از اعتراض به سریال روزگار کهن تا عکس بقایی و مشایی

«حسین ردکا» روزنامه نگار در یادداشتی برای انصاف نیوز نوشت:

ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان تمام شد. آزادی ثبت نام در انتخابات باعث شده تا این روزها بیشتر شاهد طنز تلخی باشیم که ناشی از ثبت نام افرادی است که فارغ از هر سطح سواد، سابقه و بدون توجه به ملاک‌های قانونی آمادگی خود را برای نشستن بر کرسی ریاست جمهوری اعلام می‌کنند!

مشایی، بقایی و احمدی نژاد هم از این دسته‌اند. سه نفری که در توهم دولت‌های نهم و دهم باقی مانده و همچنان آن دولت‌ها را پاکدست می‌نامند! مشایی و بقایی اما ظاهراً تب بیشتری نسبت به احمدی‌نژاد دارند چرا که با حضور در جمعی از بختیاری‌ها و پوشیدن لباس محلی این قوم عملاً تبلیغات خود را آغاز کردند.

بدون شک بختیاری از اقوام با اصالت ایرانی است که در همه‌ی این سال‌ها برای دفاع از این مرز و بوم و هر جا که لازم شده، جانفشانی کرده‌اند. بختیاری‌ها نقش ویژه‌ای در انقلاب مشروطه و ایجاد دموکراسی داشته‌اند. ایمان، رشادت، صداقت و وفای به عهد از مهمترین خصوصیات بختیاری‌ها است. این قوم بزرگ که طوایف بیشماری دارد البته نسبت به سوء استفاده‌ها، تحریف‌ها و توهم‌ها حساس است و واکنش نشان می‌دهد. حتماً به یاد داریم که مردمان این قوم چگونه نسبت به یک سریال واکنش نشان دادند. ایرنا بهمن ماه سال ۹۲ نوشت: «فعالان اینترنتی در این صفحات با انتشار نامه منتسب به ۶۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکر کتبی به عزت الله ضرغامی رئیس سازمان صداوسیما، توقف «هجمه» این رسانه به تاریخ بختیاری را خواستار شده‌اند. در بخشی از این نامه آمده است:

«سریال سرزمین کهن با تحریف تاریخ بختیاری، چهره علی قلی خان سردار اسعد بختیاری و پسرش جعفرقلی خان از رهبران مشروطه خواه ایران را که جایگاه خاصی بین مردم بختیاری دارند و در صف مقدم مبارزه با استبداد قاجار و پهلوی بوده‌اند، خدشه دار کرده است. در سریال سرزمین کهن نقش یک خانواده منفی، نوکیسه، سلطنت طلب و فاسد به خانواده‌ای با نام بختیاری داده شده که به آزار و اذیت یک خانواده روشنفکر، وطن پرست و مظلوم به نام اردکانی می‌پردازند. در این سریال، افزون بر خانواده بختیاری، از عنوان بختیاری‌ها در دیالوگ‌های تند و تحریک آمیز استفاده می‌شود».

حالا دوستان احمدی‌نژاد تلاش دارند که از رأی قوم بزرگ بختیاری که در اکثراً استانهای خوزستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، کهگلویه و بویراحمد و لرستان زندگی می‌کنند بهره‌مند شوند فارغ از اینکه بختیاری حافظه خوبی دارد و همانند دیگر اقوام این مملکت اسیر گروهی متوهم نمی‌شود! این بار «بخت یاری» احمدی‌نژاد و دوستانش نمی‌شود! اگر مشایی، احمدی‌نژاد و بقایی از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند از فیلتر اقوام مختلف ایران بزرگ خصوصاً بختیاری‌ها نمی‌توانند عبور کنند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

3 thoughts on “از اعتراض به سریال روزگار کهن تا عکس بقایی و مشایی”

 1. به عنوان یک بختیاری عرض می کنم که مردم طایفه من عاقل تر و زیرک تر از این هستند که به جریانی که یک واقعیت خود را نشان داده است دوباره فرصت عرض اندام دهند.
  0  0
 2. همواره تمام اقوام ایرانی سراسرکشور میهن دوست ومیهن پرست هستند وبه وجب وجب خاک سرزمین ایران زمین ایمان دارند وخواستارامنیت وارامش وابادانی کشور هستند؟مطمعنا چنین توهماتی امثال مشایی بقایی تشخیص داده وجواب منفی خواهندگرفت
  0  0
 3. کدام طنز تلخ ؟!
  ۱۶۳۶ نفر ثبت نام کردند ، شورای نگهبان در ۲۸ فروردین جلسه مقدماتی خود را برگزار کرد تا در جلسه آتی صلاحیت این ۱۶۳۶ نفر بررسی شود ، صبح اول وقت ۳۱ فروردین هم اسامی ۶ نفر احراز صلاحیت شده به وزارت کشور اعلام شد !
  بیله دیگ ، بیله چغندر !!
  0  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *