آقای رئیسی! حساب شما از جریان اصیل اصول گرایی جداست

رییس کمیته مناطق حزب اعتماد ملی خطاب به ابراهیم رئیسی نوشت: شما به خودتان باختید، به تیم اطرافتان که همگی حلقه نزدیک احمدی نژاد بودند باختید، شما به قالیباف باختید که در زمینش بازی کردید. جناب آقای رییسی شما به تتلو باختید که علی رغم عقایدتان فقط برای رای جمع کردن به او نیز پناه بردید.

به گزارش انصاف نیوز، متن نامه‌ی سرگشاده‌ی «مهرداد سایه‌وند» به حجت الاسلام ابراهیم رییسی در پی می‌آید:

جناب آقای رییسی؛

انتظار داشتیم که مانند آنچه رسم همه‌ی دنیا و همه‌ی انتخابات‌هاست، به مانند یک نامزد شکست خورده متمدن، پیروزی را به رقیب تبریک بگویید و برای دولتش آرزوی توفیق نمایید.

بنده جریان اصول گرایی را جریانی اصیل، انقلابی و صاحب فکر می‌دانم که در کنار جریان اصلاح طلبی بال‌های پیشرفت، توسعه و مدیریت کشور را تشکیل می دهند. اصول گرایی مانند اصلاح طلبی طرفدارانی دارد که قابل احترامند و حتما در همه برنامه های ملی به عنوان یک اقلیت قدرتمند باید دیده شوند.

اما در مورد رای شما باید به عرض برسانم که بخش قابل ملاحظه‌ای از آن هیچ ارتباطی به جریان اصول گرایی ندارد و به مردم نیازمند ساده دلی مربوط می شود که فریب وعده یارانه خوردند. شخصا با بسیاری از کسانی که به شما رای دادند صحبت کرده، دلیل آن را سوال نمودم. اکثر پاسخ دهندگان یارانه را علت رای به شما بیان می کردند.

من ناراحتی حضرتعالی بابت شکست در انتخابات را درک می کنم ولی به عقب برگردید، مناظره‌ها، روزنامه‌های کیهان، وطن امروز و همشهری را ببینید. چه کسی با رفتار تهاجمی و عملیات جنگ روانی وارد کارزار انتخابات شد؟ هر چند معتقدم بنای شما ابتدا چنین رفتاری نبود و در مناظره اول تا حد زیادی میشد آن را فهمید ولی بعد به جبهه قالیباف پیوستید و میرسلیم را نیز با خودتان همراه نمودید و به جز حمله به دولت و دولتی ها هیچ برنامه دیگری نداشتید دکتر روحانی و دکتر جهانگیری را در موضع پاسخگویی قرار دادید.

جناب آقای رییسی امروز شما شکست خورده انتخابات هستید، ولی نظام پیروز و ماندگار است. چرا همچنان سعی می کنید با بیان عباراتی نظیر اینکه «من به واسطه شغلم چیزهای زیادی از آقایان روحانی و جهانگیری می دانم» از یک سو مردم را نسبت به خادمان خود بدبین نمایید و از سوی دیگر بهانه دست گروه‌های معاند نظام و دشمنان قسم خورده کشور می‌دهید؟

جناب آقای رییسی امروز مردم ما از شما به واسطه تولیت آستان مقدس امام رئوف انتظار صداقت و متانت بیشتری دارد. شما پای در جای مرحوم آیت الله واعظ طبسی گذاشته‌اید. می‌فرمایید از ابتدای ورود به انتخابات با آستان قدس قطع ارتباط نموده‌اید، آیا خودتان عکس‌ها و زیر نوشته‌های آنها را که به قصد سوءاستفاده از مقام حضرتش برای تاثیر گذاری بر رای مردم منتشر می‌شد را دیده‌اید؟ حتما دیده‌اید. آیا مولا امیر الومنین و امام رافت و مهربانی امام هشتم نیز با دوربین به کمک مستمندان می‌شتافتتد و عکس‌هایش را در جای جای کشور پخش می‌نمودند؟ سیلی را کسانی از امام رضا خواهند خورد که آستان مقدسش را محل قدرت طلبی‌های خود می‌کنند.

جناب آقای رییسی می‌توانستید در انتخابات بمانید و رقابت کنید و برنامه بدهید و امروز بازنده سرافراز انتخابات باشید. مردمی که حماسه آفریدند و ساعت‌ها در نوبت رای دادن ایستادند فقط به این دلیل بود که خطر فریب خوردن محرومان ساده دل را حس کرده بودند.

جناب آقای رییسی؛ شما به خودتان باختید، به تیم اطرافتان که همگی حلقه نزدیک احمدی نژاد بودند باختید، شما به قالیباف باختید که در زمینش بازی کردید. جناب آقای رییسی شما به تتلو باختید که علی رغم عقایدتان فقط برای رای جمع کردن به او نیز پناه بردید.

جناب آقای رییسی؛ حساب شما و آقای قالیباف از حساب جریان اصیل اصول گرایی جداست. ما برای رشد و اعتلای کشور عزیزمان هر دو جریان فکری را کنار هم می‌خواهیم و بی‌تردید حضور و وجود یکی موجب رشد و تقویت دیگری است. شما و قالیباف وابسته به جریان اصول گرایی نیستید جریان جدیدی هستید که ظهور نمودید و به سرعت توسط مردم پس زده شدید. مردم ما به رفراندوم یارانه «نه» گفت. این ملت به عزت نیاز دارد نه یارنه لذا همگی برخاستند تا نظام و کشورشان با عزت باشد.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

 1. چطوری چهار درصدی؟؟؟
  اولا 23 میلیون رای 8 میلیونش را مدیون موسوی وخاتمی هستید
  8 میلیون دیگر مدیون آمریکا و بی بی سی
  و مابقی را مدیون فرمانداران واستانداران ودهیاران خود هستید که تهدید کردند بودجه بهمون نمی دن و….
  پس لطفا ساکت
  رای 16میلیونی ما هیچ یک از ابزارهای شما را نداشت وحلال حلال بود

  8
  40
  1. جناب حسن، وقتي ميگي (۲۳ میلیون رای ۸ میلیونش را مدیون موسوی وخاتمی هستید) کاملا معلومه که خيلي پرتي عزيزم، بارها به شما ثابت شده و بازهم ثابت خواهد شد که تمام تان يک طرف، سيد خندان و دوست داشتني و نجيب که با يک پيام ويدئوئي 2 دقيقه اي تمام رشته هاي يکساله و بلکه چهارساله تان را پنبه ميکند، يک طرف و البته که ضربه فني هستيد! حالا هرچقدر دلتان ميخواهد رجز بخوانيد.

   15
   3
  2. از انصاف نیوز خواهش میکنیم نظراتی رو که بار توهینی اون بیش از محتوایی است، منتشر نکنه. ضمنا حسن آقا رای شما بجز پایگاه رای اصولگرایی نصف بیشتر بقیه اش با وعده غیر قابل اجرای افزایش یارانه بوده. در مطالب شما موضوع دیگر قابل بحثی ندیدم چز ادعای آخرتون که رد کردم

   16
   4
 2. تاجیک درکجای شطرنج این مملکت قراردارد ایشان اصلا”….کی هستندکه نظر بدند.رئیسی نماینده 16میلیونی است که رایشان پاک وحلال است نه نون خور اجنبی است نه مثل شماچشمش به جیب برخی کاندیداهاست.شماهم حد خودت رابدان وبه فکر کروبی حصر نشینت باش وبرای مردم تعیین تکلیف نکن.واز زمان رسول الله اینجوری بوده که همیشه حق برمسند حکومت نبوده است..؟!
  یارب روامدارکه گدا معتبرشود گرمعتبرشود زخدا بی خبرشود

  5
  32
  1. مفهوم انتخابات اینه که کسی که رای بیشتری داره انتخاب میشه پس آقای مهدی از مهاباد، بهتر بود و هست که قبل از شرکت در انتخابات بدونید که در چه چیزی دارید شرکت می کنید.
   مجعولاتی مثل رای حلال و حرام و … هم صرفا عموم مردم رو به اصل حلال و حرام شرعی متاسفانه مخدوش میکنه . البته کم نبوده و نیست این استفاده های ابزاری افراد مورد حمایت شما از دین

   7
   1
 3. نگارنده بسیار بی ادب تشریف دارند، شما چه کسی هستید که یکی از بزرگان پاک این مملکت را بی تمدن بخوانید.
  سوای هر بحث سیاسی شما مدعیان اصلاح باید فکری بحال کلام پرتوهین خود بکنید رئیس جمهور محترم 16 میلیون ایرانی را خشونت طلب میخواند، از بزرگانتان علنا و بدون ذره ای شرم و حیادر کرمان رای 700هزار نفر را لکه ننگ کرمان میخواند، و … آب از آب تکان نمیخورد اما یک عالم کهنسال درباره رای شخصی که سوال شده میگوید رایشان حلالست دنیا را تیره وتار میکنید که رای ما را حرام خواندند، من اگر بگویم درامد شما حلال است درامد رقیبتان حرام است این چه سفسطه ای

  5
  11
  1. دکتر روحانی:
   یا للعجب! آنها که دهانها را دوختند
   قلمها را بریدند
   ممنوع التصویر و ممنوع القلم و ممنوع البیان کردند

   1
   1
 4. جناب رئیسی هنوز خود را بازنده نمیدانند و ظاهرا منتظر عمل شورای نگهبان به توصیه های جناب موحدی کرمانی هستند ، به همین جهت هم تبریک نگفتند !

  8
  2
 5. لحن اقایان حسن ومهدی رامیبسنید!بجای نظردادن,حمله میکنند.بعدامیگویند چرابه مامیگویندتندرو!!

  5
  2
 6. به نظر من اسم سایتتونو بذارین بی انصاف نیوز، چون اصلا از بداخلاقی های انتخاباتی روحانی و جهانگیری چیزی ننوشتین. قلم مقدسه و شما قداست قلم رو فدای تعصب کورکورانه و جانبدارنه خودتون کردین. متاسفم که دینتون رو برای دنیای دیگران می فروشید. وعده ی دیدار ما : یوم تبلی السرائر، سر پل صراط.

  5
  8
  1. (قلم مقدسه و شما قداست قلم رو فدای تعصب کورکورانه و جانبدارنه خودتون کردین. متاسفم که دینتون رو برای دنیای دیگران می فروشید. وعده ی دیدار ما : یوم تبلی السرائر، سر پل صراط.) خب، جناب ایمان حسینی، چه خبر از حسين شريعت مداري، حال و احوال جفت تون خوبه؟ اميدوارم که با محشور بشويد.

   4
   1
  2. ایمان حسینی،
   یه سری به سایتهای رجا، الف، تابناک، فارس و … بزن
   ما که یه نظرمون هم منتشر نمیشه با انصاف! اونها!

 7. اصولگرايي يعني روي پاي خود ايستادن. يعني دست رد به سينه دشمن زدن. يعني بخاطر ناموس از جان گذشتن. يعني کار شبانه روزي. در مقابل اصلاح طلبي يعني خم شدن پيش دشمن براي سواري دادن . يعني با افتخار داشته ها را بتونيزه کردن يعني دم تکان دادن به کدخدا(شيطان بزرگ). من مانده ام کجا مي شود اين دو فکر متضاد را دو بال پرواز دانست. بال شکسته که صاحبش را زمينگير مي کند. کاش که بال اضلال طلبي هرگز وجود نداشت

  1
  6
  1. من هم موافقم . سید محمد خاتمی کجا و سید ابراهیم رئیسی کجا
   دنیا و ایران به احترام یکی تمام قد ایستاد. ایران و دنیا به دیگری نه گفت

   3
   2
  2. جناب رحمان، از الفاظ و اصطلاحات با تعابير دلبخواهي ياد کرده اي!! خود گوئي و خود خندي/عجب مرد هنرمندي!! اصولگرائي يعني پوششي و نقابي از دين براي قلع و قمع کردن مخالفان خود، اگرچه همدين و هموطن باشند، يعني هرکس با ماست از ماست و هرکس با ما نيست برماست. و اما اصلاح طلبي، همانگونه که از لفظ آن پيداست، مخالفت با روش اصولگرائي و ياد دادن اخلاق به مدعيان اصولگرايي براي بهبود رفتار و عملکرد اجتماعي و اخلاقي است اگرچه افاقه نکند.

 8. مهدی وحسن وخسته وایمان برادران عزیز شما مثل اینکه کلاً پیگیر نظرات ملت نسبت به خودتون نیستید وخودتونو با هوادارای خودتون محک میزنید در صورتی که برای پیدا کردن وزنتون ،باید خودتونو از دید هوادارای رقیب محک بزنید که بتونید درباره ی رفتارتون به نتیجه ی درستی برسید.در ضمن به کجا چنین شتابان با اینهمه بغض وکبر وغرور ؟ زمستان رفته ببینید روسیاهیش به کیا مونده وعبرت بشه برای دوربعدی.حسن جان رسانه های بیگانه هم که تمایل داشتند کادیداهای محترم اصولگرا که هم منش ترامپ هستند پیروز این انتخابات بشن اینو که دیگه خودت میدونی .

  3
  4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا