«کولبران مستثنی هستند و نباید به آنان تعرض کرد»

دادستان کل کشور گفت: در مورد کولبران رهبری هم به این موضوع اشاره کرده‌اند. باید این‌ها مستثنی شوند و نباید به آنها تعرض کرد، زیرا از قدیم راه امرار معاش اینها همین بوده البته یک سری از این افراد اجیر هستند و اموال قاچاقچیان را حمل می‌کنند. دستگاه اطلاعاتی باید با دست‌های پشت پرده این‌ها برخورد کنند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام جعفر منتظری در جمع خبرنگاران درباره مساله کوله‌بران گفت: مساله مبارزه با قاجاق کالا و ارز مساله مهمی است که باید با آن برخورد کنیم. دشمن قصد دارد از این طریق به اقتصاد کشور ضرر بزند.

او افزود: دو راه اساسی برای مبارزه با قاچاق کالا وجود دارد؛ یکی اینکه تلاش کنیم مرزها را ببندیم که اصلا کالایی وارد نشود و دوم اینکه به مجرد کشف و اثبات قاجاق بودن آن، معدوم شود. مقام معظم رهبری هم به این مساله اشاره کردند اگر ضعف قانونی وجود دارد، دولت و مجلس آن را رفع کنند.

دادستان کل کشور یادآور شد: در مورد کوله‌بران هم باید بگویم رهبری هم به این موضوع اشاره کرده‌اند. باید این‌ها مستثنی شوند و نباید به آنها تعرض کرد، زیرا از قدیم راه امرار معاش اینها همین بوده البته یک سری از این افراد اجیر هستند و اموال قاچاقچیان را حمل می‌کنند. دستگاه اطلاعاتی باید با دست‌های پشت پرده این‌ها برخورد کنند.

او در مورد اقدامات رییس‌جمهور امریکا گفت: یک سری از مسائل مانند دو هزار میلیارد را از طریق طرح در محاکم بین‌المللی پیگیری می‌کنیم. تصمیمات رییس‌جمهور تازه کار آمریکا قابل توجه است که دولتمردان باید متناسب با آن تصمیم بگیرند. البته اعمال ایشان به قدری قبیح بود که خود مردم امریکا هم علیه او اعتراض دارند. امیدوارم وی سر عقل بیاید.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/wypi9
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن