«از بالا زنگ می زنند به آن رای دهید به این رای ندهید»

به گزارش انصاف نیوز به نقل از ایران تایمز، «رحمت الله حافظی» عضو فعلی شورای شهر تهران در همایشی که به میزبانی انجمن وفاق و توسعه دانشجویان دانشگاه شیراز برگزار شد، گفت:

🔸انتخاب شهردار انتخاب حسابرس انتخاب ذیحساب انتخاب نمایندگان ذیحساب، از مهمترین تصمیمات حاکمیتی شورای شهر است، اگر شورا مشکل داشته باشد به شدت در اینجا به شهروندان آسیب میرسد.

🔸ضعف جامعه مدنی این است که بعد از یازده دوره فردی بچه چهار ساله اش را میاورد برای ریاست جمهوری ثبت نام می‌کند.

🔸آن فرد بسیار هوشمند است برای تمسخر این کار را نمی‌کند شمای قانون گذار را ترغیب می‌کند نقد می‌کند که این قانون را اصلاح کنید.

🔸مردم بیش از آنچه که مسوولین تصور می‌کنند، هوشمند هستند، مردم با این رفتار به شما آموزش می دهند که اصلاح کنید.

گزارش حسابرسی کلان شهر تهران به ندرت در طی این سالها توسط شورای شهر تهران تایید شده است عمدتا مشروط و مردود بوده است.

🔸در مدیریت شهری هیچ کس در قبال عملکردش پاسخگو نیست، از بالا زنگ می زنند به آن رای دهید به این رای ندهید، به عنوان مثال تصمیم گیری در مورد بودجه سال ۹۴ شهرداری تهران، که پیشنهادات مختلفی بود، پیشنهاد ما این بود که سقف بودجه پایین باشد که فشار به مردم نیاید، بار اول رای گیری کردند که این پیشنهاد تصویب شد.

🔸رییس جلسه اعلام نتیجه رای نکرد سی ثانیه گذشت و گفت دوباره رای گیری می کنیم و دوباره رای دادیم و اینبار رای نیاورد، و عدد بعدی رای اورد که در آن ۷۰۰ میلیارد تومان عدد بودجه افزایش پیدا کرد یعنی ۷۰۰ میلیارد تومان از جیب مردم برداشته شد.

آقای شهردار و معاونشان فرمودند شهرداری از دستگاه های نظارتی بابت شفافیت مالی تقدیر نامه گرفته است و این مطلب سه بار چهار بار اعلام کردند، بنده تحقیق کردم دیدم صحت ندارد، تذکر دادم مستندات این تقدیرنامه را اعلام فرمایید، چهار ماه گذشته است اگر شما مستندات دیدید من هم دیدم.

ما دوست نداریم کسی که کاندیدای ریاست جمهوری است را بهش شائبه دروغگویی بزنیم، اما تا این لحظه هیچ مستندی نیاوردند.

🔸آقایون کمک کرده بودند به برگزاری یک همایشی در رابطه با شفاف سازی و مبارزه با فساد مالی، و بعد از برگزاری همایش مسوولین نامه زده بودند که بابت همکاری شما در برگزاری همایش سپاسگزاریم.

🔸مناسب سازی فضای شهری برای معلولین یعنی چی، یعنی یک معلول به صورت مستقل از خانه خارج شود و کارش را انجام دهد و بدون هیچ مشکلی به خانه برگردد، آیا چنین چیزی هست؟ مقرر شده بود که یک کمیته مناسب سازی هم تشکیل شود اما تا این لحظه این کمیته حتی یک جلسه هم نداشته است، بعد آقای شهردار در مناظره شعار مناسب سازی شهری برای معلولین می دهد، این چه مناسب سازی است؟

بدهی شهرداری که عددش را کسی نمی داند اما ما می دانیم پیمانکاران شهرداری هفت ماه است نتوانسته اند حقوق بدهند، با آبروی مردم چرا بازی می‌کنید؟ چرا این بدهی ایجاد شده است؟ در بودجه مصوب همه پروژه ها است، یا بودجه تخصیص نداده اید یا بودجه را در جای دیگری صرف کرده اید که این تخلف است و یا کسری آورده اید که در چند سال گذشته سابقه نداشته که کسری بودجه در شهرداری داشته باشیم، بدهی به پیمانکار اصلا معنا ندارد و مطمینا این عدم پرداخت بدهی با تخلف انجام شده است.

از سال ۹۲ تا ۹۵ دو درصد عوارض بیمه ای از ساختمانها موظف بودند بگیرند، که این پول باید صرف آتشنشانی می‌شد که این مبلغ ۳۹۵ میلیارد تومان است، از این مبلغ ۱۹۷ میلیارد تومان را به آتشنشانی دادند و بقیه را ندادند، ۱۹۸ میلیارد تومان را به اسم آتشنشانی از مردم می‌گیرند اما اختصاص نمی دهند، نتیجه اش این می‌شود که در ساختمان پلاسکو سیستم ارتباطی آتشنشانی سیستم رادیویی آنالوگ است و دیجیتال نیست و نیروی آتشنشانی ارتباط رادیویی با فرمانده ندارد و آقایون می گویند ما ۳۱ دقیقه قبل از ریزش ساختمان فرمان تخلیه صادر کردیم پس چرا ان ۱۶ نفر در آنجا ماندند؟

پیک مصرف برق تهران ۴۱۶۰ مگاوات است آقایون کاری که کردند یکی از مسوولین ستاد دوره قبل ریاست جمهوری خود را گفته اند که شما برو کارخانه زباله سوز بساز و زمین به او دادند و تامین مالی هم کردند و این کارخانه فقط ۳ مگاوات برق تولید می کند، حرکت‌ها حرکت‌های پوپولیستی و عوام فریبانه است.

🔸حسابرسان شهرداری حق ورود به قسمت املاک و مستقلات را نداشتند زیرا در قرارداد نبوده است، و این قسمت را حسابرسی نکردند و در تلفیق سال ۹۰ املاک و مستقلات نیست و آقای رییس شورا باید پاسخگو باشد که چرا اینگونه قرارداد با حسابرس بسته است؟

🔸اسناد دریافتنی موکول شده مانند چکهای برگشت خورده ۵۵۵ میلیارد تومان است، آقای شهردار اینگونه می خواهید کشور را اداره کنید؟

تعاملات عمده شهرداری با همان ۴ درصد است که آقای قالیباف ادعا کرده اند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا