مصاحبه‌ی فرح‌بخش هادی غفاری یا گریه‌آور؟

به گزارش انصاف نیوز، «محمدرضا جلایی پور»، پژوهشگر اجتماعی در یادداشتی تلگرامی درباره ی مصاحبه ی اخیر «هادی غفاری» یا «حسین دهباشی» نوشت:

برای سرگرمیِ فرح‌بخشِ دیدن این مصاحبه با هادی غفاری را از دست ندهید. از شدت ادعاهای پراغراق و خالی‌بندی‌های شاخ‌دارِ سیاسی بیش از این‌که به تاریخ شفاهی شباهت داشته باشد، به داستان‌های تخیلی-فانتزی و به قول کِلیَن کانوِی «واقعیاتِ بدیل» می‌ماند. چند نمونه از اظهاراتش در همین مصاحبه (بدون شرح):

– علامه جعفری با کانت مکاتبه می‌کرد! 🙂

– منظومه نوشته‌ی علامه طباطبایی است! 🙂

– در آبادان ۵۰۰ ارتشی پهلوی برای بازداشتش آمدند و وقتی او را دستگیر کردند، در مسیر زندان و در تاکسی، نظامیِ بغل‌دستی‌اش را از ماشین به بیرون پرت کرد و در نتیجه سی ماشین تصادف کردند!

– در لبنان یک نظامیِ اسراییلی به سمتش اسلحه کشید و او در حالی‌که پشت به آن نظامی بود روی هوا پشتک‌‌وارو زد، اسلحه‌اش را از او گرفت، به پایش تیر زد و فرار کرد!

– نیروی زمینی ارش پهلوی تا آخرین گلوله و تا جایی که می‌توانست مردم را کشت و فقط وقتی اعلام بی‌طرفی کرد که دیگر مجبور بود و گلوله و سرباز غیرمتمردی برایش نمانده بود!

– یکی از فرماندهان نیروی هوایی ارتش شاه (احتمالا شهید فکوری) به شاه در هواپیما گفت: «اجازه بدهید یک میلیون تهرانی را با بمباران هوایی بکشیم تا انقلاب پیروز نشود» و با این حال بعد از انقلاب فرمانده‌ ارتش ماند!

– در همین سن امروزش از ارتفاع طبقه‌ی دوم می‌تواند به پایین بپرد، به راحتی و سلامتی!

– در اول دبستان دست‌خطش مثل یک دیپلمه بود!

– فک‌اش را به کلی شکستند، دیگر به کلی فک ندارد و همه‌ی فک فعلی‌اش مصنوعی است. قبل از عمل هم یک سال تمام فقط نوشیدنی با نی می‌خورد!

– جز خدا و خلخالی کسی نمی‌داند قاتل هویدا کیست (و وقتی دهباشی می‌پرسد: «یعنی خود خلخالی او را می‌کشد؟»، جواب می‌دهد: «نه در این حد را خبر دارم که خلخالی نکشت»)!

– در همه‌ی ماه‌هایی که بعد از انقلاب در شمال کشور حاکم شرع بود حتی یک روز زندان و یک شلاق هم به کسی نداد و همیشه بیست‌سی پاسدار همه جا همراهش بودند!

– در سال‌های اول انقلاب بیش از ۵۰۰ نفر دست‌پرورده‌ی مستقیم داشت که همیشه همراه او بودند!

– در طول سال ۵۷ در تهران با چادر (پوشش زنانه) زندگی‌ می‌کرد و همیشه بیست‌سی زن و دخترهای دست‌پروده‌اش همراه و دور و برش بودند که در این مدت که لو نرود!

– خلخالی همه‌ی پرونده‌ها را کامل می‌خواند و سست‌اساس حکم نمی‌داد!

– در درگیری‌های خیابانی سی خرداد شصت، تهران را بدون این‌که سمتی داشته باشد یک‌تنه فرماندهی کرد و با دستورش برای تیر زدن به یک مجاهد، پنج هزار مجاهد فرار کردند و صدهزار نیروی انقلابی ریختند و آن‌ها را دستگیر کردند! در پاسخ به توبیخ مهدوی کنی (وزیر کشور) درباره‌ی این تحرکاتش در آن روز در میدان ولیعصر هم به مهدوی کنی پشت بیسیم گفت: «خفه شو! واگرنه به پاسدارانم می‌گویم بیایند تو را بکشند»! دراز کشیدنش وسط خیابان در برابر نیروهای مجاهدین هم به تنهایی باعث شد آن‌ها از میدان ولیعصر عقب بنشینند و تهران سقوط نکند!

– وقتی توسط امام توبیخ شد که چرا عکسِ با پای برهنه‌ی همسرِ ناخدا افضلی را لای پرونده‌اش گذاشته بود و از این شیوه‌های غیراخلاقی و غیرشرعی برای پرونده‌سازی استفاده کرده بود، ظرف بیست دقیقه (!) از جماران تا تهران‌نو رفت و برگشت تا اصل عکس را برای امام بیاورد تا ریزریز و معدوم کند.

– میرحسین برای خود او تعریف کرد که «احمدی‌نژاد قبل از شروع مناظره تلویزیونی در ۸۸ به من گفت: «از خانمت چیزی رو خواهم کرد که آب خواهی شد» و در حدی نگران شدم که فکر کردم نکند قبل از ازدواج با من خانمم با دیگران مسائل اخلاقی داشته است»!

– یکی از صمیمی‌ترین دوستان میرحسین است! 🙂

– در جریان تسخیر سفارت آمریکا روزی یک میلیون نفر از مردم تهران در برابر سفارت تظاهرات می‌کردند!

– علی‌رغم شهادت چندین نفر (از جمله معین‌فر و شبستری)، هیچ نقشی در ضرب و شتم صباغیان و معین‌فر در مجلس نداشت!

– در همه جای دنیا دعوا بد است، جز در پارلمان‌ها که عرف این است که نه تنها دعوا پذیرفته است که حتی روی هم اسلحه هم می‌کشند و شلیک هم می‌کنند!

آدم نمی‌داند از این همه ادعاهای غریب در طول یک مصاحبه با کسی که در مملکت حاکم شرع و چند دوره نماینده‌ی مجلس و در انقلاب و سال‌های اول بعد از انقلاب یک بازیگر سیاسی بوده است، گریه کند یا بخندد.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/MPiwW
برچسب ها

نوشته های مشابه

9 Comments

 1. بچه جان تو كه سنّت قد نميده، برو از باباجونت بپرس كه چه كسى قبل از پيروزى انقلاب در پايتخت مسلسل ميبست و خيابون ها رو قرق ميكرد ؟!

 2. آقای جلایی پور تو برو همون پاچه خواری … را بکن بازم تا نونت یه وقت آجر نشه، اصلاح طلب واقعی تاج زاده است و نبوی نه امثال آدمای فرصت طلبی مثه تو که واسه موندن تو قدرت حتی حاضری بچه خودت را هم بفروشی.

 3. باید هم گریست و هم خندید . اون هم چه خنده ای !؟
  خنده تلخ من از گریه غم انگیزتر است .
  خاطرات اون روزها مو به تن انسان سیخ میکند .

  1. اگه انصاف داشتین قبل از این که اظهار فضل‌کنین و جوری که انگار استارلایت به ذهن کسی به جز شما نمی‌رسه نظر بدین، فیلم مصاحبه رو می‌دیدین و توضیحات کافی و صادقانه‌ی حجت‌الاسلام غفاری رو می‌شنیدین و متوجه می‌شدین که نمیشه به کسی که‌ ساواک نوزاد چهل‌روزه‌اش رو جلوش آزار می‌ده و اون ازعقایدش دست نمی‌کشه اتهام فساد مالی زد.

 4. امایک مورد ازنقل قول های قبلی دوران مبارزات جناب غفاری یادش رفته بگویند؟انجاکه شب هاهمراه بااسلحه مسلسل گلگدن کشیده و اماده و دست به شلیک میخوابیده ازقلم افتاده!!

 5. ایشان در اوایل انقلاب هم دروغ زیاد می گفت. فقط در آن زمان هدف و قربانی دروغهایش کسان و گروه هایی بودند که پشتیبانی نداشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن