تورهای گردشگری شهرداری تهران تا پایان فصل بهار برگزارمی شود

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با بیان اینکه تورهای تهران گردی پس از ایام نوروز تا پایان فصل بهار ادامه خواهد داشت، گفت: این تورهای گردشگری همزمان با نمایشگاه کتاب و ماه مبارک رمضان برنامه های ویژه ای خواهد داشت.
تورهای گردشگری شهرداری تهران تا پایان فصل بهار برگزارمی شود
به گزارش خبرنگارایرنا، فرزاد هوشیارپارسیان روز سه شنبه در نشست تشریح عملکرد اقدامات ستاد گردشگری شهرداری تهران در نوروز۹۶ اظهار کرد: ۱۰بسته تور گردشگری در قالب شمیران گردی، قلب تاریخی تهران؛ عودلاجان، سه برج(برج های میلاد، طغرل، آزادی)، تپه های عباس آباد، تورهای باغ گیاه شناسی، دریاچه شهدای خایج فارس تا پایان فصل بهار با قیمت میانگین ۲۰هزار تومان روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می شود.
هوشیارپارسیان گفت: علاقه مندان از طریق سامانه ۱۳۷، USSD *137*1396# می توانند از این تورهای گردشگری اطلاع پیدا کرده و ثبت نام کنند.
وی با اشاره به آماده سازی سه مسیر گردشگری بهارستان، امام خمینی(ره)، شمیران گردی به صورت پایدار ابراز امیدواری کرد: مسیرهای دائمی گردشگری تهران در پنج مسیر ایجاد شود.
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به همزمانی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و ماه مبارک رمضان در فصل بهار گفت: تورهای گردشگری متناسب با نمایشگاه کتاب در اردیبهشت ماه و تورهای شبگردی متناسب با ماه مبارک رمضان در خردادماه برگزار خواهد شد.
هوشیارپارسیان با بیان اینکه در دنیا ۳۰ نوع گردشگری وجود دارد که ۲۷ نوع آن در تهران قابل اجراست، افزود: علاوه بر نشست های تخصصی تهران شناسی، برای برگزاری تورهای تهران گردی از نظرات مشاوران استفاده کرده و همچنین از متخصصان نیز دعوت می کنیم که نظرات خود را در این رابطه اعلام کنند.
وی گفت: تور حیات وحش و پرنده گردی با وجود ۶ هزار نوع پرنده از جمله تورهایی است که در تهران قابلیت اجرا دارد و بر این اساس با همکاری مشاوان به دنبال راه اندازی تور پرنده نگری در پارک سرخه حصار هستیم که امیدواریم در آینده اجرایی شود.

*حضور بیش از ۷هزار نفر در تورهای گردشگری نوروزی شهرداری تهران
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به استقبال شهروندان در تورهای گردشگری این ستاد در ایام نوروز ۹۶ گفت: ۷هزار و ۲۳۰نفر در این تورهای گردشگری شرکت کردند.
سال گذشته ۱۹مسیر گردشگری در ایام نوروز تعریف شده بود.
وی افزود: امسال ۲۴ تور گردشگری در قالب یک روزه، نیم روزه، پیاده روی و سبز(دوچرخه سواری) در بافت تاریخی تهران تدارک دیده شد که براساس نظر سنجی های انجام شده ۷۵درصد از گردشگران از تنوع مسیرها و قیمت پایین تورهای تهرانگردی رضایت داشتند.
هوشیارپارسیان با بیان اینکه براساس نظرسنجی های انجام شده سال گذشته ۶۰درصد شرکت کنندگان در تورهای گردشگران شهرداری تهران از دیگر شهرهای ایران بودند،اظهار کرد:این میزان امسال ۴۶درصد بود که نشان دهنده استقبال مردم شهر تهران از تورهای گردشگری است.
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران ضمن تقدیر از اطلاع رسانی رسانه ها در ایام نوروز گفت: براساس نظرسنجی انجام شده بیش از ۶۰درصد مخاطبان از طریق تبلیغات میدانی و رسانه ها به جز رسانه ملی، با تورهای گردشگری شهرداری تهران آشنا شدند.
وی با بیان اینکه شهرداری تهران از ۲۵ اسفندماه۹۵ تا ۱۳فروردین ماه۹۶آمادگی برگزاری یکصد هزار نفر تور گردشگری را داشت، اظهار کرد: بیش از ۸۰۰ نفر پرسنل شهرداری تهران در مناطق۲۲گانه شهرداری تهران آماده خدمت رسانی بوده و در برگزاری این تورها از ظرفیت ۳۵۴ کانون گردشگری محلات استفاده شد.
هوشیارپارسیان با اشاره به برپایی ۱۲۰غرفه اطلاع رسانی در سطح شهر تهران گفت: در این غرفه ها، ۹۷هزار بسته تهران گردی برخلاف سال گذشته که رایگان بود امسال به قیمت یکهزار تومان فروخته و اشتغال زایی نیز برای غرفه داران ایجاد شد.
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران افزود: گردشگران از طریق سامانه ۱۳۷، سایت ستاد گردشگری شهرداری تهران به نشانیvisit.tehran.ir، سامانه USSD *137*1396# و برنامه تلفن همراه «تهران من» از تورهای گردشگری این ستاد و نحوه رزرو این تورها اطلاع پیدا کردند که استفاده از خدمات ستاد گردشگری شهرداری تهران در فضای مجازی نسبت به سال گذشته ۸۰درصد افزایش داشت.
وی گفت: در ایام نوروز ۲۳هزار و ۴۰۰نفر با سامانه۱۳۷تماس گرفتند که از این تعداد ۱۴هزار نفر یکی از تورهای تهرانگردی را رزرو کرده و ۷هزار و ۲۳۰ در این تورها شرکت کردند.
هوشیارپارسیان افزود: تورهای سه برج (میلاد، طغرل، آزادی)، شمیران گردی، امامزاده یحیی(ع)، باغ گیاه شناسی بیشترین بازدیدکننده را در نوروز داشت.
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران اظهار کرد: در مسیر شمیران گردی، خانه های قدیمی از جمله خانه علاءالسلطنه در نیاوران و خسروشاهی در جماران، سرای کاظمی و خانه دبیرالملک(اوقات فراغت) در منطقه۱۲ و خانه تیمورتاش در منطقه۱۱ با همکاری ارتش در میدان حر که مردم نمی توانستند بازدید کنند، بازگشایی شد و تا پایان فرودین ماه به صورت رایگان میزبان علاقه مندان است.
وی با اشاره به حضور ۳هزار و ۴۰۰ نفر از خانواده شهدا در تورهای رایگان گردشگری نوروزی شهرداری تهران اظهار کرد: یکهزار و ۱۰۰نفر در محلات محروم و کم برخوردار نیز در این تورهای گردشگری شرکت کردند که شهرداری تهران ۵۳ محله فقیرنشین و کم برخوردار شناسایی کرده و به خانواده این محلات خدمات ویژه ای ارائه می کند که برگزاری تورهای گردشگری رایگان یکی از این خدمات است.
هوشیارپارسیان با اشاره به افزایش ۷۰درصدی استفاده مسافران نوروزی از کمپ های اسکان موقت شهرداری تهران گفت: امسال ۱۱کمپ اسکان موقت برای مسافران علاوه بر امکانات اسکان، نصب دستگاه های ورزشی و سرگرمی و ارائه خدماتی همچون کارواش رایگان و… آماده سازی شد که ۴هزار و ۳۱۴ خانوار از خدمات این کمپ ها استفاده کردند.

*اتوبوس گردشگری ۲طبقه پلاک گذاری نشده است
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به فعالیت اتوبوس های بدون سقف گردشگری در ایام نوروز گفت: اتوبوس ۲ طبقه گردشگری (Hop-On Hop) با ظرفیت ۵۱نفر در محور شمیران،۲ مسیر تجریش-پارک وی، نیاوران و منطقه ۱۲میزبان گردشگران داخلی و خارجی بود.
وی افزود: ۲ اتوبوس کروک(یک طبقه بدون سقف) نیز در ایام نوروز،۲ تا سه بار در روز به دلیل حجم زیاد تهرانگردان به ارائه خدمات مشغول بود.
هوشیارپارسیان شماره گذاری و نصب پلاک را از مشکلات اتوبوس ۲ طبقه گردشگری عنوان کرد و گفت: این اتوبوس ها با مشارکت سرمایه گذار خارجی و داخلی وارد کشور شده و تمام استانداردهای محیط زیستی را دارد اما روند پلاک گذاری این اتوبوس ۶ماه زمان می برد و تردد این اتوبوس در حال حاضر با هماهنگی پلیس راهو انجام می شود.
وی با بیان اینکه در فاز اول، پنج اتوبوس ۲ طبقه گردشگری وارد کشور خواهد شد، افزود: در حال حاضر با توجه به مشکلات پلاک گذاری، یک اتوبوس وارد شده است.
هوشیارپارسیان با اشاره به آماده سازی هفت خودرو ۹نفره در مسیرهای گردشگری با همکاری بخش خصوصی اظهار کرد: این خودروها نیازمند هماهنگی بین بخشی است که در صورت حل مسائل و ایجاد هماهنگی، خودروهای ۹نفره برای نقل و انتقال گردشگران در مسیرهایی گردشگری همچون عودلاجان و مقصودبیک که امکان حضور اتوبوس وجود ندارد، مورد استفاده قرار می گیرند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.

 

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا