پاسخ میرزاده به ولایتی: اسناد اتهامات را منتشر کن

حمید میرزاده، رییس سابق دانشگاه آزاد اسلامی به اتهام فساد مالی در این دانشگاه [لینک] پاسخ گفت و از دکتر ولایتی خواست اسناد این فسادهای ادعایی را به اطلاع عموم برساند.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از برنا، پاسخ پنج بندی میرزاده در پی می‌آید:

علیرغم اینکه در پاسخ به اتهامات مشابه که در جلسه موسوم به هیات امنا مورخ 3/2/1396 دانشگاه مطرح شد پیشتر طی دو فقره نامه جداگانه در تاریخهای 2/3/1396و 6/3/1396 عنوان اقای دکتر ولایتی و برای اجتناب از رسانه ای شدن موضوعات مطروحه ، با ارسال توضیحات و مستندات اقدام کرده ام .معهذا چون ایشان بدون توجه به توضیحات و مستندات ارسالی نسبت به تکرار اتهامات مذکور اما اینبار از طریق رسانه ها اقدام کرده اند، لاجرم مجبور شدم مراتب زیر را برای تنویر افکار عمومی اعلام دارم:

1- در مورد قرارداد دانشگاه با شرکت دارو سازی بیوسان فارمد زیر مجموعه شرکت دارویی برکت وابسته به ستاد اجرایی حضرت امام (ره) که ایشان به عنوان یکی از مفاسد اقتصادی در دانشگاه مطرح کرده اند، اولا هیچگونه قراردادی با این شرکت در زمان تصدی اینجانب با شرکت مذکور منعقد نشد و موضوع خرید سهام آن شرکت به دلیل اینکه جزو شرکت های سود ده بود و صورتهای مالی آن شرکت بوسیله موسسه حسابرسی مفید راهبر به مجمع عمومی صاحبان سهام گزارش شده بود و  با توجه به اینکه طبق مصوبه هیات امنا مرکزی مورخ 18/12 1395(که در آن روز هیات امنا حد نصاب قانونی را داشت)، با امضای آقای دکتر ولایتی به عنوان رئیس هیات امنا دانشگاه به اینجانب ابلاغ شده ، دانشگاه باید در سال 1396 بالغ بر 9832 میلیارد ریال از محل فعالیت های اقتصادی درامد غیر شهریه داشته باشد ، فلذا بر اساس پیشنهاد کمیته اقتصادی شورای اقتصاد دانشگاه و طرح موضوع در چهل وپنجمین جلسه شورای اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری دانشگاه مورخ 21/12/1395قرار شد در صورت تایید کارشناسان رسمی و تقویم و ارزیابی شرکت مذکور، مراتب به شورای اقتصاد دانشگاه اعلام شود تا در صورت تصویب قطعی شورا و سودده بودن شرکت مذکور و صرفه و صلاح دانشگاه ،قسمتی از سهام آن شرکت ، توسط واحد های سود ده دانشگاه با نظارت دفتر حقوقی و خزانه دار دانشگاه خریداری شود که صورتجلسه شورای اقتصاد دانشگاه در همین خصوص در پرونده شورای اقتصاد موجود است و رسانه های محترم جمعی می توانند آنرا همراه با مدارک پیش گفته مطالبه کنند. نهایتا چون گزارش تقویم و ارزیابی شرکت دارویی بیوسان فارمد تا زمان مسئولیت بنده در دانشگاه یعنی 2/2/1396 به شورای اقتصاد دانشگاه نرسید فلذا اقدامی برای خرید سهام شرکت مذکور اصولا به عمل نیامد. حالا معلوم نیست فساد این قضیه کجاست؟

2- در مورد گزارش رئیس واحد اسلامشهر که از قول ایشان اعلام شده از نامبرده به اجبار خواسته شده زمینی را به مبلغ 53 میلیارد تومان برای حل مشکل پارکینگ آن واحد خریداری کند . این موضوع  کاملا دروغ و کذب و قلب حقیقت است. سابقه اولیه خرید زمین مذکور به پیشنهاد و نامه شماره 104545 مورخ 27/8/91 خود رییس واحد اسلامشهر یعنی قبل از تصدی اینجانب در دانشگاه باز می گردد که مساله مذکور پس از چندین نوبت طرح در کمیسیون معاملات و در نهایت به دلایل مختلف منجر به صدور مجوز برای خرید ملک فوق الذکر نشده است. در این فرایند و در سال 94 اینجانب طی یک نوبت و در هامش مکاتبات مرتبط اعلام نموده ام” ضرورت خرید این زمین با این مبلغ بسیار بالا که به قرار اطلاع بالغ بر 36 میلیارد تومان است چیست؟ ” و در نوبت دیگر در همین سال و پس از بررسی مساله علیرغم تایید معاونت عمرانی و کمیسیون معاملات دانشگاه ، اجازه خرید زمین مورد تقاضا را ندادم و کتبا  مخالفت نموده و خطاب به معاون اداری و مالی دانشگاه نوشتم ” خرید زمین واحد اسلامشهر پیشنهادی رییس واحد به مبلغ بسیار زیادی است که صلاح نمی دانم این مبلغ بار مالی به دانشگاه تحمیل شود. از دستور کمیسیون معاملات خارج کنید.”

در ادامه و علیرغم اعلام عدم موافقت اینجانب با مصوبه کمیسیون معاملات، رئیس واحد اسلامشهر  مجددا و طی نامه شماره 9797/95/اس مورخ 13/3/1395 راسا به عنوان معاون عمرانی دانشگاه تقاضای خرید زمین را داده  و طی چندین فقره مکاتبه اصرار و تاکید به خرید آن داشت. حتی در این روند اعلام نمود که فروشنده را راضی نموده است که قیمت ثمن معامله را بنحو قابل ملاحظه ای کاهش دهد، که اینجانب عدم موافقت خود را مجدداوکتبا اعلام و به شرح زیر  به معاون عمرانی دانشگاه ابلاغ کردم:

“تاریخچه دانشگاه آزاد اسلامی تامین زمین توسط مردم و اغلب به صورت هبه بوده یا نهادها به قیمت ارزان واگذار کرده اند. پرداخت مبلغ 53 میلیارد تومان یا حتی کمتر برای اینکار را قبول ندارم. رییس واحد راه حل مناسب تری پیدا کند.”

جالب توجه اینکه برخی ایادی ذینفع با تحریک بعضی ساکنین و مردم اسلامشهر و جمع آوری امضا به عنوان رئیس فقید هیات امناء و هیات موسس دانشگاه، مبنی بر اینکه خودرو های دانشجویان و کارکنان واحد اسلامشهر باعث اذیت و آزار مردم محل شده است سعی در ایجاد فشار روی اینجانب برای خرید زمین مذکور به بهانه کسب رضایت مردم برای تامین پارکینگ خودرو ها داشتند که بنده از طریق مرکز بازرسی دانشگاه در جریان این امر قرار گرفتم که به من گفتند پیگیری مستمر خرید این زمین توسط رئیس واحد اسلامشهر بودار است. که خوشبختانه از ایراد خسارت به دانشگاه جلوگیری کردم و اصولا برای خرید زمین مذکور مجوزی از طرف اینجانب نه تنها صادر نشد بلکه با مخالفت  بنده از دستور جلسه کمیسیون معاملات دانشگاه خارج و مراتب کتبا توسط دبیر کمیسیون مذکور به رئیس واحد ابلاغ شد. حالا باید معلوم شود که پشت پرده پنهان اصراربه خرید این زمین چه منافعی برای چه کسانی بوده که از تصمیم اینجانب ناراحت و ناراضی و خشمگین هستند.؟! مستندات مراتب مذکور را طی نامه مورخ 2/3/1396برای اقای دکتر ولایتی و بعضی از اعضای هیات امنا دانشگاه فرستادم و رسانه های محترم می توانند ان مدارک را مطالبه کنند .

3- اقای دکتر ولایتی در مورد دخالت فرزندان اینجانب در امور دانشگاه و اعلام دخالت آنها در قراردادهای کلان دانشگاه اعلام کرده اند که اسناد آن موجود است و فساد های مدیریت دانشگاه ثابت شده است اولا از آقای دکتر ولایتی می خواهم اسناد این فسادهای ادعایی را به اطلاع عموم برسانند ثانیا بنده پیشنهاد می دهم ایشان و اینجانب در حضور مدیران دانشگاه و مدعیان و ارباب جراید و اصحاب رسانه های جمعی مناظره ای در سالن فرهیختگان دانشگاه در سازمان مرکزی داشته باشیم تا معلوم شود آیا این مواردی که مطرح کرده اند واقعیت دارد یا ساخته و پرداخته آن دسته از روسا و مدیران واحد هایی است که یا بخاطر فساد مالی وتخلفات اداری و آموزشی برکنار شده اند و همانها با تحریک و تمشیت بعضی اشخاص که تحمل موفقیت ها ی دانشگاه در 43 ماه مدیریت اینجانب را نداشتند، مرجع دادن اطلاعات دروغ و قلب واقعیت ها به ایشان بوده اند؟.  ثانیا فرزندان بنده هیچگونه دخالتی در امور دانشگاه و قراردادهای کلان آن نداشتند و اصولا کلیه امور مالی و اداری و خدماتی و اقتصادی و معاملاتی دانشگاه در چارچوب آین نامه های مالی و معاملاتی و مصوبات هیات امنا و کاملا شفاف بوده و هیچکس نمیتواند خلاف آن عمل کند . این کلی گویی و توهین و تهمت و نقل قول از افرادی است که به خواسته های ناحق خود در دانشگاه نرسیدند و توسط همان اشخاص ساخته و پرداخته شده است و متاسفانه آقای دکتر ولایتی مرتبا انهارا تکرار می کنند. متاسفانه ایشان با معزولان ما بیشتر از خود بنده که مسئول دانشگاه بودم جلسه و وقت می گذاشتند.البته بنده و فرزندانم حق  دفاع در خصوص این تهمت ها را برای خود محفوظ میداریم و گفتنی هایی در این خصوص و چرایی طرح این گونه موارد دارم که در اطلاع رسانی بعدی اعلان خواهم کرد که چه اشخاصی حتی در حیات مرحوم آیت الله هاشمی در تحولات اخیر دانشگاه و قبل ازآن هیزم کشی و فتنه انگیزی و جعل واقعیت کردند و ذهن اقای دکتر ولایتی را نسبت به اینجانب بدبین ساختند.

4- در جلسه موسوم به هیات امنا در تاریخ 2/3/1396گفتم و برای اقای دکتر ولایتی نوشتم اگر بنده خدای ناکرده اهل سوء استفاده  و فساد بودم باید رفتارم با شما کاملا متفاوت می بود.برخلاف وظیفه ام عمل می کردم و  به شما دروغ می گفتم و با تملق و چاپلوسی که متاسفانه سکه رایج این روزها شده ،  پست خودم را حفظ می کردم .  تافارغ از منافع دانشگاه به سوء استفاده ادامه دهم زیرا ادم سوء استفاده گر بهر قیمتی سعی در ماندن دارد! کما اینکه در خصوص نصب اقای کلانتری بجای اقای طاها هاشمی در جلسه با حضور اقای محمدیان مطرح شد که اگر نصب ایشان را بپذیرم در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای 4 سال دیگر وبرای  تداوم مدیریت بنده نظر اعضای شورا را جلب خواهند کرد. اما بخاطر این که این موضوع خلاف اساسنامه دانشگاه بود این پیشنهاد شیرین را نپذیرفتم! حالا سوال اینجاست چطور اگر بنده فاسد بودم شما می خواستید برای مدیریت 4 سال دیگر اینجانب از شورای عالی انقلاب فرهنگی رای بگیرید؟! وقتی شما در جلسات مکرر و مخصوصا در جلسه 3/۲//1396پاسخ های مستند و مقاومت مرا دیدید گفتید این اتهامات هنوز ثابت نشده، همه آنها  به کنار، اصلا من با تو نمیتوانم کار کنم!و افزودید در صورتی می توانید رئیس دانشگاه بمانید که من هرچه گفتم بپذیرید ، هر که را گفتم عزل کنید و هر که را گفتم نصب کنید و هر کاری گفتم انجام دهید و اختیاری نداشته باشید . بنده هم عرض کردم پس تکلیف اختیارات و وظایف رئیس دانشگاه که در مواد 13 و 14 اساسنامه بدان تصریح شده و اداره امور دانشگاه و عزل و نصب مدیران به رئیس دانشگاه محول شده چه می شود؟ که اقای دکتر ولایتی گفتند من کاری به اساسنامه ندارم. در حالی که در حکم مقام معظم رهبری عنوان هیات موسس دانشگاه برای انتصاب ایشان به سمت رئیس هیات موسس،معظم له بر تکمیل هیات امنا و هیات موسس دانشگاه از طریق هیات های مذکور و شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح شده که خود نشانگر پذیرش  اساسنامه دانشگاه است که خود مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است .

5- قبل از رسانه ای کردن این موضوعات توسط اقای دکتر ولایتی بنده برای اجتناب از رسانه ای شدن آنهاو در خصوص تحولات اخیر در دانشگاه گزارشی و اقدامات خلاف اساسنامه و مصوبات هیات امنا مرکزی، توسط ایشان و صدور احکام برای اشخاص مختلف و دخالت درامور اجرایی دانشگاه در تاریخ 6/3/1396 خدمت دفتر مقام معظم رهبری و دو گزارش در تاریخ  های 19/2/1396و 2/3/1396 خدمت دفتر مقام محترم ریاست جمهوری و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی تقدیم کرده ام که امید است مطمح نظر و رسیدگی قرار گیرد.

روایت ولایتی از وضع دانشگاه آزاد: نظر هاشمی برکناری میرزاده بود

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا