اعتراضی صنفی در دانشگاه هرمزگان | پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز اعتراضی صنفی در دانشگاه هرمزگان | پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز

اعتراضی صنفی در دانشگاه هرمزگان

انصاف نیوز: جمعی از دانشجویان دانشگاه هرمزگان در اعتراض به آنچه «شرایط بد رفاهی دانشگاه، به ویژه وضعیت نابسامان سرویس رفت و برگشتشان» می خواندند، طی هفته ی گذشته ۴ روز پیاپی به تجمع اعتراض آمیز جلوی درب ساختمان ریاست دانشگاه و درب خروجی دانشگاه دست زدند.

به گزارش دریافتی خبرنگار انصاف نیوز، با توجه به موقعیت جغرافیایی دانشگاه هرمزگان و قرار گرفتن این دانشگاه در کیلومتر ۹ جاده بندرعباس – میناب سرویس مناسب رفت و برگشت این دانشگاه به شهر از ابتدایی ترین ملزومات دانشجویان به حساب می آید. اما به دلیل عدم هماهنگی مسوولان دانشگاه و انعقاد قرارداد جدید و پرداخت بدهی پیشین این نهاد به سازمان اتوبوسرانی در فرصت یک ماهه با پایان مهرماه و اتمام توافق موقتی بین دانشگاه و سازمان اتوبوسرانی، آن سازمان طی اطلاعیه ای اعلام کرده که از چهارم آبان ماه به تعداد بسیار محدودتری (اتوبوس و مسیر آن) ارائه ی خدمات خواهد داشت.
پس از آگاهی از این اطلاعیه، جمعی از دانشجویان بعدازظهر روز چهارشنبه اول آبان ماه در محل پارکینگ دانشگاه دست به تجمع زدند. پس از به نتیجه نرسیدن این تجمع، روز شنبه چهارم آبان نیز در اعتراض در مقابل ساختمان مرکزی تجمع کردند و خواستار پاسخ مسوولان ذیربط شدند. معترضان، پاسخ مسوولان را تکراری دانسته و و قانع نشدند و روز یکشنبه پنجم آبان نیز اعتراضات خود را ادامه دادند. نمایندگان دانشجویان طی جلسه ای با ریاست دانشگاه – دکتر نوحه گر – مشکلات و مسایل را گوشزد کرده و خواستار رفع آن شدند. نوحه گر در پاسخ به دانشجویان به جلسه روز سه شنبه در دانشگاه برای رفع مشکلات وعده داد.
انعکاس خبری در صداوسیمای محلی مبنی بر اعتراض دانشجویان به دلیل نارسایی های خدمات سازمان اتوبوسرانی، باعث ادامه ی اعتراض در روز سه شنبه شد. در همین روز مسوولین دانشگاه و سازمان اتوبوسرانی جلسه ای در جهت رفع مشکلات موجود ترتیب دادند که پس از به نتیجه نرسیدن آن نشست، چهارشنبه نیز اعتراض ادامه پیدا کرد.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن