آیا تاکنون از خدمات نئوبانک‌ها استفاده کرده‌اید؟

  • خیر (78%, 109 رای)
  • بله (22%, 31 رای)

جمع آرا: 140

Loading ... Loading ...

آخرین جزییات از طرح سوال از رییس‌جمهور

سخنگوی هیات رییسه مجلس از برگزاری نشست مشترک سوال‌کنندگان از رییس‌جمهور درباره وضعیت موسسه‌های اعتباری و وزیر اقتصاد، رییس کل بانک مرکزی و رییس دفتر رییس‌جمهوری خبر داد.

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به جمع‌آوری امضاء برای طرح سوال از رییس‌جمهوری درباره وضعیت موسسه‌های مالی و اعتباری اعلام کرد: باتوجه به این‌که سوال جمعی از نمایندگان از رییس‌جمهوری درباره وضعیت موسسات مالی و اعتباری تقدیم شده، مقرر شد با هماهنگی هیات رییسه مجلس، ‌نشست مشترکی با حضور نمایندگان سوال‌کننده، آقای علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، آقای سیف رییس کل بانک مرکزی و همچنین آقای نهاوندیان رییس دفتر رییس‌جمهوری برگزار شود.

او با ابراز امیدواری نسبت به مرتفع شدن مشکلات، خاطرنشان کرد: به هر حال هدف سوال‌کنندگان حل مشکل سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری بوده و بر این اساس، امیدواریم با برگزاری این نشست‌ها، مشکل مرتفع شود.

برگزاری جلسات فصلی روسای کمیسیون‌ها و هیات رییسه مجلس

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی همچنین از اقدامات و مصوبات جدید هیات رییسه مجلس در راستای تقویت بعد نظارتی پارلمان خبر داد و گفت: در راستای تقویت بعد نظارتی مجلس نیز مصوب شد، روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس، قوانین مادر همچون قانون برنامه، احکام دائمی و قانون بودجه را رصد و پیگیری کنند تا مشخص شود که وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی با چه کیفیتی نسبت به اجرایی کردن آیین‌نامه‌های مربوطه اقدام می‌کنند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تصریح کرد: در این راستا، روسای کمیسیون‌های تخصصی در‌‌نهایت مکلف شدند در این زمینه به صحن علنی مجلس گزارش دهند تا بعد نظارتی اجرای قوانین بیش از پیش مدنظر قرار گیرد.

او اعلام کرد: از دیگر تصمیماتی که در این راستا گرفته شد، این است که از این پس قرار است جلسات هیات رییسه با روسای کمیسیون‌ها به‌منظور افزایش میزان هماهنگی به صورت فصلی برگزار شود.

۱۴ مرداد ماه جاری مراسم تحلیف رییس‌جمهور برگزار می‌شود

سخنگوی هیات رییسه مجلس همچنین به تصمیم‌گیری این هیات درباره نحوه و زمان برگزاری مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری دوره دوازدهم خبر داد و گفت: در جلسه امروز هیات رییسه مجلس مصوب شد مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم، در تاریخ ۱۴ مرداد ماه برگزار شود.

نعمتی در پایان تصریح کرد: در این مراسم علاوه بر مقامات و مسئولان کشور، مهمانان خارجی نیز به دعوت وزارت خارجه و دولت حضور خواهند داشت.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا