امام جمعه مشهد به دولت: «سیاست خارجی را عوض کنید»

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با تاکید براینکه سیاست «ساخت‌و‌ساز با دشمن» شکست خورد و بر قُطر تحریم‌ها افزوده شد، گفت: دیدید این سیاست خارجی با دشمن شکست خورد، لااقل در دولت دوازدهم سیاست خود را عوض کنید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جمع زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی اظهار داشت: از حماسه آفرینی شما برادران و خواهران و عزیزانی که امروز با زبان روزه در این راهپیمایی باعظمت شرکت کردید تشکر می‌کنم، در حقیقت روز قدس، روز جبهه اسلام در برابر کفر جهانی است و راهپیمایی روز قدس و تظاهرات این روز مقابله با کفر جهانی است.

وی افزود: کسانی که در این مراسم حضور دارند راضی شدند در جبهه نبرد با دشمنان خدا حاضر شوند. ادعای فرج برای کسانی که در این جبهه حاضر نمی‌شوند واهی است. زمانی خواستند مصر را به نفع اعراب مصادره کنند و موفق نشدند و در نهایت جنگی درگرفت و ۸۰ میلیون عرب گمان کردند اگر بر سر دو میلیون اسرائیلی بریزند آن‌ها را از میان می‌برند، با شروع جنگ، دو میلیون یهودی بر ۸۰ میلیون عرب پیروز شدند و اراضی آن‌ها را نیز افزودند و غصب کردند و از آن به بعد این احساس در اعراب به عنوان عربیت از میان رفت و درصدد برآمدند با اسرائیل بسازند و پیشقدم آن نیز حکومت مصر در قرارداد کمپ دیوید بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسا‌ن‌رضوی گفت: سازش اعراب با اسرائیل از آن به بعد روز به روز ادامه یافت زیرا مقابله اینها مقابله به نام دین و اسلام نبود و صرفاً از دیدگاه ناسیونالیستی صورت گرفت و اینها هویت عربی خود را از دست دادند و امروز در منطقه وحدت عربی-عبری تشکیل شده و اعراب در باطن وابسته به اسرائیل شده‌اند و در ظاهر نیز اسرائیل را به رسمیت می‌شناسند اما این در حوزه حکام عرب بود که دست‌نشانده شدند اما خوشبختانه با پیروزی انقلاب اسلامی و بیداری ملل اسلامی درست قصه عکس شد و امروز اسرائیل منفورترین دولت‌ها و حکومت‌ها روی کره زمین از نگاه تمام آزادی‌خواهان جهان است.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: امام(ره) می‌فرماید روز قدس، روز اسلام است و زمینه حکومت جهانی مهدی(عج) فراهم می‌شود و اگر مردم ایستادگی نکردند و این نطفه را خفه نکردند، اسلام براندازی می‌شود. مسئله، مسئله‌‌ی اسلام است و نه مسئله ملت فلسطین. ما اگر در مسیر زندگی در مسئله حلقه مقاومت و نیروبخشی جریان مقاومت سرمایه گذاری کنیم، این سرمایه‌گذاری در راه اسلام است.

وی گفت: ما نظام تشکیل دادیم و انقلاب را تا پیروزی پیگیری کردیم تا انقلاب ما سکویی برای فرج باشد، آمریکا درصدد است وحدت عربی و عبری برقرار کند و از سوی دیگر ملل مسلمان آن چنان بر ضد اسرائیل می‌خروشند که قدرتی برای خاموش‌کردن این مسئله وجود ندارد. امروز آن چنان اسرائیل به مرگ نزدیک شده که مقام معظم رهبری فرمودند تا ۲۵ سال دیگر اصلاً شما روی کره زمین وجود نخواهید داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی افزود: بعد از ۳۸ سال موشک بالستیک ما دنیا را تکان می‌دهد و جهان را زیر و رو می‌کند، ما به این قدرت می‌رسیم، این نشانه‌گیری دقیق و نقطه‌زنی موشک ما در دیرالزور که مقابل دنیا نمایش داده شد، بیانگر قدرت ما بود، این نقطه‌زنی خیلی مهمتر از نقطه‌زنی کاخ آل‌سعود در ریاض نیست یعنی اگر این موشک از دل خلیج‌فارس به طرف ریاض سرازیر شود، کاخ آل‌سعود را نشانه گیری می‌کند و این تبار ناپاک را از صفحه اسلام براندازی می‌کند.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: ۵ سال است برای تغییر رژیم سوریه تلاش می‌کنند اما قدرت ما این رژیم را در حلقه مقاومت حفظ کرده است، ما پیروزیم و دشمن شکست خورده است، این قدرت را بپذیرید و سیاستگذاران ما در قوه مجریه و مقننه نیز این قدرت را باور کنند و درصدد ساخت و ساز با دشمن نباشند.

وی خاطرنشان کرد: لااقل در دولت دوازدهم سیاست خارجی خود را عوض کنید، عزیزان ما در مجلس شورای اسلامی واقعاً بیندیشند، این قدر بی تفاوت گوشه‌ای نشستن و دستگاهی را آزاد گذاشتن که هر کاری می‌خواهد بکند درست است؟ این مردم به شما رای دادند و شما امین در سیاستگذاری هستید. دیدید سیاست خارجی در مسئله ساخت و ساز با دشمن شکست خورد.

خطیب جمعه مشهد مقدس گفت: مقام معظم رهبری فرمودند هزینه‌ای که در نبرد و پیکار با دستگاه‌های دشمن می‌دهید به مراتب کمتر از هزینه‌ای است که در ساخت و ساز می‌دهید و نمونه را در برجام دیدیم، تحریم‌ها که برداشته نشد بلکه بر قُطر تحریم‌ها افزوده شد، پس لااقل سیاست خود را تغییر دهید.

آیت الله علم الهدی گفت: این رهبری است که با مدیریت دستگاه نظامی و با مدیریت فناوری‌های نظامی از روز اول انقلاب تا امروز، نتیجه‌اش پیدایش این قدرت نظامی با مدیریت رهبری شده است، وقتی رهبری این چنین با این کیاست و قدرت اندیشه وجود دارد دنبال ایشان راه بیفتید. ۳ سال است اقتصاد مقاومتی مورد تاکید است اما گمرک و واردات و تولید درست نشده است. چه عنادی است که بایستیم و قبول نکنیم؟ فرماندهی نیروهای مسلح و فناوری نظامی با رهبری بوده و قدرت امروز ما نتیجه این مدیریت و فرماندهی است، پس چرا در مدیریت اقتصادی دنباله‌رو ایشان نباشیم و اقتصاد مقاومتی را دنبال نکنیم که در مقابل تحریم بلرزید و بترسید؟

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. خب اگه لازم به تغییر بوده خود مردم به آقای رییسی رای میدادند تا سیاست خارجی تغییر کنه ، حتما خرد جمعی این تغییرو صلاح ندیدن لطفا از جانب اکثریت نطق نفرماييد.

  2. هر وقت شخص مورد حمایتتون پیروز انتخابات شد و زمام امور رو در دست گرفت سیاست خارجی رو عوض کنید. مردم به سیاست خارجی مورد نظر شما رای ندادند. به سیاست دیوار کشی رای ندادند، به رفتار دوگانه رای ندادند. گفتند این شخص داماد همون فرده که در دوره رئیس جمهور قبل به قطر تحریم ها و فشاری که مردم متحمل میشدند اهمیت نمیداد و مردم رو دعوت به خوردن اشکنه میکرد، اما ناگهان در دوران روحانی به فکر اقتصاد افتاد و نگران قطر تحریم شد!

  3. شما آقای علم الهدی هر چقدر هم سمت و عنوانتون مهم باشه امام جمعه ی یک شهر هستید ولی روحانی رئیس جمهور یک کشور و اون مجلس هم نمایندگان یک ملت پس تا می تونید به خودتون ضربه بزنید به آخرت که فکر نمی کنید اما همین یک ماه پیش مردم جواب دندان شکنی دادند و به زودی هم نتایج اعمالتون رو خواهید دید … همون ناس واسه شما خطر هستند و خواهند بود …!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن