مسجدجامعی: تعطیلی شورایاری توسط دولت؛ شوخی تلخ انتخاباتی است

عضو شورای شهر تهران به سخنان قالیباف در مناظره اخیر درخصوص تعطیلی شورایاری‌ها توسط دولت واکنش نشان داد و آن را یک شوخی تلخ انتخاباتی دانست.

به گزارش ایسنا، احمد مسجدجامعی در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به اولین مناظره کاندیدای ریاست جمهوری در مورد ادعای قالیباف در مورد دستور تعطیلی شورایاری‌ها توسط دولت نوشت: شورایاری‌ها نهاد تکمیلی شورایاها است که در شورای اول که عمدتا دوستان اصلاح‌طلب در آن حضور داشتند، تاسیس شد و لذا این حرف از آن شوخی‌های تلخ انتخاباتی است که به ذهن مخاطب حمله می‌کند.

سومین دوره اتخابات شوراها را چه کسی و در چه زمانی اجرا کرد. آن دوره که من این انتخابات را برگزار کردم نه دولت و نه صداوسیما هیچ کدام کمک نکردند و اتفاقا آن انتخابات در ماه مبارک رمضان برگزار شد. آیا شما تاکنون سراغ دارید که یک انتخابات در این ماه برگزار شود؟ آیا بیش از این می‌توان کارشکنی کرد؟ حتی اجازه ندادند در یک روز برگزار شود و گفتند باید طی دو هفته برگزار شود. در وزارت کشور همان دولت تعهد خواسته که این آخرین دوره انتخابات شورایاری‌ها باشد، ولی آن کار مهم برگزار شد.

وی نوشت: در دولت جدید در جلسه هیات دولت شخص آقای جهانگیری موضوع شورایاری‌ها را مطرح کرد و دولت نهایت همکاری را به عمل آورد  و شورایاری‌های دوره جدید اکنون در حال انجام کار خود هستند. حال چه اتفاقی افتاده همین دولت که بیشتری همکاری داشته را متهم به عدم همکاری می‌کنند و نمی‌گویند در دولت سابق چه گذشت؟

این عضو شورای شهر تهران در ادامه نوشت: ماجرا این است که نهادی نظارتی خارج از دولت که نظر آن مسموع است شبهه‌ای وارد کرد و دستوری محرمانه به دستگاه اجرایی داده است؛، اما این دستور مربوط به دوره آینده است که قرار است سه تا چهار سال بعد و همزمان با شوراهای بعدی انتخابات آن برگزار شود و برگزاری انتخابات را منوط به رفع شبهه قانونی کرده است؛ نه اینکه برگزاری انتخابات را منع کرده باشد. یعنی آن نامه مورد اسناد اولا مربوط به این دوره نیست، ثانیا مرجع آن دولت نیست. ثالثا نامه محرمانه است و از لحاظ اداری بازگو کردن آن جایز نیست. رابعا در نامه سخنی از تعطیلی یا تعلیق انتخابات نشده بلکه آن را منوط به انجام برخی اصلاحات کرده‌اند. خامسا هیچ بخشنامه‌ای از جانب دولت نبوده و نیست. به چه مجوزی حرفی گفته می‌شود که خلاف و غلط است و از سوی دیگر کار شورایاری‌ها که با خون دل سامان گرفته را با مشکل غیرواقعی روبه‌رو می‌کند و به مخاطب اطلاعات نادرست می‌دهد و افکار عمومی را مشوش می‌کنند؟

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا