کمک خیران برای اجرای طرح «کودکان کار ،کودکان کتابخوان» در مازندران

مدیر کل امور کتابخانه های عمومی مازندران گفت : جمعی از افراد خیر و نیک اندیش برای اجرای طرح ابتکاری این اداره کل با عنوان ‘ کودکان کار ، کودکان کتابخوان’ وارد عمل شدند و به کمک مجریان طرح شتافتند .
آرزو ولیپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : هم اکنون خیران با پرداخت کمک های نقدی بخشی از هزینه های کودکان کاری که در این طرح شرکت دارند ، می پردازند تا آنها قادر به فعالیت در حوزه کتاب و کتابخوانی باشند .
وی ادامه داد : اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران با اجرای طرح ‘کودکان کار ، کودکان کتابخوان ‘ سعی کرده تا تعدادی از این کودکان با بضاعت مالی اندک را زیر پوشش خود قرار بدهد .
مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران با اشاره به اینکه با گذشت چند ماه از اجرای این طرح در چند شهرستان 12 کودک کار شرکت دارند ، افزود : این کودکان بجای در دست گرفتن ابزار و وسایل برای فروش ، در سطح معابر شهر کتاب به افراد می دهند .
وی تاکید کرد : با اجرای این طرح بدنبال فروش کتاب توسط کودکان کار نیستیم و ایجاد فضا و بستر مطالعاتی مورد نظر است .
به گفته ولیپور این کودکان که به نوعی مسئول تامین هزینه زندگی خانواده های خود هستند که ورود آنان به طرح ‘ کودکان کار ، کودکان کتابخوان’ سعی شده تا جبران این مسائل مالی آنها شود .
به گفته ولیپور حضور تعدادی از خیران نخستین گام برای جبران مشکلات مالی این کودکان است و با مشارکت خیران بیشتر می توانیم کودکان کار کتابخوان بیشتری را بدون داشتن دغدغه برای فروش کالا و کسب درآمد داشته باشیم .
وی گفت : این طرح قابلیت اجرا در تمامی شهرستان های مازندران دارد و اجرای آن در دیگر شهرستان ها در دستور کار قرار دارد .
مازندران 110 باب کتابخانه دارد که 220 هزار نفر در آنها عضو هستند .
چهار درصد ازجمعیت حدود 3 میلیون و 200 هزار نفری در مازندران عضو کتابخانه های عمومی هستند .

انتهای پیام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا