برای شرکت در نظرسنجی، کلیک کنید

تا انتخابات با انصاف | صراحتِ روحانی

محمد توکلی، انصاف نیوز: با نزدیک شدن به ۲۹ اردیبهشت، حسن روحانی صریح تر از پیش نشان می دهد. برخی صراحت لهجه رییس جمهور در روزهای اخیر را تلاش او برای جذب آرا افرادی که دچار تردید یا به دنبال عدم مشارکت در انتخابات هستند ارزیابی کرده اند.

– بخشی از گفته های حسن روحانی به نقل از ایسنا: «آن روزی که ۷۵۰ میلیارد پول نفت در دست تان بوده است، برای مردم ایران چه کردید؟ چه شده است که سخنگوی یک نهاد در این دو سه هفته سیاه نمایی دولت را یاد گرفته است؟ اجازه نمی دهم خانه ای که باید خانه عدالت باشد به خانه اتهام و دروغ تبدیل شود…اگر شما جوانان در خانه بنشینید، بدانید که در پیاده رو های ما هم دیوار خواهد بود. شما آنها را نمی شناسید من آنها را می شناسم. آنها روزی در جلسه ای تصمیم گرفتند که در تهران و در پیاده رو دیوار بکشند. آنها می خواستند پیاده رو زنانه و مردانه ایجاد کنند، همانطور که در محل کارشان بخشنامه تفکیک جنسیتی را ایجاد کردند…آیا می خواهیم باز چهره هایی که مرحوم هاشمی را مخدودش کردند به کارشان ادامه دهند؟ آیا می خواهیم جامعه ما از بیانات خاتمی عزیز استفاده نکند…شما هم بنزین و هم گازوئیل را از خارج وارد می کردید ولی این دولت مردم را به خودکفایی رساند. ما امروز صادرکننده گازوئیل هستیم و به زودی در بنزین خودکفا شده و آن را صادر خواهیم کرد.»

– قالیباف در برنامه پاسخ به ایرانیان خارج از کشور شبکه جام جم از قطع کردن دست «۴درصدی های زالوصفت» گفت. وی در این برنامه اظهار کرد: «چهار درصد هستند که اجازه نمی‌دهند مشکل ۹۶ درصد مردم حل شود؛ کسانی که می‌خواهند منافع اصلی کشور را بدون هیچ تلاشی ببرند. کسانی که قاچاق می‌کنند و حجم قاچاق آنان تولید و تجارت را منهدم می‌کند.دلالان زالو صفت نیز از جمله همین چهار درصد هستند. قشر وارداتچی نیز از جمله آن چهار درصدی است که اجازه حل مشکلات ۹۶ درصد را نمی‌دهد.سیاست‌ها و بخش‌نامه‌ها به نفع این چهار درصد است،مصمم هستم دست این‌ها را قطع کنم.»

– به گزارش فارس ابراهیم رئیسی در پاسخ به نقدها به عدم مالیات دهی آستان قدس گفت: «دولت چقدر می‌خواهد از ما مالیات بگیرد؟ ما سه برابر و چهار برابر مالیات پرداختی را به فقرا کمک می‌کنیم.پول و بودجه‌ای که دولت به بهزیستی و سایرنهادها می‌دهد، ما در سراسر کشور برای فقرا مسکن و نان و آب فراهم می‌کنیم، یعنی چندین برابر پولی که باید مالیات پرداخت شود، البته ما حساب و کتاب آن را خواهیم داشت و بعداً به مردم اعلام خواهیم کرد که چقدر مالیات ممکن بود به آستان قدس در این معافیت مالیاتی تعلق بگیرد و چندین برابر آن، ما کمک به دولت کردیم، چرا که این امر وظیفه دولت است ولی آستان قدس این کار را انجام می‌دهد.»
آقای رییسی پیش از این میزان کمک آستان قدس به نیازمندان را ده برابر میزان مالیاتی که دولت می خواهد از این مجموعه دریافت کند اعلام کرده بود.

– یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده درباره ادعاهای میرسلیم مبنی بردرخواست مذاکره کنندگان برای شلیک موشک به ایرنا گفت: «تیم مذاکره کننده هسته ای ایران بیشترین تلاش خود را برای مقابله با هرگونه محدودیتی به کار گرفت که بر برنامه موشکی ایران تحمیل شده بود و سرانجام با مقاومت فراوان، تا آخرین لحظات مذاکره مانع رسیدن آمریکا به اهدافش شد.بر خلاف ادعای عجیب و جدید یکی از نامزدهای محترم هیچوقت کم نیاوردند و هیچوقت درخواست شلیک موشک نکردند. معلوم نیست حضرات ،کجا خواب نما شده اند که چنین گفته اند»

– تکرار ادعاهای کذب نامزدهای جریان اصولگرا درباره میزان ورود کالای قاچاق به کشور باعث شد که به گزارش ایرنا ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای بار دوم در هفته اخیر طی اطلاعیه ای نسبت به این امر اعتراض کند.

– وزیر ارتباطات در واکنش به ادعای قالیباف که مسدود شدن سامانه «کارانه» را به دولت منتسب کرده بود اظهار کرد: «جای تاسف است نامزدی که صلاحیت وی به تایید شورای نگهبان رسیده و باید رجل سیاسی باشد، برای جمع کردن رای بیشتر و تخریب رقیب انتخاباتی ، اخلاق را زیرپا می گذارد و مسدود سازی سامانه خود را به دولت ربط می دهد ،درحالی که چنین نیست.»(ایرنا)

– به گزارش ایرنا معاون حقوقی رییس جمهور در واکنش به اظهارات اخیر سخنگوی قوه قضاییه گفت: «نحوه پاسخگویی سخنگوی قوه قضائیه به این موضوع، اصل بی طرفی قوه قضاییه را زیرسوال برده و نوعی تخریب دولت تلقی می شود.»

– علی مطهری در جمع دانشجویان گفت: «بعضی از اعضای شورای امنیت ملی با رفع حصر موافق هستند اما بزرگان نظام قبول ندارند. ما همچنان دنبال رفع حصر هستیم، من مخالف این امر هستم در قانون اساسی ما هم چنین چیزی نیامده است. اما می گویند به صلاح کشور نیست، باید با گفت‌وگو این امر رفع شود، البته بستگی به دولت آینده هم دارد، تلاش کنید دولتی بر سرکار بیاید که به رفع حصر اعتقاد داشته باشد.»(ایلنا)

– به گزارش فارس جامعه روحانیت مبارز نیز پس از حمایت جامعه مدرسین رئیسی را نامزد اصلح دانست.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. خواهشا دولت بی تدبیر ونا امید و دولت اصلاحات و دلالان زالو صفت بیان در مورد قرارداد ننگین (کرررررررررسنت) شفاف سازی کنن تا مردم بفهمن چه خیانتی تاریخی به این مملکت شده…سلام بر ابراهیم

    3
    8
  2. اقای قالیباف ، شما کسانی را که حجم قاچاق انان تولید و تجارت را منهدم میکند با نام و نشانی کامل معرفی کنید ،مطمئن باشید رای شما از رای خاتمی در دو انتخابات ۷۶ و ۸۰ بالاتر خواهد رفت ، قطع کردن دست آنان پیش کش . منظور دختر وزیر اموزش و پرورش که حقوق گمرکی را هم پرداخت کرده بود نیست و شما بهتر از هر کس آنان را میشناسید !

    7
    1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن