یزد در ۲۴ ساعت ۷ بار لرزید

استان زلزله خیز یزد در طول ۲۴ ساعت گذشته شاهد بروز حداقل هفت زلزله کوچک و بزرگ بود.

به گزارش مهر، استان یزد که به گفته مدیرکل حوادث غیرمترقبه استانی زلزله خیز است و روزانه به طور متوسط پنج زلزله کوچک و بزرگ در آن به وقوع می‌پیوندد، در ۲۴ ساعت گذشته، هفت بار لرزید که عمده این زلزله‌ها در جنوب شرقی استان و در شهرستانهای بافق و بهاباد به وقوع پیوسته است.

زلزله نخست در طول ۲۴ ساعت گذشته، در ساعت ۱۳:۵۶ دیروز به قدرت ۲٫۱ ریشتر و در عمق ۱۱ کیلومتری زمین در منطقه بهاباد رخ داده است.

زلزله بعدی استان نیز در شهرستان بافق و در ساعت ۱۴:۴۲ رخ داد که قدرت این زلزله نیز دو ریشتر گزارش شده است و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داده است.

اما زلزله بعدی این بار در ساعت ۱۶:۲۹ در شهرستان ابرکوه رخ داد که این زلزله ۱٫۹ ریشتر قدرت داشت و در عمق هشت کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

عقدا نیز امروز شاهد زلزله‌ای ۱٫۴ ریشتری بود که این زلزله در ساعت ۵:۵۳ بامداد و در عمق ۱۴ کیلومتری زمین رخ داد.

دو زلزله دیگر نیز امروز به فاصله دو ساعت، در شهرستان بافق رخ داد به نحوی که هر دو زلزله، ۲٫۱ ریشتر قدرت داشت و زلزله اول در ساعت ۱۵:۵۸ در عمق ۱۵ کیلومتری و زلزله دوم در ساعت ۱۷:۱۶ در عمق ۱۴ کیلومتری زمین رخ داده است.

خوشبختانه هیچ یک از این زلزله‌ها خسارتی در بر نداشته و گزارشی از مناطق و کانون‌های زلزله در این زمینه به مدیریت بحران استان یزد گزارش نشده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن