پزشکیان: چرا با روزنامه برخورد می شود اما تلویزیون نه؟

دکتر مسعود پزشکیان [در پاسخ به سوالی با فرض واقعی بودن احتمالی که در رسانه ها منتشر شده]، ورود ناطق نوری به جمع اصلاح‌طلبان را بیانگر رشد افراطی‌گرایی و انحصارطلبی در اردوی اصول‌گرایان دانست و گفت: ناطق نوری آدم آزاده‌ای است و تصور می‌کنم با ورود ایشان به جمع اصلاح‌طلبان مجلس دهم به بالندگی خود در عرصه سیاست داخلی و خارجی خواهد رسید.
به گزارش انصاف نیوز، نماینده مردم تبریز و آذر شهردر مجلس نهم در گفت و گو با ایلنا، بار دیگر از انحصارگرایی گروه اصول‌گرایان انتقاد کرد و بیان داشت: اصول‌گرایان مطامع خودشان را در نظر می‌گیرند و افراد را به خودی و غیرخودی تقسیم‌بندی کرده و تنها با انحصارطلبی در صدد به دست آوردن قدرت هستند. در حالی که اگر اصول‌گرایی را تعریف کنیم عدالت، حق و انصاف از ویژگی‌های بارز این شیوه است.
وی درمورد برخی گمانه زنی ها در باره ی ورود ناطق‌نوری به جمع اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس دهم اشاره کرد و گفت: ناطق نوری اصول‌گرای اصلاح‌طلبی است که با تمامی اصول‌گرایان تفاوت فاحشی دارد چراکه وی آدم آزاده‌ای است و آزادانه عمل می‌کند.
نماینده مردم تبریز تصریح کرد: به طور یقین ناطق نوری می‌تواند معادلات انتخابات مجلس دهم را به نفع اصلاح‌طلبان تغییر دهد.
وزیر دولت اصلاحات در ادامه نسبت به عدم نقدپذیری برخی مسولین انتقاد کرد و گفت: چرا باید رسانه بزرگی همانند رسانه ملی در بسیاری از مواقع با اشتباهات خود جامعه را دچار بدبینی کند اما برخورد قاطعی با آن نمی‌شود، اما از سوی دیگر  با برخی روزنامه ها که گستردگی بسیار کمتری دارند با کمترین اشتباه توقیف و یا محاکمه می‌شوند و این همان عدم اجرای قانون اساسی و وجود سلیقه‌گرایی در اجرای قانون است.
طرح مباحث خلاف شرع در شأن مجلس نیست
نماینده تبریز و اسکو همچنین در گفتگو با شبکه ایران با بیان این که اظهارات خلاف شرع و قانون از سوی برخی از نمایندگان نشان دهنده تناقض بین ادعا و عمل آنان است،‌ خاطرنشان کرد: برخی ادعای ولایتمداری، مسلمان بودن و اصولگرایی دارند، اما به راحتی اقداماتی انجام می‌دهند که خلاف شرع و اخلاق است.
دکتر مسعود پزشکیان با بیان این که کار ناپسند و نادرستی است که اتهاماتی را به عنوان جرم، نسبت به افراد مطرح کنیم، خاطرنشان کرد: به گفته مقام معظم رهبری این کار خلاف شرع است و ما باید در راستای تبعیت از فرمایشات ایشان گام برداریم.
وی با انتقاد از مطرح شدن مباحث غیر اخلاقی علیه افراد و چهره های سیاسی، تصریح کرد: مجلس عصاره فضایل ملت است و نباید در خانه ملت شاهد مطرح شدن مباحث غیراخلاقی باشیم.
نماینده تبریز و اسکو در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگار شبکه ایران،‌ با بیان این مطلب که اظهارات خلاف شرع و قانون از سوی برخی از نمایندگان نشان دهنده تناقض بین ادعا و عمل آنان است،‌ خاطرنشان کرد: برخی ادعای ولایتمداری، مسلمان بودن و اصولگرایی دارند، اما به راحتی اقداماتی انجام می‌دهند که خلاف شرع و اخلاق است.
وی تصریح کرد: از جمله مسائل بدیهی این است که تا زمانی که جرمی علیه کسی ثابت نشده، ‌هیچ کس حق ندارد، افراد را در برابر افکار عمومی متهم و آبرویشان را خدشه دار کند. این در حالی است که متأسفانه در جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان این پدیده غیر اخلاقی از سوی برخی نمایندگان مشاهده شد.
وی با بیان این مطلب که برخی مواقع فردی که مورد اتهام قرار می گیرد، به دلیل مباحث امنیتی، نمی‌تواند در راستای دفاع از خود، اطلاعاتی را بیان کند، افزود: طرح اتهامات اثبات نشده علیه صالحی امیری در شأن مجلس نبود.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا