نماینده تهران پیگیر تفحص از املاک نجومی

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران با یادآوری اینکه تخفیف‌‌ها در واگذاری‌املاک شهرداری [مشهور به «املاک نجومی»] فراتر از حد آیین‌نامه معاملات بوده، گفت: از کمیسیون عمران مجلس برای جمع‌بندی و ارائه هر چه سریعتر گزارش تحقیق‌و تفحص از شهرداری تهران درخواست کردیم.

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرگزای خانه‌ملت در توضیح آخرین اخبار از طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران، گفت: موضوع تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در کمیسیون عمران مجلس بیش از حد متعارف به طول انجامیده زیرا این تقاضا از مهرماه به کمیسیون ارجاع شده بنابراین درخواست شد تا کمیسیون گزارش خود را جمع‌بندی و طبق آیین نامه داخلی به هیات رئیسه ارائه کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون عمران مجلس بنا شده در روزهای آتی جلسه‌ای را برگزار و موضوع طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را جمع‌بندی کند، رئیس کمیسیون عمران مجلس اما از تعیین تکلیف این طرح تا آخر اسفندماه سال جاری خبر داده است.

صادقی در ادامه در واکنش به پذیرش واگذاری ۱۲۰ ملک از سوی شهرداری تهران، گفت: شهرداری بر اساس نکات کارشناسی املاک و قیمت‌گذاری‌های پایه باید املاک را واگذار کند، همان چیزی که در طرح تحقیق وتفحص مذکو هم به آن پرداخته شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه واگذاری املاک از سوی شهرداری تهران، یادآور شد: متاسفانه تخفیف‌ها در واگذاری املاک از سوی شهرداری تهران فراتر از حدی است که در آیین‌نامه معاملات شهرداری تعریف شده است.

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از ایرادهای مطرح در طرح تحقیق و تفحص از شهرداری‌های تهران موضوع آیین نامه معاملات شهرداری است زیرا روال قانونی را در تصویب طی نکرده است.

خبرگزاری خانه‌ملت در پایان نوشت: نایب رییس دوم کمیسیون عمران گفته است که آقای قالیباف در چند جلسه گذشته با کمیسیون عمران به واگذاری املاک نجومی اذعان داشت و گفت ۲۵۰ مورد نبوده و تنها ۱۲۰ ملک از سوی شهرداری واگذار شده است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

1 thought on “نماینده تهران پیگیر تفحص از املاک نجومی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *