خروج ۲۱۸ هزار خانوار از کمیته امداد

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی از تعریف و مشخص کردن شاخص های فقر در جامعه خبر داد.

«فاطمه رهبر» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا از تدوین سیاست های کلان معاونت حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی خبر داد و گفت: متنی در این باره تهیه و در اختیار هیات امنای کمیته امداد قرار گرفت و آنان نیز طرح را مورد ارزیابی قرار دادند.

وی در این باره توضیح داد: در این طرح وظایف و برنامه‌های این معاونت در قبال مددجویان تعیین و تعریف شد، که بر اساس نگاه کلان نظام جمهوری اسلامی و سیاست های کمیته امداد است.

رهبر شناسایی فقر را یکی از مولفه‌های این طرح اعلام کرد و افزود: تاکنون بدلیل مشکلات مالی این موضوع مورد بررسی قرار نگرفته بود ولی در این طرح پیش بینی شده کمیته امداد امام خمینی با کمک دولت، شاخص های فقر در جامعه شناسایی می شود.

رهبر با بیان این که با تعیین شدن مولفه های فقر، شناسایی نیازمندان راحت می شود، گفت: در این شرایط ورود و خروج نیازمندان از کمیته امـداد به روشی درست اتفاق می افتد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: در این تعریف مشخص می شود، ‌افراد تا چه زمانی تحت حمایت کمیته امـداد هستند و چه خدماتی را دریافت می کنند.

وی ورود و چگونگی خروج مددجو از حمایت کمیته امـداد را از نکات اصلی این طرح اعلام کرد و گفت: نوع خدمات رسانی به نیازمندان تعیین می شود و برای توانمند شدن و مهارت پیدا کردن این افراد برنامه ریزی می شود تا آنان بتوانند با مهارت آموزی وارد بازار کار شوند و از تحت حمایت بودن کمیته امـداد خارج شوند.

رهبر از خروج ۲۱۸ هزار خانوار و ورود ۵۰ هزار خانوار از کمیته امـداد در ۱۰ ماه سال جاری خبر داد و گفت: این پالایش اعتماد عمومی مردم به کمیته امداد را افزایش می دهد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن