزیابی با بررسی گزارش‌های ارسالی و بازدید از محل شرکت که در مجموع حداقل 7 روز زمان می‌برد از نزدیک نظام‌های مدیریتی را مورد ارزیابی قرار داده و ضمن ارائه پیشنهادهای بهبود در رویکردهای مدیریتی، امتیازی بین 0 تا 1000 نیز به سازمان اختصاص می‌دهند که مبنای اعطای سطوح مختلف تعالی “تندیس‌ها”، “تقدیرنامه” و “گواهی‌نامه” است.
مدیر مرکز تعالی سازمانی تاکید کرد: یکی از کارآمدترین رویکردها در تعمیق تعالی سازمانی، متناسب‌سازی مفاهیم و معیارهای تعالی سازمانی در حوزه‌های صنعتی مختلف شامل بخش‌های تولید، خدمات، آموزش، سلامت و بخش عمومی است؛ البته لازم است این تلاش‌ها همراستا شوند و در استقرار ابزارهای تعالی سازمانی دقت لازم صورت پذیرد تا ضمن هم‌افزایی بیشتر بین ارزیابی در بخش های مختلف از آفت شکلی شدن حرکت‌ها نیز جلوگیری شود.
وی افزود: تعالی سازمانی نیز از اين طریق مي‌تواند به ارتقای کارایی، سياست‌گذاري‌هاي بهتر و تضمين كيفيت فرايندهاي تولید و ارائه خدمات در بخش‌های مختلف اقتصادی در کشورمان كمك نماید و دستيابي به اهداف كلان کشور و چشم‌انداز توسعه اقتصادی را تسهيل كند.

انتهای پیام

کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا