نگرانی از حذف مشاوران امور زنان دستگاه ها

انصاف نیوز: معاون رییس جمهور در امور زنان از ابراز نگرانی ها برای حذف احتمالی مشاوران امور زنان وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی خبر داد و خواست تا در این زمینه شفاف سازی شود.

به گزارش انصاف نیوز، شهیندخت مولاوردی در صفحه ی فیسبوک خود نوشت: با نام و یاد خدا. امروز جلسه‌ای با مشاوران امور زنان وزارتخانه‌ها و دستگاههای اجرایی داشتم که بالاتفاق نگران حذف این پست از ساختارهای سازمانی بودند و مطرح کردند هنوز بخشنامه ای که در سال ۸۹ الزام به ایجاد این پست واختصاص ۳ پست ذیل آن کرده به تمام و کمال اجرا نشده است که مشمول گسترش بی رویه شده باشد! و این مشاوران اکثرا با حفظ سمت و بدون اشغال جایگاه خاصی انجام وظیفه می کردند و هرگز جایگاه شایسته ی خود را نیافته و حق حضور در جلسات شورای مدیران را هم نداشتند و اینکه نامه های مرتبط با موضوع زنان و خانواده نیز گزینشی و سلیقه ای به آنها ارجاع می شده و حتی بخشنامه ی اخیر الصدور که طبق بند ج آن الزام مورد اشاره حذف شده است هنوز به آنها ارجاع نشده است.
در ادامه من هم برداشت خودم را از قسمت های مختلف بخشنامه و به ویژه تذکر ۳ مندرج در آن بیان کردم که به نظرم الزام مربوط به ایجاد این پست ها در قالب “مشاور” برداشته شده و از دستگاهها خواسته شده پیشنهادات خود را برای اصلاح و یا ایجاد هر یک از واحدها یا پست های سازمانی به معاونت ذیربط ارسال کنند. مجموعه مذاکرات حضوری و تلفنی و مکاتبات اخیرمان نیز دلالت بر این دارد و اطمینان لازم در عدم حذف این جایگاهها داده شده است. اما به مصداق “از تو به یک اشارت از من به سر دویدن” عده ای انگار برای حذف سریع و فی الفور این جایگاههای نیم بند لحظه شماری می کردند و جالب اینکه شنیده ها حکایت از تسری این بخشنامه به استانها هم دارد! و برخی استانداران اقدام به حذف این پستها ظرف یکی دو روز گذشته کرده اند.
لذا به نظر می رسد شفاف سازی این موضوع از سوی معاونت ذیربط – با صدور بخشنامه مجدد، تذکر در دولت و یا مصاحبه – ضروری به نظر می رسد و در یکی از جلسات دولت هم خودم به آن اشاره داشتم. در این جلسه هم از مشاوران خواسته شد خودشان به بررسی ایجاد و یا اصلاح واحد و یا پست سازمانی مطلوب پرداخته و پیشنهاد خود را ارائه کنند و از این فرصتی که پیش آمده نهایت بهره مندی را در تقویت و باز آرایی این جایگاه به عنوان بازوان اجرایی این معاونت داشته باشند. ما هم در کنارشان هستیم.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا