روایتی از واکنش‌ها در قم به دیدار تتلو و رئیسی

آیت‌الله محسن غرویان از اساتید حوزه معتقد است که برخی فعالیت‌های تخریبی باعث کاهش آرای روحانی در قم شد. با این حال، بسیاری از مراجع و علما به او رای دادند.

غرویان در گفت‌وگو با «انتخاب» اظهار کرد: در قم، برخی طلبه‌های جوان را به کار گرفتند و آنها را علیه روحانی به میان مردم و روستاها فرستادند و مسئله 2030 را بزرگنمایی کردند و نهایتا این تبلیغات موثر افتاد.

وی افزود: بدنه علمی حوزه و اکثریت اساتید سطوح بالای حوزه، دکتر روحانی را در انتخابات حمایت کرده‌اند. همچنین اخیرا بیانیه‌ای آماده کرده‌اند که به زودی منتشر می‌شود.

غرویان اضافه کرد: طیف وسیعی از اعضای جامعه مدرسین گفتند نظرمان به غیر از روحانی نبوده است. حتی در شب انتخابات، از یکی از معممین مورد وثوق شنیدم که ایشان دو تن از مراجع بزرگ قم و همچنین یکی از اعضای بلندپایه فعلی جامعه مدرسین را به عنوان حامیان روحانی نام برد. از بیت این مراجع که پرسیده شده بود، گفته بودند به دکتر روحانی رای بدهید.

وی ادامه داد: برای اهل اطلاع مسلم بود که جمع زیادی از مراجع و شخصیت‌های برجسته حوزوی و اساتید سطوح خارج حوزه، حامی روحانی هستند.

غرویان در پاسخ به سوالی در مورد دیدار رئیسی با یک خواننده جنجالی (تتلو) نیز گفت: به نظر می‌رسد آن دیدار، دیدار خوبی نبود و به صلاح کاندیدای محترم نبود. آنچه که ما در بین مردم،  جامعه و اهل حوزه و علما و مدرسین دریافت کردیم، نشان از نارضایتی داشت. می‌گفتند که آن دیدار باعث ریزش آرای جناب رئیسی شده است.

وی افزود: فکر می‌کنم خود آقای رئیسی هم از آثار بعد از آن دیدار چندان راضی و خشنود نیستند. آن دیدار، دیدار خوبی نبود.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا