پرونده سعیدمرتضوی، سرگردان در راهروهای دادگستری

باشگاه خبرنگاران به نقل از رئیس دادگستری استان تهران نوشت:پرونده مرتضوی به درخواست سازمان تامین اجتماعی به کارشناس دادگستری ارجاع داده شده است.

غلامحسین اسماعیلی  درباره آخرین وضعیت پرونده سعید مرتضوی و علت ارجاع مجدد این پرونده به کارشناس دادگستری اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی در ارتباط با دریافتی ها و خسارت هایی که در دوران تصدی مرتضوی به این سازمان وارد شده، ادعا هایی را مطرح کرده است که درصورت صحت ادعا ها باید میزان تصرف در اموال عمومی و دولتی مشخص شود تا بر اساس آن دادگاه بتواند حکم صادر کند .وی افزود: علت ارجاع مجدد پرونده به کارشناس، رسیدگی به اعتراض سازمان تامین اجتماعی است.

پیش ترمصطفی ترک همدانی وکیل مدافع جمعی از کارکنان سازمان تامین اجتماعی به باشگاه خبرنگاران از ارجاع این پرونده به کارشناس دادگستری خبر داده بود  .

براساس این گزارش، پرونده مرتضوی شامل ۳ بخش (تأمین اجتماعی، شکایت اولیای دم روح‌الامینی، یکی از فوت‌شدگان حادثه بازداشتگاه کهریزک و بخشی از رأی نقض‌شده پرونده قضات کهریزک در دیوان عالی کشور) بود.

دادگاه در ارتباط با پرونده تأمین اجتماعی، مرتضوی را به ۶ ماه حبس تعزیری، ۶ ماه حبس تعلیقی و رد مال به‌مبلغ ۴۶ میلیون تومان محکوم کرد.

مرتضوی ۱۸ مهرماه ۹۴ به حکم شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران اعتراض کرد و پرونده که علاوه بر اعتراض مرتضوی، اعتراض تأمین اجتماعی و اولیای دم روح‌الامینی را به‌همراه داشت، برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به شعبه ۱۷ دیوان عالی کشور ارجاع شد،  اما ۲۱ اردیبهشت ماه سال ۹۵، محسن افتخاری گفت که دیوان عالی کشور پرونده را در صلاحیت دادگاه تجدیدنظر استان می داند. براساس این گزارش، اکنون بیشتر از یک سال است که بخش نخست پرونده مرتضوی به شعبه ۲۲ تجدیدنظر استان تهران ارجاع شده،  اما هنوز به سرانجام و صدور رأی نهایی نرسیده است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. سلام ،
    از قوه قضائیه و ریاست محترم قوه – سخنگوی مکرم قوه و دادستان معزز قوه، استدعا میکنم که در مورد این یک پرونده ( سعید مرتضوی ) از تمام مدیریت- وجدان و تخصص خود استفاده کنید که حق ما بیمه شدگان تامین اجتماعی ضایع نشود ! ما یک عمر به سختی و با حداقل دستمزد کار کردیم و حق بیمه را از گلوی زن و بچه مان زدیم و واریز کردیم برای دوا – درمان و روزهای پیری- کوری ! شما را به شرافتتان قسم میدهم نگذارید این آدم، که به چندرغاز-چندرغازی ما که با بدبختی پس انداز کرده ایم،اینطور اجحاف کند و بعد هم چندین سال است که راست راست؛ راه میرود و هی پرونده او را امروز و فردا میکنند و الان چند سال است که صدها هزار نفر بیمه شدگان، چشم انتظار مجازات او هستند و همش هم در دلهره هستیم که مبادا این شخص آخرش قسر در برود ! بخدا اگر چنین شود چنان لطمه ای به روحیه ما میخورد که احتمال افسردگی برایمان میرود! او خیلی بدی کرده ! خیلی باعث اذیت و آزار مردم ایران شده ! بعنوان یک فرد از عمومِ مردم، از مدعی العموم بزرگوارمان خواهش میکنم او را رها نکنید ! خداوند ، صد در دنیا و هزار در آخرت جزای خیر نصیبتان کند !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن