روحانی زنان را به کاندیداتوری تشویق کرد

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مجلس خبرگان همواره برای روز مبادا آماده است، گفت: این آمادگی برای ثبات سیاسی کشور بسیار مهم است، زیرا مردم احساس می‌کنند در هیچ شرایطی در کشور خلأیی به وجود نمی‌آید.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز (دوشنبه) پس از ثبت‌نام در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مجلس خبرگان بسیار حائز اهمیت است و رهبری هم مهمترین ستون نظام به حساب می‌آید.

وی در ادامه افزود: امروز اگر در کشور ما اتحاد، انسجام و هماهنگی وجود دارد و ما می‌توانیم به راحتی از مشکلات مهم عبور کنیم به دلیل ولایت فقیه و شخص ولی فقیه است. ولایت فقیه یکی از ستون‌ها و ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران و مهم‌ترین و بالاترین ستون است.

رئیس جمهور همچنین با تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) اظهار کرد: برای ما خیلی مهم است که به دنیا هم در زبان و هم در عمل اعلام کنیم که تصمیم‌گیر اصلی برای مدیریت کشور آرای مردم و صندوق‌های انتخاباتی است. ما اولین کشوری هستیم که در منطقه نظام پارلمانی و انتخاباتی را در مشروطه قبول و به آن عمل کردیم. هر چند در سال‌های بعد انحرافی در آن ایجاد شد. در نظام اسلامی و مردمسالاری دینی هم ما اولین کشوری بودیم که انقلاب اسلامی را به ثمر رساندیم و امروز آماده می‌شویم برای برگزاری سی و سومین انتخابات.

روحانی با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس خاطرنشان کرد: مجلس محل قانون‌گذاری و محل نظارت نمایندگان مردم و دستگاه‌های اجرایی است و با آرای نمایندگان ملت است که وزرا مجوز فعالیت می‌گیرند.

روحانی از همه کسانی که خود را برای خدمت به مردم صالح می‌دانند خواست تا برای دو انتخابات پیش رو به صحنه بیایند.

رئیس دولت یازدهم همچنین افزود: افرادی که خود را صالح می‌دانند به بعضی دغدغه‌هایی که از گوشه و کنار گفته می‌شود اعتنا نکنند. کشور ما کشور قانون است و شورای نگهبان بی‌تردید بر مبنای قانون عمل می‌کند. دولت، وزارت کشور، هیأت‌های اجرایی، استانداران و فرمانداران نیز بر مبنای قانون عمل می‌کنند. اگر هم در گوشه‌ای در اجرا تخلف صورت گیرد این دولت با شدت با آن برخورد می‌کند، زیرا ما در پی برگزاری یک انتخابات صددرصد سالم، شکوهمند، رقابتی و با مشارکت حداکثری هستیم. ان‌شاءالله دولت با هماهنگی و همکاری با شورای نگهبان این مهم را تأمین می‌کند.

روحانی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به مشارکت بسیار خوب بانوان در صحنه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و دینی کشورمان تصریح کرد: اگر حضور خانم‌ها از آقایان پررنگ‌تر نباشد کمرنگ‌تر نیز نیست. خانم‌ها هم باید در انتخابات مجلس خبرگان و به ویژه در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کنند. این ترکیب برای ما در انتخابات اهمیت دارد. البته فرقی نمی‌کند نماینده مجلس آقا یا خانم باشد، اما تعداد قابل ملاحظه خانم‌ها از دید افکار عمومی جهان اهمیت دارد تا آنها واقعیت این کشور را درک کنند که هیچ امری در این کشور بر مبنای جنسیت نیست، بلکه بر مبنای شایستگی است.

رئیس جمهور در ادامه تأکید کرد: ما انتظار داریم خانم‌هایی که در خود شایستگی می‌بینند برای ثبت نام بروند. ان‌شاءالله این انتخابات منشاء وحدت و انسجام بیشتر کشور شود.

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه ما در شرایط منطقه‌ای و جهانی خاصی هستیم و بیش از هر زمانی به وحدت، برادری و یکپارچگی نیاز داریم، افزود: اقوام مختلف در کشور ما در سایه قانون انسجام و وحدت را احساس می‌کنند. رقابت بسیار خوب است اما رقابت باید سالم و اخلاقی باشد. اگر رقابت نباشد انتخابات حرارت و نشاط لازم را ندارد. ما به نشاط در سایه رقابت نیازمندیم تا رقابتی شکل گیرد که پایانش منجر به دلگرمی، وحدت و انسجام بیشتر شود.

روحانی در پایان از همه دست‌اندرکاران انتخابات به خاطر تلاش‌هایشان تشکر و سپاس‌گزاری کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا