توصیه ابتکار: صرفه جویی در انرژی با پوشیدن لباس گرم

دکتر معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور با اشاره به برنامه های دولت برای رفع مشکلات کمبود انرژی در فصل سرما، شهروندان را به عمل، توصیه و نشر چند پیام به عنوان مشارکت و مسوولیتی انسان دوستانه دعوت کرد.
به گزارش انصاف نیوز، خانم ابتکار در یادداشتی با عنوان «گرمای خانه و تولید کارخانه را با یاری هم تضمین کنیم» نوشت:
در پی کاهش دمای کشور که به افزایش مصرف گاز می انجامد، هفته گذشته مصرف مازوت در نیروگاه حرارتی شازند اراک به ناچار فزونی یافت و به تشدید آلایندگی هوا منجر شد. به همین دلیل پس از هماهنگی های لازم مقرر شد نیروگاه شازند، سه واحد از چهار واحد تولید برق خود را از مدار خارج کند تا مصرف مازوت کاهش یابد. هم اکنون این نیروگاه با ظرفیت 25 درصد فعالیت می کند تا برق به خانه ها برسد و آلودگی هم کنترل شود. ولی طبعا برخی صنایع گرفتار کمبود نیرو هستند. 
وزارت نفت نیز در تلاش است تا میزان لازم سوخت پاک را فراهم کند ولی این امر با توجه به توقف چندین ساله فعالیت موثر پارس جنوبی به سرعت امکان پذیر نیست. تا آن زمان شهروندان عزیز را به عمل، توصیه و نشر پیام های زیر به عنوان مشارکت و مسئولیتی انسان دوستانه دعوت می کنم:
1- در مصرف گاز صرفه جویی کنیم تا دولت بتواند به جای مازوت سنگین از سوخت پاک استفاده کند.
2- در داخل منازل لباس گرم بپوشیم تا مصرف سوخت برای گرمایش کاهش یافته و همه هوای بهتری را تنفس کنیم.
3- اگر با تنظیم سیستم گرمایش خانه، دمای منازل را حدود 20 درجه سانتیگراد نگهداریم می توانیم از تعطیلی کارخانجات و صنایع و بیکاری هموطنان جلوگیری کنیم.
انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا