ترس حسین شریعتمداری از آشتی ملی: «بازچه خوابی دیده‌اید؟!»

«حسین شریعتمداری»، مدیر مسوول روزنامه ی تندروی «کیهان» در سرمقاله ی یکشنبه با عنوان «بازچه خوابی دیده‌اید؟!» به پیشنهاد «سیدمحمد خاتمی» لیدر اصلاح طلبان برای «آشتی ملی» واکنش نشان داد.

به گزارش انصاف نیوز، شریعتمداری که اصلی ترین فعال رسانه ای حامی روی کار آمدن محمود احمدی نژاد در انتخابات سال های ۸۴ و ۸۸ بود، در این یادداشت نوشته است:

«آشتی ملی» واژه‌ای است که این روزها اصحاب وطن‌فروش‌ فتنه آمریکایی – اسرائیلی ۸۸ و شماری از مدعیان اصلاحات و اعتدال بر زبان و قلم دارند و ادعا می‌کنند که تحقق آن، مخصوصا برای مقابله با تهدیدهای اخیر آمریکا علیه کشورمان ضرورت حیاتی دارد. سخن از آشتی‌ملی برای مقابله با تهدیدهای آمریکا، آنهم از سوی جماعتی که برخی از آنان ننگ پادویی‌ برای مثلث آمریکا و اسرائیل و انگلیس را در کارنامه خود دارند و آشکارا دست به وطن‌فروشی زده‌اند، نه فقط عجیب و باور نکردنی به نظر می‌رسد بلکه با توجه به وابستگی برملا شده آنان به دشمنان بیرونی مردم و نظام، نمی‌توان این احتمال را نادیده گرفت که مأموریت تازه‌ای برای فتنه‌انگیزی و توطئه‌ای دیگر در آستین داشته باشند.

آنچه در پی خواهد آمد، در قالب‌های‌ کلیشه شده «بدبینی»! و «خوشبینی»! قابل تفسیر نیست، بلکه نگاهی مستند و برخاسته از موازین عقلی و ملاک‌های شرعی و حقوقی است که واقعیت تلخ آن را با برچسب‌ها و تهمت‌های رایج مدعیان اصلاحات نظیر تندروی! و افراطی‌گری! و سیاسی‌کاری! و … نمی‌توان پنهان کرد. بخوانید!

۱- جماعت یاد شده در اصرار خود برای «آشتی‌ملی»، توضیح نمی‌دهند مگر ملت با یکدیگر در قهر و تقابل به سر می‌برند که «آشتی ملی» ضرورت پیدا کرده باشد؟ هنوز ۴۸ ساعت – دو روز – بیشتر از حماسه عظیم و مثال‌زدنی ۲۲ بهمن نگذشته است که در آن جمعیت چندده میلیونی مردم یکدل و یکصدا در سراسر کشور به میدان آمده و آرزوهای آمریکا و متحدان بیرونی و دنباله‌های داخلی آنان را زیرگام‌های استوار خود لگدمال کردند و نشان دادند به یکدیگر بسیار نزدیکتر و همراه و هم‌ زبان‌تر از آنند که به «نسخه آشتی ملی» – آنهم نسخه‌ای که از سوی وطن‌فروشان پیچیده شده است- نیازی داشته باشند.

۲- ممکن است گفته شود که توده‌های چند ده میلیونی مردم در راهپیمائی بزرگ ۲۲ بهمن سلیقه‌های سیاسی متفاوتی داشته‌اند و هدف از «آشتی ملی» مورد نظر، برداشتن این فاصله‌ها و ایجاد همسویی در سلیقه‌هاست، که باید گفت؛ تفاوت سلیقه‌ها نه فقط آسیب‌رسان نیست بلکه طبیعی و پسندیده نیز هست و می‌تواند از یکسو نشانه آزاداندیشی و از سوی دیگر زمینه‌ساز برخورد اندیشه‌ها باشد که تصحیح نظرات و برداشت‌ها نتیجه آن است.

و اما، توده‌های انبوهی که در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرده بودند در حمایت از اصول و مبانی اسلام و انقلاب و نظام و اعلام آمادگی برای مقابله با توطئه‌ها و تهدیدهای آمریکا و متحدانش نه تنها کمترین اختلاف‌نظری نداشتند بلکه در این موارد اشتراک‌نظر و همسویی کامل داشتند بنابراین اگر «آشتی ملی» مورد نظر جماعت یاد شده، آنگونه که اعلام کرده‌اند، برای مقابله با تهدیدهای آمریکاست که این وحدت و همدلی در مقیاسی برجسته و بی‌نظیر در میان ملت وجود دارد و از این روی، طرح مسئله «آشتی ملی» فقط می‌تواند با هدف القای این توهم باشد که ملت با یکدیگر سر ناسازگاری دارند! و البته با توجه به سوابق سیاه جماعت مطرح کننده آشتی‌ملی، بعید نیست که طرح آن با همین هدف و مقصود صورت گرفته باشد.

۳- پیشنهاد «آشتی ملی» از سوی کسانی مطرح می‌شود که برخی از آنان مطابق اسناد غیرقابل انکار موجود در جریان فتنه آمریکایی-اسرائیلی ۸۸ آشکارا نقش پادوهای مثلث آمریکا، اسرائیل و انگلیس را برعهده گرفته و در پیوند و ائتلاف با همه جریانات و گروه‌های ضدانقلاب نظیر بهایی‌ها، منافقین، سلطنت‌طلب‌ها، مارکسیست‌ها، تجزیه‌طلب‌ها، نهضت‌آزادی‌ها، ملی‌گراها، تروریست‌های نشان‌دار نظیر کومه‌له و حتی عبدالمالک ریگی، مأموریت براندازی نظام را دنبال می‌کردند. آیا این واقعیت که فتنه‌گران با صدها زبان و قلم و بدون کمترین پرده‌پوشی بر آن تاکید ورزیده بودند و تمامی اسناد آن نیز موجود می‌باشد، قابل انکار است؟!

سران و اصحاب فتنه، ننگ تحت‌الحمایه آمریکا و اسرائیل و کشورهای اروپایی و شیوخ دست‌نشانده عرب بودن را به جان خریدند، آنجا که آشکارا از سوی بلندپایه‌ترین مسئولان آمریکایی، اروپایی، اسرائیلی مورد حمایت قرار گرفتند و نتانیاهو آنان را «بزرگترین سرمایه اسرائیل در ایران»! نامید، اوباما حمایت همه‌جانبه از فتنه‌‌گران را بی‌پرده اعلام کرد، تونی‌بلر نخست‌وزیر وقت انگلیس، فتنه‌گران را شایسته کمک‌های همه‌جانبه دانست، جرج سوروس سرمایه‌دار صهیونیست آمریکایی‌ و حامی شناخته شده کودتاهای مخملی که ۲ بار با یکی از سران فتنه و چندبار با برخی دیگر از فتنه‌گران ملاقات کرده و درباره حمایت خود به آنان اطمینان داده بود، در مصاحبه با CNN پیش‌بینی کرد که با وجود جنبش‌سبز! نظام اسلامی ایران تا پایان سال آینده سرنگون خواهد شد. اصحاب فتنه کدامیک از این موارد را که دهها نمونه مستند دیگر نیز دارد، انکار می‌کنند؟! فتنه‌‌گران، مساجد را آتش زدند، مردم بی‌دفاع را به قتل رساندند، نمازگزاران روز عاشورا را سنگباران کردند، تصویر مبارک حضرت امام(ره) را پاره و لگدمال کردند و سرانجام در حالی که از حمایت دشمنان بیرونی به اطمینان رسیده بودند، مقصود نهایی خود را بر زبان آوردند و شعار «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است» سر دادند و با وقاحت برگرفته از عمرسعد، در روز عاشورای حسینی(ع) آشکارا به ساحت مقدس آن حضرت اهانت کردند و اهانت‌کنندگان را «مردمان خداجوی»! نامیدند و…

آیا سران و اصحاب فتنه می‌توانند هیچیک از جنایاتی که مرتکب شده‌اند و ننگ وطن‌فروشی در فتنه آمریکایی – اسرائیلی ۸۸ را انکار کنند؟! اکنون جای این پرسش است که شما جماعت فتنه‌گر چه نسبت و قرابتی‌ با ملت شریف ایران دارید که از آشتی با آنان دم می‌زنید؟! و آیا غیر از مجازات‌های سنگین و در مواردی اشد مجازات، عادلانه‌ترین انتظاری نیست که باید داشته باشید؟!

۴- پذیرش اصحاب فتنه در ساختار نظام، مانند آن است که دزدان سرگردنه را برای حفاظت از اموال و دارایی مردم به کار گیرند! آنهم دزدان سرگردنه و سارقان مسلحی که از جنایت‌های مرتکب شده نه فقط توبه نکرده و پوزش نخواسته‌اند بلکه اصرار دارند جنایات آنها به فراموشی نیز سپرده شود! به بیان روشن‌تر، یعنی این که بار دیگر به درون نظام راه یافته و مأموریت ناکام و ناتمام قبلی را تمام کنند! که صرف‌نظر از لاف ‌گزافی که می‌زنند، باید گفت؛ «ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست» و به قول حضرت امام(ره) «عرِض خود می‌بری و کذا و کذا» گفتنی است نیم بیت دوم این شعر آن است که «عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌‌داری» و حضرت امام(ره) با تعبیر آن به «کذا و کذا» خواسته‌اند این جماعت را تحقیر کنند که حتی عرضه به زحمت انداختن ما را هم ندارید.

و این سخن حکیمانه و راهگشا نیز از امیر مومنان علیه‌السلام است که؛ «ان الحق القدیم، لایبطله شیئی… حق گذشته را هیچ‌ چیز باطل نمی‌کند».

۵- با توجه به آنچه گذشت که فقط اندکی از بسیارهاست، بدون کمترین تردیدی اصرار جماعت یاد شده برای به فراموشی سپردن جنایات بزرگی که مرتکب شده‌اند و تلاش برای ورود دوباره به ساختار نظام را که این روزها در پوشش آشتی ملی مطرح می‌کنند، فقط می‌توان با دو انگیزه زیر به ارزیابی نشست؛

الف: ورود به ساختار نظام و نفوذ به مراکز تصمیم‌ساز و سیاست‌پرداز با هدف تغییر محاسبات مسئولان و نهایتا پی‌گیری مأموریت وطن‌فروشانه قبلی. این احتمال از آنجا قوت می‌گیرد که سران و اصحاب فتنه و برخی از همراهان مدعی اصلاحات و اعتدال آنها هنوز هم به صراحت، کینه‌توزی آمریکا علیه ایران اسلامی را نادیده می‌گیرند.

چهره منفور آمریکا را بزک می‌کنند و در همان حال، ملت را از قدرت آمریکا می‌ترسانند و سازش را برای در امان ماندن از خشم آمریکا توصیه می‌کنند! جماعت مورد اشاره اصرار دارند این دیدگاه ذلیلانه را به مردم و مسئولان تزریق کنند و از این طریق، راه را برای باج‌خواهی و زورگویی و نهایتا تسلیم ایران اسلامی به شیطان بزرگ هموار سازند. تبلیغاتی نظیر اینکه؛ تنش‌آفرینی ما باعث دشمنی آمریکاست! به موشک و ماشین جنگی چه نیازی داریم! باید از خارج مدیر وارد کنیم! توان تولیدی ما در حد پختن آبگوشت بزباش و قرمه‌سبزی است! مگر می‌توان در مقابل قدرت‌های بزرگ ایستاد، آنهم با شعارهایی که بعضا تو‌خالی است! و… در یک کلمه خالی کردن دل ملت و ترغیب به پذیرش ذلت و تسلیم کشور به دشمن است. آیا غیر از این است؟!

در کلام خدا به جماعتی از منافقان اشاره شده است که با وجود سابقه سیاهی که داشتند خواستار حضور در سپاه اسلام شده بودند. (آیات ۴۷ و ۴۸ سوره توبه) و می‌فرماید «اگر با شما برای جنگ بیرون آمده بودند، چیزی غیر از اضطراب به شما نمی‌افزودند و (آمده بودند) تا فتنه‌انگیزی کنند و با رخنه کردن در میان شما برای دشمنان جاسوسی کنند» و تاکید می‌فرماید که آنها پیش از این هم فتنه‌گری می‌کردند و کارها را برای تو واژگونه جلوه می‌دادند.

این دقیقا همان کاری است که امروز اصحاب فتنه به آن مشغولند و اصرار دارند امور را برای مردم و مسئولان نظام وارونه جلوه دهند، یعنی تلاش برای تغییر محاسبات که به قول رهبر معظم انقلاب اصلی‌ترین هدف از نفوذ در کانون‌های تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر است.

خدای منان در جای دیگری از سوره احزاب (آیه ۶۰) به نقش «مرجفون» که همان شایعه‌سازان برای تضعیف روحیه مردم انقلابی هستند و به سپاه اسلام نفوذ کرده بودند، اشاره می‌فرماید و مومنان را از نیرنگ آنها برحذر می‌دارد و…

ب: این احتمال نیز وجود دارد و احتمالی قوی‌ نیز هست که طرح «آشتی ملی» را با هدف حاشیه‌سازی و سرگرم کردن مردم به میدان آورده‌اند تا از این طریق روی ناکامی‌های پی‌درپی و وعده‌های بر زمین مانده دولت که متأسفانه برخی از اصحاب فتنه در آن نقش موثری داشته‌اند، سرپوش بگذارند.

و در این باره گفتنی‌های دیگری هست که به بعد موکول می‌کنیم.


همچنین روز گذشته نیز روزنامه ی تندروی کیهان با تیتر «وطن‌فروشان فتنه ۸۸ و آب گرم آشتی ملی» نوشته بود:

«افراطیون مدعی اصلاحات، برای پاسخگو نبودن درباره ناکارآمدی‌های دولت ائتلافی و بر زمین ماندن وعده‌های ۴ سال پیش، عملیات روانی نخ‌نمایی را تحت عنوان «آشتی ملی» پیش کشیده‌اند.

فضاسازی رسانه‌ای توسط نشریات «اجاره‌ای» مانند آرمان و اعتماد از چند هفته پیش با به بازی گرفتن برخی اصلاح‌طلبان مانند عرب سرخی، جلایی‌پور، تاج‌زاده و… کسانی مانند علی مطهری آغاز شد و پس از آن سیدمحمد خاتمی مدعی شد در شرایطی که سران آ‌مریکا کشورمان را تهدید می‌کنند، باید آشتی ملی برگزار شده و همه نیروهای سیاسی در مقابل این تهدیدات آمریکا همبستگی کنند. این طیف به همین بهانه خواستار رفع حصر از دو تن از سران سرشکسته فتنه (موسوی و کروبی) شدند.

ادعای همبستگی مقابل آمریکا در داخل در حالی است که همین طیف در فتنه و آشوب نیابتی مثلث صهیونیسم مسیحی (آمریکا، انگلیس و اسرائیل به عنوان پیاده نظام در نقشه سرویس‌های اطلاعاتی CIA، MI6 و موساد) عملی می‌کردند و در حقیقت نقش داعش را در ایران به عهده گرفتند اما موفق نشدند.

بر اساس اخبار به دست آمده از محافل داخلی افراطیون، در این نشست‌ها با اظهار نگرانی نسبت به سقوط شدید مقبولیت روحانی در نظرسنجی‌های چند ماه اخیر، تصریح شده که روحانی بدین ترتیب امکان رقابت با نامزدها و رای آوردن مجدد را ندارد. بنابراین یا باید محترمانه از روحانی عبور کنیم که در چشم مردم، فرصت‌طلب به نظر می‌رسیم و در عین حال نمی‌توانیم خود را از ناکامی‌های برجام که آن را بزک کردیم، تبرئه کنیم؛ یا اینکه با دادن موضوعات حاشیه‌ای، فضای گفت‌وگو و بحث عمومی را عوض کنیم؛ که در این صورت تهدیدهای ترامپ، بهانه خوبی است.

دیروز هم روزنامه اجاره‌ای اعتماد مدعی شد «۲۲ بهمن را با طعم آشتی ملی برگزار کنیم». برخی از همکاران این روزنامه پس از شرکت در آشوب ۸۸، از کشور گریختند و رسما به خدمت BBC، VOAو رادیو فردا درآمدند. دعوت به آشتی ملی ۲۲ بهمن در حالی است که همین طیف در ۲۲ بهمن سال ۸۸، دعوت بر اجرای نقشه «اسب تروا» کردند اما این نقشه چنان افتضاح پیش رفت که از سوی محافل ضدانقلاب به «درازگوش تروا» معروف شد.

همین خیانت باعث شد که افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی دیگر جرئت حضور در جمع مردم انقلابی را نداشته باشند.

با عنایت به عملکرد امثال خاتمی و موسوی در فتنه و آشوب ۸۸، جرم آنها فساد فی‌الارض و بغی است.

حکایت دعوت وطن‌فروشان از این دست به آشتی ملی – با انبوه‌ اسناد خیانتی که موجود می‌باشد – همان است که؛
آن یکی پرسید اشتر را که هی
از کجا می‌آیی ای فرخنده پی
گفت از حمام گرم کوی تو
گفت خود پیداست از زانوی تو
یادآور می‌شود اغلب فتنه‌گران برخلاف تظاهر در زمینه دعوت به راهپیمایی ۲۲ بهمن، جرئت آفتابی شدن در این مراسم ملی و انقلابی را پیدا نکردند.»

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/eoa5V
برچسب ها

نوشته های مشابه

16 Comments

 1. حسین کیهان نشین ، نترس ، خودتو جر نده ، دم از مردم هم نزن !
  مردم ماییم و سالهاست تو و امثال تو را خوب میشناسیم .
  از حالا تو را وحشت و ترس فرا گرفته که آینده تو و دست آوردهای سالیان درازت چه خواهد شد ؟ پیشنهاد به تو ؛ سریع بیوگرافی گوبلز رو بخون شاید آرام تر شدی

 2. احسنت به تو ای شجاع کیهان نشین ، واقعا که سنگ تمام گذاشتی و زور آخرت را زدی! چیزی و کسی رو هم از قلم نینداخته ای و همه را با ادبیات انقلابی خواص کیهانی نواخته ای .
  واقعا این نوشته در کتگوری فحش نامه نویسی ، یک قطعه ادبی محسوب خواهد شد !
  امید به آشتی ملی را زیاد کردی، تشکر

 3. مثال های یارو منوکشته
  بقیه دزد و حرامی و….. وخودت شیخ وداروغه و مرد خدا
  پس اینهمه اختلاس و رشوه وپورسانت و تونل اب بده و سد روی معدن نمک و سد روی رود خانه خشک و اجماع حهانی برای نابودی کشور و تحریم و تورم وبیکاری و …..
  کار چه جماعت و راه زنیه

 4. آقاي شريعتمداري ، تمام تريبونها در دست شماست و هر اراجيفي دوست داريد ببافيد ولي مردم حرفش را در كنار صندوقهاي راي ميزنند مثل ۹۲ و ۹۴ و ……، و براي مشت آخر در سال ۹۶ آماده شو هرچند كه حيا نداريد چراكه پيام ملت را ميبينيد ولي درك نميكنيد .

 5. کافران نان هوشمندی شان را می خورند و ما ،،،
  شلاق جهالت مان را،،،
  آری ای هموطن
  جهل ،،،
  نرمترین بالشتی است که انسان میتواند به راحتی سر خود را بر روی آن بگذارد… اقای شریعتمداری هم از همین رهگذر فقط بر طبل جنگ وهویت سازی وخود حق پنداری قدم بر میدارد

 6. سلام-آشتی ملی با چه کسانی ؟ …وصیتنامه امام خمینی (ره) دارد در کتابخانه خاک می خورد . اصولگرایان واصلاح طلبان دوروی یک سکه هستند . هرکدام ساز خود را می زنند باید به تعبیر حضرت علی (ع) حق را شناخت و به حق عمل کرد نظام متمرکز اداره کشور یادگاری از دوره رضاخان امکان اقتصاد مقاومتی و شایسته سالاری را ضعیف کرده . نیاز به اصلاح برخی اصول قانون اساسی هست …. رئیس دولت اصولگرای پیشین به زیارت قبر کوروش می رود (سابقا معروف به قبر مادر سلیمان نبی) هخامنشیان به عقیده برخی محققین تاریخ حاکمیت همان خاخامنشیان یاخاخامهای یهودی بودند که توانستند گروهی از یهود را در بابل از اسارت برهانند و جهت انتقام اجداد برده خود به مصر یورش ببرنند و قتل عام معروف که به مناسبت آن جشن پوریم راه می اندازند را ساکنین ایران را از دم تیغ بگذرانند

 7. اين کيهان قبيح و وقيح ، شرم را خورده و حيا را قي کرده است! اف بر تو که با نام بردن از امير مومنان، به آن يگانه خلقت اهانتي عظيم کردي، تو را چه به استناد و ياد کردن از غالب کل غالب، تو فقط شايسته زدن زانوي شاگردي در مکتب عمروعاصي و الحق که شاگرد ممتاز آن مکتبي و شايد هماني که ميگويد شاگرد از استاد سر شده است. در عجبم که چگونه مدعي ايمان به معادي!؟ چگونه باور به حساب و کتاب داري!؟ نميدانم مسئولي ، مديري ، وزيري ، وکيلي در اين مملکت نيست تا روي اين لجن سرا را بپوشاند!!؟

 8. تعداد صفاتی که شریعتمداری در توصیف رقبا به هم همانند دانه های تسبیح سر هم میکند روز به روز بیشتر میشود. می ترسم روزی این نخ تسبیح از سنگینی دانه هایش ببرد

 9. خدارحمت کند مرحوم سیف الله داد را چقدر عالی ومناسب چهره ان تروریست صهیونیستی (شمعون ) را در فیلم بیاد ماندنی باز مانده انتخاب کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن