خرید تور تابستان

گلایه تندگویان از گزارش کمیته ملی پلاسکو

نایب رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران از گزارش مقصریابانه کمیته ملی بررسی حادثه پلاسکو گلایه کرد.

به گزارش ایسنا، محمد مهدی تندگویان نایب رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در پی انتشار گزارش کمیته ملی پلاسکو در صفحه اینستاگرام خود نوشت:« میگویند که گفته اند زودتر خودتان را به طبقه دهم برسانید…اینجا یک مغازه آتش گرفته است…. از آن روزها، آن ساعات، گویی سال‌هاست که میگذرد. از آنروز که شهروندان تهرانی و هموطنان ایرانی چشمان ترشان را به صفحه رسانه ها دوختند و از دست رفتن بخشی از تاریخ و عزیزان هموطنشان را نظاره گر شدند. از آنروزی که آتش نشانانمان، ثابت کردند شهدای والای ایثارگر این مرزوبوم هستند. هر پیغام از هر فرد در راس کار،خبری خوش بود. دیری نگذشت که خبر ار تشکیل هیات ویژه بررسی حادثه ساختمان پلاسکو، خوش روزی را برای درد دیدگان رقم زد….

کسبه مالباخته و خانوادگان صبور که عزیزانشان را از دست دادند، چه بیصبرانه انتظار کشیدند! انتظار ارائه گزارش هیات بیطرف، مستقل و متخصص علمی را. حال با گذشت قریب به سه ماه از حادثه، چکیده از بررسی‌های این هیات، زخم های ما را تازه کرد… بررسی‌هایی که وزارت راه و شهرسازی، شهرداری، شورای ساختمان پلاسکو و مدیریت بحران را مقصر برشمرده است. گزارشی که حکایت از اغاز آتش به واسطه نشت گاز و …..دارد.

حتی بازگفتنش را برنمیتابیم!چراکه روی نگاه کردن به صورت خانواده های شهدای آتش نشان و شهروندان پر از انتظارمان را نداریم. برنمی‌تابیم چراکه هموطنان مال باخته ما و عزیزان جان باخته مان را چه سود است از این مقصر یابی ها…آیا کم از عدم اجرای فلان ماده، فلان قانون و فلان ناتوانی‌ها سخن گفته شد؟ کم پرسیدیم مقصر که بود و چه شد که ایمن سازی ساختمان و مدیریت بحران به حاشیه رفت؟! حال اما انتظار چه داشتیم؟ انتظار مرهمی که درد شهروندانمان را تسکین دهد؟ اکنون که آغازین روزهای سال نو را سپری نمودیم، نمی‌دانیم و نخواهیم دانست بر پدری که دغدغه هزینه تحصیل فرزندش را در سر دارد و کودکی که دغدغه خانه نیامدن پدر آتش نشانش را پس از حادثه پلاسکو داشت،چه گذشت!!

از خود بپرسیم،چه حاصل از گزارش مقصر یابانه هیات محترم بررسی حادثه….انچه نیاز ماست، نگاه به وضعیت پلاسکوهایی است که نفس های آخرشان را میکشند. ایکاش مقصرهای پلاسکو، قراردادهای نجومی، املاک نجومی و… علاوه بر اعلام مقصر بودن، قدمی به سمت اصلاح بودند. چرا که به نظر می‌رسد اعلام تقصیر، خبر بی اهمیت این‌ روزها شده است.»

«گزارش کمیته ملی پلاسکو کمتر از سطح انتظارات بود»

http://www.ensafnews.com/56835/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%88-%D8%AD%D9%84%D9%82%D9%87-%D9%85%D9%81%D9%82%D9%88%D8%AF%D9%87/

گزارش اولیه از چرایی و مقصران حادثه پلاسکو

 

 

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا