پزشکیان: تکلیف ادمین‌های کانال‌های تلگرامی حامی دولت را مشخص کنید

مسعود پزشکیان با تاکید بر نادرست بودن شیوه برخورد با ادمین‌های کانال‌های تلگرامی بازداشت‌شده، گفت: این درست نیست که هشداری ندهیم و ناگهان، ۱۲ کانال را ببندیم و اجازه ندهیم کسی این افراد را ببیند و تکلیف‌شان را هم روشن نکنیم که چرا و چگونه باید محاکمه شوند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به بازداشت ۱۲ نفر از ادمین‌های کانال‌های تلگرامی اصلاح‌طلب و حامی دولت و فضای امنیتی کشور در آستانه انتخابات گفت: بازداشت این چنینی افراد کار درستی نیست، اگر سیستم ما هوشیار و آگاه است، باید در قدم نخست به افراد اعلام کند که راهی که می‌روند اشتباه است و به جاده خاکی رفته‌اند.

او گفت: این درست نیست که صبر کنیم افراد گمراه شوند، بعد برایشان پرونده درست و یک‌باره ۱۲ ادمین کانال تلگرامی را بازداشت، یا سایت و رسانه را تعطیل کنیم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در واقع اگر واقعاً این فضا را رصد می‌کنیم، اساساً چرا باید اجازه دهیم جوانان به ته دره بیفتند؟! باید پیش از آن‌که این اتفاق بیفتد، اقدامی می‌کردیم، به آن افراد اطلاع می‌دادیم، یا اطلاع عمومی می‌دادیم تا همه بفهمند یک رسانه خارج از چارچوب‌های قانونی و اشتباه می‌رود.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تبریز در مجلس دهم همچنین تصریح کرد: این درست نیست که هشداری ندهیم و ناگهان، ۱۲ کانال را ببندیم و اجازه ندهیم کسی این افراد را ببیند و تکلیف‌شان را هم روشن نکنیم که چرا و چگونه باید محاکمه شوند.

عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در واکنش به این سوال که آیا باتوجه به اظهار نگرانی رییس این فراکسیون و دیگر اعضاء احتمال اقدامی موثر در راستای آزادی این افراد وجود دارد، گفت: به هر حال در مجلس پیگیر هستیم و قرار است جلسه‌ای برگزار کنیم که مشخص شود، تکلیف چیست.

او در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است پیش از انتخابات این افراد آزاد شوند اظهار کرد: ما ادعای حق و عدالت و آزادی داریم و این مسائل را نمی‌توان صرفاً در تئوری پی‌گیری کرد؛ بلکه باید در واقعیت حق و عدالت و آزادی محقق شود.

پزشکیان در پایان با بیان این‌که باید ببینیم مردم درباره عملکرد ما چه می‌گویند، تصریح کرد: متاسفانه مردم در حال حاضر نگاه خوبی نسبت به وضعیتی که ما مسئولان در کشور ایجاد کردیم، ندارند و این عدم وجود نگاه خوب مردم به عملکرد مسئولان، به نفع ما نیست، بلکه به ضررمان است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

2 thoughts on “پزشکیان: تکلیف ادمین‌های کانال‌های تلگرامی حامی دولت را مشخص کنید”

  1. یعنی چی گمراه شده اند آقای پزشکیان؟ یعنی چی بیراه رفته اند؟ به ته کدام دره افتاده اند؟ هشدار به خاطر چی؟ جرم این افراد به قول وزیر اطلاعات فقط حمایت از روحانی است. اینا رو دم انتخابات گرفتند که فضای رسانه ای تلگرام رو به نفع جریان مورد نظر خود تغییر دهند؛ چون دو انتخابات اخیر قدرت جهت دهی و جریان سازی این شبکه رو بهشون نشون داده بود. کاش شما اصلا از اینا حمایت نمیکردید که حمایتتون از صد توجیه برای بازداشتشون بدتر بود!
    0    0
  2. نه دوست گرامی منظور آقای پزشکیان این نیست ادمین های دربند گمراه و … هستند این تعبیرات رو محسنی اژه ای درباره اینها استفاده کرد حالا آقای پزشکیان میگه اگر اینها که شما میگید اینجوری هستند چرا همون اول بهشون تذکر ندادید که کار خطا نکنند … البته رسما و با استحکام دولت باید از حق اینها دفاع کنه و بلند و رسانه ای بگه حرفش رو چون برادر اژه ای هرگونه توهین و افترایی رو به شخص دکتر روحانی جلوی خبرنگارا انجام میده ! و در انتها احتمالا مساله اصلی اینه که دارند از این ادمینها علیه روحانی و بقیه ی میانه روها اعتراف گیری می کنند …
    0    0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *