مزیت‌های پخش زنده مناظره‌های انتخاباتی

«علی دارابی» فعال سیاسی اصولگرا در یادداشتی تلگرامی درباره پخش زنده مناظره های انتخاباتی نوشت:

مناظره های انتخاباتی نقش بسیار مهمی در انتخاب عقلانی و کشف حقیقت برای مردم دارد. سابقه مناظرات انتخاباتی به سال ۱۹۵۶ در انتخابات آمریکا برمی گردد و از آن سال تاکنون به عنوان یک ساختار برنامه سازی موفق، تاثیرگذار و پرهیجان در برنامه های تلویزیونی قرار گرفته است.

در چند دوره اخیر انتخابات ریاست جمهوری ایران نیز مناظره های انتخاباتی نقش اصلی را در انتخاب نامزد نهایی ایفا کرده است. مناظره ها دارای فوایدی هستند؛ اولا قدرت انتخاب مردم را بالا می برند. ثانیا مردم می توانند توانمندی کاندیداها را در مقایسه ای طبیعی نسبت به یکدیگر به دست بیاورند. افزون بر این دو نکته، مناظره ها می توانند جلوی پوپولیسم و عوام گرایی را بگیرند. اگر نامزدی در جلوی چشم میلیون ها بیننده شعارهای غیرعملیاتی داد، نامزد دیگر می تواند با رد آن، عقلانیت انتخابات و گزینش صحیح مردم را تضمین نماید.

مناظره و مستندها در ساختار برنامه های تلویزیونی، جزو برنامه هایی محسوب می شوند که نقش چشمگیری در پیروزی و موفقیت کاندیداها دارند.

پخش زنده مناظره مزیت نسبی و جدی برای رسانه ملی است و انتظار می رود که همه نامزدها از این برنامه صداوسیما استقبال کنند.

پخش زنده مناظره ها به بالا بردن اعتماد عمومی در جامعه کمک می کند، شایعات را به حاشیه می راند و بیانگر رفتار نامزدهای ریاست جمهوری در کسوت این مقام است و همچنین پاسخگویی مسوولانه را در آنها تقویت می کند. مناظره زنده يعنى دفاع از شفافيت و اينكه دانستن حق مردم است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *