٤ نکته: لغو مناظره زنده چه معنایی می‌دهد؟

«جعفر محمدی» در عصرایران نوشت: در حالي كه كميسيون نظارت بر تبليغات انتخابات، تصميم گرفته است مناظره ها به صورت زنده از تلويزيون پخش نشود،و همه كانديداهاي اصلي و مشخصا حسن روحاني، به اين تصميم اعتراض كرده و خواهان پخش زنده مناظره ها شده اند، چند سوال مشخص وجود دارد كه اعضاي اين كميسيون بايد به آنها پاسخ دهند:

١- مگر قرار است آنچه توسط كانديداها در مناظره گفته مي شود توسط صدا و سيما سانسور شود كه مي خواهند مانع از پخش زنده آن شوند؟
اگر پاسخ مثبت است كه بايد گفت اين چه مناظره اي است كه قرار است سانسور شود؟ و مگر هدف از مناظره غير از آشنايي مردم با عمق ديدگاه هاي كانديداهاست؟ اگر سانسور كنند كه نقض غرض است.
اگر هم بنا به سانسور نيست، لغو پخش زنده براي چيست؟
آقايان دقيقا از چه چيزي نگران هستند؟!

٢ – كساني كه در مناظره ها شركت مي كنند، كانديداهاي رياست جمهوري ايران هستند كه شوراي نگهبان “صلاحيت آنها را احراز كرده است”.
اگر اين افراد آنقدر قابل اعتماد هستند كه مي شود قدرت اجرايي كشور را به آنها سپرد، چرا بايد از حرف زدن آنها ترسيد؛ اگر هم صلاحيت حرف زدن مستقيم با مردم را ندارند، چگونه براي اداره كشور صلاحيت دارند؟!

٣- ضبط مناظره ها و پخش غير مستقيم آنها، حتي اگر بدون سانسور باشد، حرف و حديث ها و شايعاتي را ايجاد خواهد كرد مبني بر اين كه حرف هاي فلاني را سانسور كردند و نظاير اين. چرا بايد كاري كرد كه فضا مبهم و مستعد شايعات شود؟

٤ – مناظره ها، نقش مهمي در حضور مردم پاي صندوق هاي رأي دارند و هر اقدامي كه مناظره ها را تضعيف كند، منتهي به تضعيف حضور مردم در انتخابات مي شود؛ كاهش مشاركت هر چند مي تواند به نفع يك جريان خاص سياسي باشد كه پيروزي اش را در خانه نشيني مردم مي داند ولي در تضاد با مردمسالاري و سياست نظام مبني بر مشاركت حداكثري است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

2 thoughts on “٤ نکته: لغو مناظره زنده چه معنایی می‌دهد؟”

 1. انشاء الله اینجور نباشه که پشت پرده ی این ماجرای لغو مناظره های زنده هم مثل خیلی از مسائلی که در کشور اتفاق می افته، من جمله حصر و ممنوع التصویری، به مصداق “کی بود کی بود من نبودم” مخفی بمونه. واقعیت اینه، اگه خود دولت پشت این تصمیم گیریه، اشتباه بسیار بسیار بسیار فاحشی مرتکب شده، همه سایت های اصولگرا هم با علم کردن این مسئله از همین الان حمله به دولت رو شروع کردند. و اگه کار دولت نیست، باز هم اشتباه خیلی فاحشی خواهد بود، اگه دولت مسببان اصلی این اتفاق رو معرفی نکنه. خلاصه اینکه کدوم افراد در كميسيون نظارت بر تبليغات انتخابات به لغو مناظره های زنده رأی دادند؟ اینطوری خط و ربطشون مشخص می شه …
  0  0
 2. پشت پرده چه خبر است که از ترس افشای آن ، شش تن از اجله رجال سیاسی مذهبی کشور که التزام عملی انان از سوی شورای نگهبان هم احراز شده است باید سانسور شوند ؟!
  بیچاره ما رای دهندگان !
  0  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *