تاخیر در رسیدگی مجدد به پرونده محمدعلی طاهری

«محمود علیزاده طباطبایی» وکیل «محمدعلی طاهری» به انصاف نیوز گفت: پرونده محمدعلی طاهری بنیان گذار موسسه عرفان حلقه ی کیهانی بعد از نقض حکم در دیوان عالی کشور به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب ارجاع داده شده است. متاسفانه جلسه رسیدگی چندبار به تاخیر افتاده است.

دادگاه به مهدی هاشمی ابلاغ نشده بود

مهدی هاشمی رفسنجانیآقای علیزاده طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار انصاف نیوز همچنین درباره ی پرونده شکایت مهدی هاشمی، دیگر موکل خود از نشریه ی «رمز عبور» نیز گفت: هنوز تاریخ جلسه ی بعدی به ما ابلاغ نشده است.

وی توضیح داد: در پرونده ی شکایت از رمز عبور تقاضای استمهال نکردیم. مهدی هاشمی خواستار حضور در جلسه ی رسیدگی دادگاه بود. من با دادگاه صحبت کردم و تجدید جلسه ی رسیدگی به پرونده را درخواست کردم. در نهایت دادگاه موافقت کرد. زیرا زمان دادگاه به ایشان ابلاغ نشده بود. ابلاغ به آدرس سه سال قبل ارسال شده بود در صورتى كه مهدى نزديك هيجده ماه است زندان است، بايد ب آدرس زندان ابلاغ مي شد.

نقض حکم اعدام هفت متهم

علیزاده طباطبایی همچنین از نقض حکم اعدام هفت متهم ترور ملا عبدالرحیم تینا خبر داد. وی گفت: هفت متهم ترور ملا تینا با اتهام محاربه محکوم به اعدام شده بودند در صورتی که جرمشان محاربه نبود. این هفت نفر در مهاباد دستگیر شده بودند. اتهام اصلی آنها، قتل یک روحانی اهل تسنن «ملا تینا» به دلیل اختلاف نظر بود و این قتل را به این هفت نفر منتسب کرده بودند ولی این هفت نفر مدعی بودند که کار آنها نیست. در نهایت حکم اعدام آنها توسط آقای مقیسه صادر شد.

علیزاده طباطبایی ادامه داد: در مراحل قبلی وکیلشان نبودم اما در مرحله ی فرجام خواهی وکالتشان را پذیرفتم. پرونده به دیوان عالی کشور رفت و حکم اعدام نقض شد. در حال حاضر پرونده به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارجاع داده شده است. امیدواریم به زودی جلسه ی رسیدگی تعیین شود و بتوانیم این ۷ نفر را از مجازات اعدام نجات دهیم.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/N0Q6A
برچسب ها

نوشته های مشابه

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن