مطهری: وزیر اطلاعات مسببان شنودم را اعلام کرد

حدود شش‌ماه از کشف وسایل شنود در دفتر «علی مطهری» می‌گذرد؛ او پیش از این به وزیر اطلاعات ۱۰ روز وقت داده بود تا عاملان این کار را به او معرفی کند. اما حالا مطهری نه از یک شنود، بلکه از شنود دسته‌جمعی همه نمایندگان خبر می‌دهد. علی مطهری دوشنبه‌شب که به‌مناسبت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مازندران حاضر شد در این نشست به پرسش‌های دانشجویان پاسخ داد.
به گزارش انصاف نیوز به نقل از فارس، نماینده مردم تهران در پاسخ به سوال کارگذاشتن دستگاه شنود در محل کارش گفت: «موبایل‌های همه نمایندگان مجلس شنود می‌شود.» او گفت: «دفتر نمایندگان مجلس محل رفت‌وآمد بسیاری از سیاسیون است و در دفتر کار من نیز سیاسیون زیادی رفت‌وآمد دارند.»
مطهری افزود: «در دفتر کار من خانواده‌های دراویش گناباد رفت‌وآمد دارند و خانواده‌های سیاسیون ۸۸ به دفتر من مراجعه می‌کنند که به دلیل این رفت‌وآمدها به دفتر من برخی‌ها نسبت به اینگونه ورود و خروج‌ها به دفتر من حساس شدند.»
او اضافه کرد: «کسانی که دستگاه شنود در دفتر کار من کار گذاشتند برای بار دوم اقدام به کارگذاشتن دستگاه در دفتر کارم کرده بودند. بار اول به‌دلیل زیرکی مسوول دفترم موفق نشدند. مسببان این امر حتی مسوول دفترم را تهدید کرده بودند و برای بار دوم ردپای آنها در محل کارم مشخص شد که پس از بررسی دستگاه در کانال کولر جاسازی شده بود که دستگاه لو رفت.»
نماینده مردم تهران افزود: «وزیر اطلاعات اسامی مسببان را به من اعلام کرد.»
علی مطهری در ادامه در پاسخ به سوال آیا ما می‌توانیم در حال حاضر از آرمان اسلام و امام به‌نفع شرایط زمان بگذریم، گفت: «احکام اسلامی اصول ثابتی است که قابل تغییر نیست ولی برخی اصول و مواضع امکان دارد طبق شرایط و زمان تغییر کند. اینطور نیست که موضع‌گیری‌های ما تا آخر عمر درباره موضوعی ثابت بماند.»
مطهری با تقدیر از عملکرد احمدی‌نژاد در پیشرفت‌های هسته‌ای که نصیب کشورمان شد، گفت: «در برخی موارد نیاز است تشکر شود. باید واقعیت‌ها را گفت. اراده احمدی‌نژاد در پیشرفت هسته‌ای اثربخش بود.» نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به قطع ارتباط آمریکا و ایران گفت: «آمریکا ارتباطش را با ما قطع کرد ولی طولانی‌شدن این قطع ارتباط به نظر من درست نبود.»
این استاد دانشگاه گفت: «مذاکرات این‌روزها باب گفت‌وگویی را با غرب باز کرد که ما حرف‌هایمان را بزنیم و این مذاکرات به‌نفع انقلاب ماست.»
نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه به برخی اظهارنظرهای اوباما که در رسانه‌ها مطرح شد اشاره کرد و گفت: «اوباما برای متقاعدکردن مخالفانش مجبور است که از اینگونه ادبیات استفاده کند، همان‌طور که ما در داخل کشور این مشکلات را داریم.»این استاد دانشگاه درباره کارت زردی که نمایندگان مجلس به وزیر اقتصاد دادند و واکنش نامناسب وزیر اقتصاد گفت: «وزیر نباید کارت زردها را جدی می‌گرفت و مشکل ندارد و کارت زرد مجلس مثل کارت زرد فوتبال نیست که با دو کارت اخراج شود. برای استیضاح وزیر ۱۰ امضا لازم است.»این استاد دانشگاه درباره گزارش صدروزه دولت در جمع دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی مازندران گفت: «در مجموع گزارش دولت خوب بود و باید وضع موجود را که تحویل گرفت توضیح می‌داد.»
مطهری درباره آمارهای مطرح‌شده گفت: «آمارهایی که دولت در گزارش صدروزه مطرح کرد از طرف کسی در اختیار روحانی قرار گرفت که احمدی‌نژاد این فرد را منصوب کرده بود.»
او گفت: «احمدی‌نژاد بی‌انضباطی مالی داشت.»
مطهری در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره فتنه‌گران سال ۸۸ چیست، گفت: «این افراد متهم به برخی اقدامات در کشور هستند. نظرم را درباره این افراد در روزهای اول هم گفتم که حصر خانگی زمان مشخصی دارد در حد ۱۰ تا ۲۰ روز قابل قبول است.»او گفت: «محبوس‌کردن این افراد در مدت سه‌سال بدون محاکمه را نمی‌پسندم و آثار خوبی برای نظام ندارد. یکی از این افراد حال خوبی ندارد و اگر از بین برود برای نظام هزینه دارد و اگر لازم است، این افراد محاکمه شوند.»
 مطهری با اشاره به اقداماتی که این افراد در عاشورا و روز دانشجو انجام دادند، گفت: «تصمیم حصر طولانی‌مدت برای این افراد تصمیم یکطرفه است. من معتقدم این افراد آزاد شوند و محاکمه علنی برگزار شود تا حقایق روشن شود و اگر محکوم شوند به حکم قانون کسی اعتراضی ندارد.»
این نماینده مجلس ادامه داد: «محاکمه آنها باید همزمان با محاکمه احمدی‌نژاد انجام شود و این موضوعی است که در یکی، دو ماه اول بحران نیز مطرح کردم این سه نفر باید همزمان محاکمه شوند و اگر این محاکمه در کشور انجام می‌شد کار به اینجاها کشیده نمی‌شد.»
او اضافه کرد: «هر سه نفر در قضیه ۸۸ متهم هستند و بحران ۸۸ درست مدیریت نشد و موسوی و کروبی در سال ۸۸ کاملا بی‌گناه نیستند.»
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: «نوع رفتاری که شد موسوی و کروبی را تحریک کرد و حتی در اعلام نتایج نیز برخی ایرادات وارد است.»
نماینده مردم تهران درباره حذف شعار مرگ بر آمریکا گفت: «حذف یا ادامه شعار مرگ بر آمریکا را برعهده مردم بگذاریم. به مردم نمی‌توانیم دستور بدهیم که بر علیه آمریکا شعار بدهند. مردم رفتار آمریکا را ببینند درباره آن تصمیم می‌گیرند.»
نماینده مردم تهران با اشاره به مسایل مربوط به ستار بهشتی، گفت: «برخی‌ها معتقد بودند که مسایل مربوط به ستار بهشتی نباید این طور مطرح می‌شد.»
مطهری در ادامه به موضوع بسیج و مسایل مطرح شده درباره آن اظهار کرد: «درباره بسیج باید قضاوت منصفانه داشته باشیم و درباره بسیجی که با ریش و لباس در محافل حضور می‌یابد نباید بگوییم ریاکار است.»این نماینده مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: «در فتنه ۸۸ نباید از بسیج برای کنترل آشوب استفاده می‌شد، مدیران بحران در به کارگیری از بسیج در فتنه ۸۸ اشتباه کردند.»
مطهری بیان کرد: «جامعه ما در فتنه ۸۸ دو قسمت شده بود و تشخیص حق از باطل بسیار سخت بود و در این عرصه بسیج که نیروی مردمی بود نباید وارد میدان می‌شد.»
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن