خرید تور تابستان

بیانیه یک مرجع در محکومیت توهین به رییس جمهور

آیت‌الله بیات زنجانی از مراجع تقلید قم در بیانیه‌ای توهین به «حسن روحانی» رییس جمهور در نظاهرات روز قدس را محکوم کرد.

به گزارش انصاف نیوز، متن این بیانیه در پی می‌آید:

بسم الله الرّحمن الرّحیم. توهین برخی افراد به رییس جمهوری اسلامی ایران و برخی دیگر از مسوولین منتخب از سوی مردم در ماه مبارک رمضان و در راهپیمایی روز قدس که قرار است روز مبارزه با ظلم و خودکامگی باشد، نه عقلانی است و نه عقلایی.

با مواجب بگیران که کاری نیست و تکلیف‌شان روشن است و رفتارشان باید توسط مسوولین امنیتی و قضایی مورد بررسی قرار گیرد؛ لیکن به خواهران و برادرانی که دغدغۀ ایمانی و انقلابی دارند توصیه می‌کنم که به شنیده‌ها و شفاهیات سطحی برخی خطبای سیاسی اکتفا نکنند؛ افسار فکر خویشتن را به دیگران ندهند و به‌جای آن به مطالعه‌ی آثار مکتوب در سنت اسلامی بپردازند.

همگان مطالعه کنیم تا متوجه شویم که این قبیل رفتارها با الفبای سیرۀ علمی و عملی معصومین علیهم السلام در تعارض بوده و ناسازگار است؛ مطالعه کنیم تا ببینیم که حتی برای اهداف إن شاء الله مقدس و الهی‌، می‌توان از وسایل نامقدس و بیّن الغیّ مانند دشنام و سب و توهین بهره برد یا خیر؟ مطالعه کنیم تا ببینیم که کجای تاریخ این قبیل رفتارها توانسته است منافع قوم و ملتی را تأمین کند. با شنیده‌ها نباید تحریک شد؛ مطالعه کنیم و یکدیگر را به تأمل عمیق در آیۀ هفدهم سورۀ رعد فرابخوانیم تا وعدۀ خداوند دربارۀ حق و باطل را شناخته و بدانیم و بسنجیم که در کدام طرف این ترازوی قرآنی نشسته‌ایم: فَأَمَّا الزَّبَدُ فَیَذْهَبُ جُفَاءً وَأَمَّا مَا یَنْفَعُ النَّاسَ فَیَمْکُثُ فِی الْأَرْضِ کَذَلِکَ یَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ

از خداوند عالم می‌خواهم که در این ساعات باقی مانده از ماه مبارک رمضان به ما سلامت اخلاق و رفتار عنایت فرموده و ما را از کوته‌بینی و کوته فکری در امر دین و دنیای مسلمین مصون بدارد.

اسدالله بیات زنجانی، قم المقدسة، دوم تیرماه ۱۳۹٦

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. بزرگوار توهین به رئیس جمهور غلطه اما میشه بفرمائید تا حالا کجا بودید چرا درمورد خیانت دولت در مورد سند 2030 ،IPC ، FATF ، برجام و مواضع ضد رهبری رئیس دولت و ……. شما موضعی نگرفته اید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا حداقل مثل این قضیه علنی نشده است؟؟
    مگر امام راحل نفرمود که پشتیبان ولایت فقیه باشید.
    اولویت با شما علمای دین است که با بصیرت دینی و انقلابی عمارهای رهبر باشید تا اینقدر حضرت آقا نگویند این عمار؟؟این عمار؟؟این عمار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    1
    1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا